Christopher Nolan manipuluje s časom v prvom traileri na film Tenet

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vizionársky režisér Christopher Nolan (InsterstellarPočiatokTemný rytier) začína pomaly ale isto odhaľovať svoj pripravovaný projekt. Už 16. júla 2020 totiž uvidíme jeho nový film Tenet, prostredníctvom ktorého sa opäť vráti do vôd sci-fi. Režisér sa bude opäť zahrávať s konceptom času a už dlhšiu dobu vieme, že pôjde o “akčný epos, ktorý sa vyvíja zo sveta medzinárodnej špionáže.

Vôbec prvá ukážka sa premietala v kinách pred filmom Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw, no na internet sa nikdy oficiálne nedostala. Pokiaľ sa o nej chcete dozvedieť viac, tak určite klikajte na tento článok. Tentokrát však toho vieme o filme omnoho viac.

Tenet
Zdroj: collider.com

Videli sme 6-minútový prológ

Ako blesk z jasného neba prišli prvé dve oficiálne fotky z filmu, na ktorých môžeme vidieť hercov Johna Davida WashingtonaRoberta Pattinsona a Elizabeth Debicki. Prvé fotografie nám priniesol portál Entertainment Weekly spolu so zaujímavými slovami od samotného režiséra.

Odrážame sa od špionážneho filmu, no navštívime hneď niekoľko rozličných miest. Spájame niekoľko rôznych žánrov, dúfame že vzrušujúcim a sviežim spôsobom.” Nolan ďalej prezradil, že pôjde o jeho doposiaľ najväčšiu produkciu, čo sa týka medzinárodného dosahu. Film sa natáčal v siedmych krajinách s masívnym obsadením a štábom.

“Niet pochýb, je to najambicióznejší film, ktorý sme natočili.”

Jeho posledné slová patrili na konto herca Johna Davida Washingtona. Toho nazval “hrdinom Tenetu“, takže niet pochýb, že stvárni hlavnú postavu.

Nolan ďalej povedal, že Washington je “neuveriteľne talentovaný a fyzicky nadaný herec. Je to športovec a pre všetkých je ťažké udržať s ním krok, vrátane rôznych vozidiel, v ktorých sme ho natáčali – autá a vrtuľníky. Tento chlap sa vie hýbať.

Okrem vyššie spomenutých hercov uvidíme vo filme aj mená ako Aaron Taylor-JohnsonHimesh PatelMichael Caine či Kenneth Branagh.

Tenet
Zdroj: collider.com

Ďalšou novinkou je 6-minútový prológ, ktorý sme videli na premietaní filmu Star Wars: Vzostup Skywalkera v bratislavskom IMAX. Už včera sa totiž šuškalo, že sa po celom svete bude na vybraných IMAX premietaniach nového Star Wars púšťať tento prológ priamo z filmu. A naozaj tomu tak bolo.

Podobného prológu sa dočkali aj filmy Temný rytier, Návrat Temného rytiera a Dunkirk. Je však veľmi nepravdepodobné, že sa týchto šesť minút uverejní na internet.  Preto si určite prečítajte náš presný popis toho, čo sme vlastne videli, čo sme sa z toho dozvedeli a aký máme z prológu pocit.

Prvý trailer na film Tenet

Na internet nechcene unikol aj prvý trailer, ktorý štúdio Warner Bros. ihneď mazalo na všetkých platformách. Vedeli sme však, že sa už dnes dočkáme jeho oficiálneho vydania. Dámy a páni, užite si vôbec prvý oficiálny trailer na pripravovaný epos od režiséra Christophera Nolana.

Ukážka nám jasne napovedá, že sa hlavné postavy filmu budú snažiť zvrátiť tretiu svetovú vojnu. Vraj nemá ísť o nukleárny holokaust, ale o niečo oveľa horšie. Samozrejme v nej nechýbali ani tváre ako John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh a dokonca sme videli aj Michaela Caina.

Všetkých nepochybne najviac zaujala scéna na diaľnici, kde sa nabúrané auto začalo vracať späť v čase. Kúsok z tejto scény sme videli aj vo vyššie spomínanom 6-minútovom prológu. V ňom bolo na manipuláciu s časom použité akési zariadenie. Zatiaľ to vyzerá tak, že je to založené na lokálnom vracaní času.

Dôležité je aj samotné slovo Tenet, ako bolo spomenuté aj v traileri. Z tohto názvu usudzujeme, že by sa čas mohol pretáčať o 10 sekúnd dopredu alebo dozadu. Fanúšikovia taktiež teoretizujú o tom, že by film mohol mať nejaké spojenie s Počiatkom, ale nič tomu zatiaľ bližšie nenapovedá.

Čo hovoríte na prvý trailer? Ako tomuto filmu zatiaľ rozumiete vy? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: indiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -