Prvý pohľad na film Resident Evil vyzerá príšerne, no dáme mu šancu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Fanúšikom japonskej hernej franšízy od Capcom neuniklo, že štúdio Sony Pictures pripravuje kompletný reštart filmovej série Resident Evil. Tentokrát sa pôjde na základe hier, nie podľa vymysleného príbehu. Zbohom, Milla Jovovich. Avšak dúfajme, že nepôjdeme z kaluže do blata. Predsa len, s horormi od Sony nemáme dobré skúsenosti. No ako veľkých fanúšikov hernej série nás potešilo, že film adaptuje príbeh prvých dvoch hier. Zasadený tak bude do roku 1998.

Réžiu si zobral na starosť Johannes Roberts (47 Metrov, Oni 2: Nočná korisť) a film dostal oficiálny názov Resident Evil: Welcome to Raccoon City. Prvé skeptické myšlienky prišli po oznámení hereckého ansámblu. Kaya Scodelario a Avan Jogia sa ukážu ako Claire Redfield a Leon S. Kennedy, naša obľúbená dvojica z dvojky. Hlavnou postavou by mala byť Jill Valentine v podaní herečky Hannah John-Kamen. Ukážu sa aj Robbie Amell ako Chris Redfield, Tom Hopper ako Albert Wesker a Lily Gao ako Ada Wong.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City
Zdroj: bloody-disgusting.com

Samozrejme nás teší, že vo filme uvidíme všetky vyššie spomenuté, ikonické mená z hier Resident Evil a Resident Evil 2. Na základe týchto dvoch hier vieme, že naše postavy navštívia miesta ako Spencer Mansion alebo policajnú stanicu Raccoon City. Režisér Roberts tvrdí, že pôjde o ozajstnú adaptáciu hier a dostaneme kompletne rozdielny zážitok od filmov s Millou Jovovich. Uvidíme, ako sa Raccoon City stane stredobodom chaosu a vôbec prvým miestom šírenia T-Vírusu na Zemi. A v neposlednom rade pripomína, že film zachytí najdôležitejší aspekt hernej série: Horor.

Prvý pohľad na film Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Znie to ako všetko, čo sme kedy od adaptácie Resident Evil chceli a nikdy nedostali. Až dokým server IGN nevydal prvé fotografie. Samozrejme, nebudeme robiť ukvapené závery, na hodnotenie je priskoro. Na jednej z fotiek vidíme Avana Jogiu ako Leona S. Kennedyho a Kayu Scodelario ako Claire Redfield. Ani jeden z nich sa absolútne nepodobá svojej hernej predlohe, skôr to vyzerá ako nízkorozpočtový fanúšikovský film. ALE! Tak vyzerá väčšina prvých fotiek z filmu, my si počkáme na plnohodnotný trailer s digitálnymi efektmi.

Tá druhá už vyzerá o niečo lepšie. Na nej sa nachádza Tom Hopper ako Albert Wesker, Hannah John-Kamen ako Jill Valentine (úplne nulová podoba), Robbie Amell ako Chris Redfield (môže byť), a v pozadí Nathan Dales ako nešťastník Brad Vickers. Túto štvoricu vidíme v sídle Spencer Mansion, kam sme zavítali v prvej hre. Na tretej a zároveň poslednej fotke je nepodarený experiment spoločnosti Umbrella, Lisa Trevor. Aj tá ešte bude potrebovať trochu CGI.

Počkáme si radšej na výsledný produkt, na ktorý sa aj napriek všetkému veľmi tešíme a dáme mu šancu. Resident Evil: Welcome to Raccoon City mal pôvodne premiérovať v septembri, no preložený bol na november. Slovenská premiéra je dokonca určená na 2. december 2021. Prvý trailer tak očakávame každým týždňom. A musíme sa zhodnúť na tom, že 2021 je výborným rokom pre fanúšikov japonskej hororovej série…

Ako sa prvý pohľad na film Resident Evil: Welcome to Raccoon City pozdáva vám? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -