Čo všetko nám prezradil trailer na film Avengers: Endgame? Poďme si ho rozobrať!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Trailer na Avengers: Endgame bod po bode

Súčasťou cesty je aj jej koniec. Presne tak znejú slová zničeného Tonyho Starka, ktorý pomaly ale isto zomiera vo vesmíre. Po takmer nekonečnom čakaní sa na svet dostal trailer na film Avengers 4, ktorý dostal podtitul Endgame. Naozaj sa totižto nachádzame na „konci hry“, kedy Thanos vyhubil polovicu všetkého živého a preživší Avengeri sú na pokraji svojich síl.

Čaká ich posledný súboj, od ktorého závisí život polovice vesmíru. Prvý trailer nám toho síce neukázal veľa, no získal si nás svojou depresívnou atmosférou, v ktorej duchu sa bude niesť aj celý film. Poďme si však trailer rozobrať bod po bode a vyťažiť z neho úplne maximum. Čo všetko nám teda prezradil?

Tony Stark a Nebula vo vesmíre

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Prvú minútu ukážky si ukradol Tony Stark. Ako sám hovorí, pluje vesmírom s nulovou šancou na záchranu. Jedlo a voda mu došli pred štyrmi dňami a kyslík mu dôjde už zajtra ráno. Na helmu svojho zničeného nanotech obleku nahráva svoje „posledné zbohom“ pre Pepper Potts, jeho snúbenicu.

Podľa tohto môžeme odhadnúť, že jeho loď smeruje na planétu Zem a Tony predpokladá, že po jej prílete už bude dávno mŕtvy a Pepper si nájde jeho odkaz. Nám je samozrejme jasné, že jeho príbeh takto neskončí a niekto ho príde zachrániť. Možností je však viac a my vám prezradíme naše dva skromné tipy.

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Tým najpravdepodobnejším je samozrejme Captain Marvel, ktorej Nick Fury na konci filmu Infinity War zavolal na pomoc prostredníctvom pageru. Tá dokáže lietať vesmírom, takže by pre ňu záchrana Tonyho nemala byť žiadnym problémom. Ako sa však k nemu dostane? Natrafí na neho náhodou, alebo ju za ním vyšle niekto zo Zeme?

Druhou možnosťou je samotná Pepper Potts, ktorá by podľa uniknutých fotiek mala mať vo filme „záchranný oblek„, alebo teda rescue armor. No a koho iného by zachraňovala, než práve Tonyho Starka? Vaše tipy ohľadom záchrany Tonyho nám môžete písať do komentárov!

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Určite treba spomenúť, že sa na lodi nachádza aj spolu s Nebulou, s ktorou po súboji ostal na planéte Titan. Odtiaľ sa im do vesmíru podarilo dostať loď Strážcov galaxie, The Benatar. Loď však pravdepodobne nemá dostatok paliva na to, aby mohli „skákať“ cez vesmír. Tony tak iba hľadí do prázdna a určite nebol nikdy viac na dne, ako práve teraz.

Už druhýkrát predsa čelí takmer jasnej smrti, no tentokrát je to ešte horšie, ako keď v prvom Avengers filme niesol nukleárnu hlavicu cez červiu dieru do vesmíru. Po minúte traileru nasleduje logo Marvel Studios, ktoré sa rozplynulo rovnako, ako polovicu života po Thanosovom lusknutí.

Thanos na svojej farme

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Ďalší záber nás prenáša na Thanosovu farmu, ktorú môžu poznať fanúšikovia komiksov. Samotného Šialeného Titána nám síce neukázali, no videli sme aspoň jeho brnenie, ktoré použil ako strašiaka. Práve toto odkazuje na komiksovú sériu The Infinity Gauntlet, v ktorej sa Thanos koniec koncov usídlil na svojej farme.

Reprezentuje tým to, že dosiahol svoj cieľ a teraz si môže v pokoji užívať svoju výhru. Jeho úloha v tomto dobrodružstve je u konca, takže si môže konečne sadnúť a užívať východ slnka. Samozrejme, toto mu žiaden z preživších Avengerov určite nedovolí…

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Okrem iného sme dostali pohľad aj na rukavicu Infinity Gauntlet, ktorá bola po Thanosovom lusknutí zničená. V zábere môžeme jasne vidieť, že je stále zničená. Otázkou však je, či sú ešte niektoré z kameňov použiteľné, keďže sa na konci Infinity War ešte stihol teleportovať pomocou Space Stone-u.

Určená dokonca nie je ani presná poloha jeho farmy, no určite to nie je na planéte Zem. Režiséri iba podotkli, že každá planéta, na ktorej sa Thanos práve nachádza, môže byť prezývaná ako Titan 2. A určite to nie je kvôli tomu, že by si našiel nový domov.

Preživší Avengeri smútia nad pozostalými

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

V ďalších záberoch sa vraciame na základňu Avengerov, v ktorej Steve Rogers a Black Widow smútia nad pozostalými a aktuálnou situáciou. Natasha vysvetľuje, že Thanos je muž svojho slova a naozaj urobil presne to, čo povedal, že spraví. Vyhubil presne 50% všetkého živého.

Steve Rogers sa taktiež zbavil svojej brady z filmu Infinity War, čím možno pomyselne opúšťa rolu Nomada a je znovu pripravený pozdvihnúť štít. Bohužiaľ, podľa všetkého to bude posledný raz…

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Na základni sa nachádza aj Bruce Banner, ktorý vo svojom laboratóriu taktiež trúchli za zmiznutými kolegami a kamarátmi. Jeho počítačové obrazovky ukazujú všetkých, ktorí sa po Thanosovom lusknutí vyparili. Za mŕtveho považujú aj Scotta Langa, ktorý je však oveľa viac živý, ako by si niekto mohol myslieť. K tomu sa ale dostaneme nižšie.

Na ďalšej obrazovke môžeme vidieť tvár Shuri, ktorej smrť sme v poslednom filme nevideli. Dúfali sme, že spolu s Okoye a M’Baku vo Wakande prežila. Jej tvár potom na sekundu vystriedala aj fotka Spider-Mana.

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Vidieť môžeme aj sklesnutého Thora, ktorý si svoju bradu nechal narastenú a stále má dve rozdielne oči. Jeho pocity úplne chápeme – Stratil predsa matku, otca, brata, najlepšieho kamaráta a najnovšie aj polovicu jeho kolegov.

Trailer však neukázal postavy ako War Machine alebo Rocket Raccoon, ktorí lusknutie tiež prežili. Nachádzajú sa spolu s ostatnými Avengermi na ich základni? To nám ukáže iba čas…

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Medzitým záber preskočí na Nebulu, ktorá sa spolu s Tonym nachádza na lodi The Benatar. Aj ona vyzerá dosť zničene a vyzerá to tak, že s Tonym netrávi veľa času a navzájom si nechávajú priestor. Obaja toho predsa stratili veľmi veľa.

Nebula niekoho chytá za rameno a podľa priestoru by to mal byť práve Tony Stark. Jednou z možností však je, že ide o telo mŕtvej Gamory, pokiaľ by sa im podarilo dostať na Vormir. Je teda možné, že sa ešte raz pozrieme na strážcu Soul Stone-u, Red Skulla? Dúfame, že áno.

Clint Barton už viac nie je Hawkeye-om

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Na radu prichádza najlepší záber z celého traileru. Black Widow prichádza do Japonska, pravdepodobne s cieľom rekrutovania Clinta Bartona a.k.a. Hawkeya na poslednú bitku proti Thanosovi. Vidí muža s katanou, ktorý práve zabíja ľudí. Rýchlo však zisťuje, že ide práve o Clinta, ktorý už dávno nefiguruje pod prezývkou Hawkeye.

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Stal sa z neho ninja a zabijak Ronin, ohľadom ktorého si môžete prečítať náš samostatný článok. Thanosove lusknutie mu zobralo manželku a deti, takže luk a šípy vymenil za katanu a neúprosné zabíjanie. Možno sa z neho stal úplne iný človek.

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Opäť sa presúvame ku Kapitánovi a Black Widow, ktorí sa rozprávajú o bitke ich života. O bitke, ktorá rozhodne o všetkom. Steve má na sebe jeho stealth oblek z filmu Kapitán Amerika: Zimný vojak. „Toto musí vyjsť, Steve“ hovorí Natasha. „Ja viem, že áno,“ odpovedá Steve. „Pretože neviem čo by som robil, pokiaľ nie„. Stavíme sa, že sa rozprávajú o ich pláne – O cestovaní v čase.

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: filmschoolrejects.com

Steve sa pozerá na svoj kompas, v ktorom má fotku Peggy Carter, ktorú miluje už viac ako 70 rokov. Naznačuje nám práve táto scéna cestovanie v čase? Dúfa Steve, že sa nakoniec vráti späť v čase za Peggy a dožije s ňou jeho život?

Vráti sa Steve späť do udalostí filmu Zimný vojak, keď má na sebe oblek práve z tohto filmu? To by vysvetľovalo aj návrat Crossbonesa, ktorý bol pre film Avengers: Endgame potvrdený. Vraj by sa mal ukázať len vo forme flasbackov, no sami dobre viete, že Marvel veľmi rád klame.

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Nasleduje logo filmu, ktoré nám vôbec po prvýkrát odhalilo podnázov tejto časti – Endgame. Samotný Marvel pomenoval tento trailer na YouTube „Marvel Studios‘ Avengers – Official Trailer“, aby ste sa názov dozvedeli až pri konci ukážky.

Každopádne, práve tento názov bol spolu s Annihilation najtipovanejším. Režiséri nám síce niekoľkokrát povedali, že to Endgame nebude, no ako som spomínal vyššie, Marvel veľmi rád klame a zavádza. Tak čo, ako sa vám názov pozdáva?

Ant-Man ako záchrana polovice vesmíru?

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Prichádza posledná časť traileru, ktorá zároveň zanecháva najviac otázok. Pred dverami základne sa totižto nachádza Scott Lange a.k.a. Ant-Man, ktorého všetci považovali za mŕtveho. Pokiaľ ste však dopozerali film Ant-Man a Wasp až do potitulkovej scény tak viete, že Thanosove lusknutie prežil.

Práve v tých chvíľach sa totižto nachádzal v Quantum Realm, zatiaľ čo sa Hope van Dyne, Hank Pym a Janet van Dyne rozplynuli. To znamená, že Scott ostal v kvantovej sfére uväznený. A tu prichádza najväčšia otázka – Ako sa Scott dostal von bez pomoci, keď sa to Janet van Dyne nepodarilo celé roky? Práve to môže byť kľúčom k záchrane všetkých mŕtvych.

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Film Avengers: Endgame sa odohráva cca 5 rokov po udalostiach Infinity War a Steve Rogers sám neverí, že Scott Lange žije. Živý, zdravý a s humorom však stojí pred ich dverami so zaparkovanou dodávkou, v ktorej sa nachádza tunel do Quantum Realm. Bude cestovanie v čase možné práve vďaka nemu?

Nie Captain Marvel, ale práve on možno zachráni polovicu vesmíru. Podľa uniknutých fotiek z natáčania sa totižto spolu s ostatnými vráti späť v čase pomocou špeciálnych zariadení, ktoré budú mať na rukách. Ako vidíte túto teóriu vy? Zachráni všetkých práve Ant-Man?

Nuž, celú pravdu sa dozvieme už 25. apríla 2019, pretože bola premiéra presunutá o týždeň skôr! Aké sú vaše teórie? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Však to že bude ffh už je potvrdené vieš ako dlho? A snáď je ti jasne že Avengers vyvratia čo sa stalo na konci alebo inak zachrania vesmir čiže ti čo sa vyparili budú logicky zit. A až ti čo umrú na konci A4 budú naozaj mŕtvi.

  2. Nikto nerozebera najväčší spoiler na film a tým je podľa mňa film Spiderman FFH…síce premiéra má byť až po A4 ale práve to ,,, Spiderman sa vyparil N.Furi ako shef Shildu tiez(ktorí ma v FFH dôležitú úlohu)a Iron Man je stratený …viem že Marvel pracuje s rôznymi dimenziami ale nezdá sa mi že pracujú na ďalších potvrdených filmoch (dr.strang,Spiderman,black panter ,atď.)a riešili by to takto

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -