Najväčšou hrozbou multiverza je sám Doctor Strange. Sleduj prvú ukážku na očakávané pokračovanie so Scarlet Witch

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness je jedným z najočakávanejších filmov budúceho roka a taktiež jedným z najočakávanejších filmov od štúdia Marvel. Už nedávno vydaný film Spider-Man: Bez domova do témy multiverza trošku zabŕdol, no tento nový film ho preskúma poriadne. O tom nás presviedča aj úplne prvý trailer filmu Doctor Strange 2, ktorý vyzerá epicky.

O réžiu filmu sa postaral Sam Raimi (Spider-Man) a scenár napísal Michael Waldron (Loki). Tešiť sa môžeme na hercov ako Benedict Cumberbatch (Dr. Stephen Strange), Benedict Wong (Wong), Rachel McAdams (Dr. Christine Palmer), Chiwetel Ejiofor (Karl Mordo) či Elizabeth Olsen (Wanda Mximoff/Scarlet Witch). Novým prírastkom do MCU bude Xochitl Gomez (America Chavez).

Prvý trailer filmu Doctor Strange 2

To, že sa multiverse rozpadá, nám bolo jasné nie len po filme o Spider-Manovi, ale aj po seriáli Loki. Doctor Strange to ale musí zastaviť. Nanešťastie, ako sám povedal, o koncepte multiverza vie pomerne málo, a tak vyhľadá Wandu Maximoff žijúcu niekde na samote. Tá si najprv myslela, že ju ide pokarhať za udalosti seriálu WandaVision, no on ju práveže prišiel požiadať o pomoc.

V traileri ďalej vidíme Wonga a doktorku Palmerovú. Christine v jednej scéne vidíme aj v svadobných šatách, a tak teda sme sa dívali asi na nejakú jej alternatívnu verziu. Wong je v jednej scéne zas zrejme chytený v reťaziach a v ďalších zranený, pretože spolu so Scarlet Witch, Strangeom a novým prírastkom Americou Chavez cestujú cez multiverse a snažia sa ho dať opäť dokopy.

Cestujú ním hlavne vďaka Americe, ktorá žije mimo bežných realít a času. Je supersilná, vie lietať a hlavne má moc cestovať medzi dimenziami. A toto sú dokonca jej prvé oficiálne zábery. Jej schopnosť cestovania multivesmírom sa práve Strangeovi hodí, keďže realita sa podobne ako v jednej epizóde seriálu What if…? rozpadá a on to ako budúci (alebo aj terajší) Sorcerer Supreme musí zastaviť.

America Chavez Doctor Strange 2
Zdroj: youtube.com, comicbook.com

Vo filme ho čaká mnoho záporákov

Trailer nám ukázal minimálne troch záporákov, proti ktorým Strange so svojim magickým tímom bude musieť bojovať. Vidíme tam Shuma-Goratha, jednookú vesmírnu príšeru, o ktorej účasti vo filme sa hovorilo už dlho. Potvrdzovali to napríklad puzzle či LEGO set, v ktorom to mal byť síce podľa názvu Gargantos, no vyzeral presne ako komiksová a trailerová verzia Shuma-Goratha.

Scéna s ním z traileru sa dokonca veľmi podobá na spomínaný lego set. A aký by bol jeho význam vo filme? Shuma-Gorath by mohol chcieť polapiť Americu Chavez. Ak by ju chytil a využíval by ju na cestovanie dimenziami, ovládol by multiverse. Vtedy by mohol zasiahnuť Strange a ochrániť ju pred ním, vďaka čomu by mu ona pomohla cestovať cez rozpoltené dimenzie.

Shuma-Gorath a Mordo Doctor Strange 2
Zdroj: comicbook.com

Ďalším záporákom je Mordo, ktorý bol v prvom filme jedným z učiteľov a priateľov Strangea. Po tom, ako Strange využíval Kameň času, sa mu však otočil chrbtom, keďže nesúhlasil s tým, aby sa menili prirodzené zákony prírody. Nakoniec sme ho videli v potitulkovej scéne filmu, kde tvrdil, že najväčším problémom mágie je príliš veľký počet čarodejníkov. A tak sa ich snaží eliminovať.

V traileri sa Mordo dosť podobá (s dlhými vlasmi a zeleným rúchom) na svoju komiksovú predlohu. Vo filme bude zrejme slúžiť ako menší záporák, ktorý bude bojovať proti Strangeovi kvôli svojej ideológii o zmenšení počtu čarodejníkov. Mordo ho ale tiež varuje, že tým najväčším zlom, ktorému bude čeliť, nebude nejaký čarodejník alebo vesmírna príšera, no bude to on sám.

Doctor Strange in the Multiverse of Mandess
Zdroj: marvel.com

Doctor Strange ako hlavný záporák v Doctor Strange 2

Áno, na konci traileru, rovnako ako na novom plagáte, ktorý sme vám ukázali vyššie, môžeme vidieť zlý variant Doctora Strangea. Zlý Strange bude tak zrejme hlavným záporákom celého filmu a boj proti nemu bude určite zaujímavý. A čo je ešte viac zaujímavé, tento zlý Strange bude dokonca možno Strange Supreme z epizódy zo seriálu What If…?, ktorý som taktiež už spomínal vyššie.

Je tam totiž veľká podoba medzi touto verziou z traileru a verziou z animovaného seriálu. Keďže v seriáli Strange Supreme bojoval proti samému sebe, tak prečo by nemohol aj vo filme? Jemne túto teóriu vyvracia jedine fakt, že variant v seriáli na konci bojoval za záchranu multiverza. A vo svojej malej dimenzii teraz stráži Ultrona a Killmongera s Kameňmi. Nie je tak ešte isté a potvrdené, že zlý Strange a animovaný Strange Supreme sú tá istá postava.

Doctor Strange Supreme/Evil Strange
Zdroj: cbr.com, comicbook.com

Nuž, trailer nás naozaj navnadil na pripravovaný film, keďže to vyzerá z prvých záberov naozaj super. Vo filme má byť vraj dokonca aj veľa cameí rôznych postáv a ich variantov, na čo sa taktiež osobne veľmi teším a som zvedavý, koho pri prechode cez multiverse uvidíme. Treba nám už len počkať do dátumu 5. mája 2022, kedy má tento očakávaný film premiéru.

Čo vravíte na prvú ukážku? Tiež sa už neviete dočkať mája 2022?

Zdroj: thewrap.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -