Dočkali sme sa. Gladiátor 2 prichádza, takýto epický akčný film sme nevideli cez 20 rokov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý trailer na film Gladiátor 2

Aktualizované 9. júla 2024: Po dlhom čakaní je to konečne tu. Spoločnosť Paramount Pictures prináša prvý trailer na film Gladiátor 2. Hneď v úvode nám ukazuje, že poriadne vzdáva hold prvému filmu. Terajší hlavný hrdina Lucius je inšpirovaný činmi Maxima z prvého filmu. Neskôr jeho oťaže preberá aj doslovne – do arény vstupuje s jeho prsteňom aj brnením.

Protagonista v podaní Paula Mescala podstupuje neľahkú cestu. Od otroka sa pod velením obchodníka Macrina (Denzel Washington) stáva gladiátorom. Bude baviť masy v najväčšej aréne Ríma, v ktorej nechýbajú ani zápasy na lodiach (tento súboj sa skutočne odohral). On sám sa dokonca postaví nosorožcovi a meč skríži so skúseným bojovníkom Acaiusom, ktorého hrá Pedro Pascal.

Práve muži, ktorí musia súperiť na život a na smrť, sa však budú musieť stať aj bojovníkmi, keď sa Rímska ríša na čele s cisárom Getom (Joseph Quinn) dostáva do vojny. Čaká nás tak skutočne veľkolepý film plný dych vyrážajúcich sekvencií. V kinách bude uvedený 14. novembra.

gladiátor 2 joseph quinn
Zdroj: TMDB

Pôvodný článok

Aktualizované 01.júla 2024: Ridley Scott sa po rokoch rozhodol priniesť pokračovanie svojho ikonického filmu z roku 2000, kde si hlavnú úlohu zahral Russell Crowe. Veľa fanúšikov bolo voči nemu skeptických, znovu sa však dokazuje, že film Gladiátor 2 bol tým správnym kreatívnym rozhodnutím. Vanity Fair prináša nové zábery z filmu, ktoré lákajú na epický kúsok.

Väčšinu z nich si pre seba zobral logicky Paul Mescal, ktorý stvárňuje hlavnú postavu – Luciusa. Herec pre magazín aj komentoval, že mu jeho atletická minulosť (hráč futbalu) výrazne pomohla, pretože išlo o naozaj fyzicky náročnú rolu.

V koloseu sa dokonca postaví aj proti rímskemu generálovi Acaciusovi, ktorého stvárňuje Pedro Pascal. Trénoval pod samotným Maximom, ktorého si v prvom filme zahral Crowe. Kruh sa tak skvele uzatvára, keď bude on učiť teraz už dospelého Luciusa, synovca Commoda z prvej časti. Zvyšok obsadenia tvoria nemenej legendárne mená – Denzel Washington, Joseph Quinn, Fred Hechinger, Derek Jacobi či May Calamawy.

Pôvodný článok

Od vydania legendárneho historického filmu Gladiátor ubehlo už takmer štvrť storočia. Ikonický príbeh zo starovekého Ríma od Ridleyho Scotta je dodnej jedným z najuznávanejších počinov a má priam kultovú fanúšikovskú základňu.

O jeho kvalitách vypovedá aj fakt, že film z roku 2000 vyhral až 5 Oscarov. Naše očakávania pre avizované pokračovanie Gladiátor 2 sú teda veľmi vysoké, pričom podľa informácii Variety naozaj nebudeme sklamaní.

Ak aj vy patríte medzi divákov, ktorí netrpezlivo očakávajú novembrovú premiéru pokračovania, určite budete závidieť ľuďom na evente 2024 CineEurope. Počas každoročnej prezentácie tu rôzni tvorcovia a partnerské štúdiá z Európy aj USA ukazujú svoje nové výtvory.

Medzi nimi bol aj Ridley Scott, ktorý ukončil prezentáciu štúdia Paramount zlatým klincom: novými zábermi a doteraz nevideným trailerom ku Gladiátorovi 2.

Diváci si na CineEurope mohli vychutnať lepší náhľad filmu, ktorý do našich kín príde až o pár mesiacov. Videli v nich epické scény s hlavnou postavou v podaní Paula Mescala a aj s hercom Pedrom Pascalom. Okrem nich v snímke hrajú napríklad Denzel Washington, Connie Nielson či Joseph Quinn.

Účastníkom podujatia sa pomocou videonahrávky prihovoril aj samotný režisér Ridley Scott, ktorý prízvukoval, že takmer 25-ročné „čakanie sa vyplatilo.“ Riaditeľ medzinárodnej distribúcie Paramount Mark Viane dodal, že Gladiátor 2 obsahuje „jedny z najväčších akčných sekvencií v histórii filmu.“

gladiator-2-film
Zdroj: TMDB, YouTube / JoBlo

Uvidíme známu tvár z prvého Gladiátora

Pokračovanie nadviaže na koniec pôvodného filmu z roku 2000, kedy Maximus v gladiátorskom súboji porazil tyrana Commoda. Okrem toho, že týmto činom vymanil celý Rím spod jeho kontroly, oslobodil aj mladého Luciusa a jeho matku.

V nadchádzajúcom pokračovaní bude hlavnou postavou práve odrastený Lucius (Mescal). Príbeh sa bude venovať jeho životným a politickým osudom, kedy ho začne dobiehať jeho minulosť aj pôvod – Commodus bol jeho strýko.

Pevne veríme, že Gladiátor 2 sa Scottovi vydarí. Prvé reakcie zatiaľ vyzerajú veľmi sľubne, avšak viacerí poukazujú na režisérove posledné neúspechy. Napoleon neprekonal svoje očakávania a mnohých sklamal. Ikonický filmár tiež nemá veľmi dobré skúsenosti s pokračovaniami. Môžeme si od neho pamätať napríklad kúsky ako Hannibal, Prometheus či Votrelec: Covenant – všetko počiny, ktoré svojim predchodcom nesiahajú ani po členky.

Štúdio aj producenti však filmu veria. Rozpočet Gladiátora 2 sa nafúkol na ohromných 310 miliónov dolárov. Má síce ťažkú úlohu – nasledovať v šľapajách jedného z najuznávanejších blockbusterov histórie – nestrácajme však nádej a radšej si počkajme na premiéru, ktorá je naplánovaná na 14. november 2024.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -