Prvý trailer na piatu sériu Cobra Kai odhalil okrem nových scén aj jesenný dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Je to už niečo okolo pol roka, od kedy vyšla štvrtá séria bojového seriálu Cobra Kai. Ten je známy hlavne vďaka tomu, že je spin-offom 30-ročného kultového filmu Karate Kid. Postavy z filmu sa po rokoch vrátili na scénu už so štyrmi sériami v seriáli, no môžeme sa tešiť ešte minimálne na jednu. Prvý trailer piatej série Cobra Kai je už totižto vonku a zároveň nám aj dáva jasne najavo, kedy si novú sériu pozrieme.

Ústrednou hereckou dvojicou sú William Zabka (Johnny Lawrence) a Ralph Macchio (Daniel LaRusso), ktorí si svoje úlohy zopakovali z filmu. Herecké obsadenie ale dopĺňajú aj „nováčikova“. Sú to napríklad Courtney Henggeler (Amanda LaRusso), Xolo Maridueña (Miguel Diaz), Tanner Buchanan (Robby Keene), Mary Mouser (Samantha LaRusso), Jacob Bertrand (Hawk), Gianni Decenzo (Demetri), Vanessa Rubio (Carmen) alebo Peyton List (Tory).

Prvý trailer piatej série Cobra Kai

Trailer jasne naznačuje, že budeme pokračovať tam, kde sme skončili. Cobra Kai vyhrala All Valley Karate Tournament a je pripravená rozširovať sa po celom Los Angeles, za čo je zodpovedný ich nový sensei Terry Silver (Thomas Ian Griffith). Ten v poslednej časti predošlej série nie len že podplatil rozhodcu, aby jeho dojo vyhralo, ale zosadil z „trónu“ a dal uväzniť aj bývalého senseia Johna Kreesa (Martin Kove).

Daniel a Johnny teda musia zrušiť svoje doja, minimálne podľa dohody. Každý z nich začne ale veci potom riešiť po svojom. Daniel si z Japonska zavolá na pomoc iného člena Miyagi-Do, Chozena (Yuji Okumoto). Johnny má však iné plány a karate ho teraz nezaujíma. Musí sa totiž vydať do Mexika a nájsť svojho najlepšieho študenta Miguela, ktorý sa tam snaží nájsť svojho biologického otca. Ten však o ňom nevie a tak musí Johnny Miguela zastaviť.

Cobra Kai
Zdroj: ew.com

Piatej série sa dočkáme už naozaj za krátko, pretože má vyjsť na jeseň, opäť na platforme Netflix. Vyjde tak len zhruba 9 mesiacov po predošlej sérii, čo je asi zatiaľ najkratšia pauza medzi jednotlivými sériami. Presný dátum jej vydania je 9. septembra 2022. Čo sa týka oficiálnej synopsy, tú si môžete prečítať nižšie:

Po šokujúcich výsledkoch All Valley Tournament rozširuje Terry Silver impérium Cobry Kai a snaží sa urobiť zo svojho karate štýlu „No Mercy“ jedinú hru v meste. Keď je Kreese za mrežami a Johnny Lawrence odloží karate bokom, aby sa sústredil na nápravu škôd, ktoré spôsobil, Daniel LaRusso musí zavolať na pomoc starého priateľa.

Čo vravíte na prvý trailer a na takýto skorý dátum premiéry?

Zdroj: collider.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -