Hviezda, ktorá plní želania, hovoriaca koza či Chris Pine ako hlavný záporák v prvom traileri na animák Wish

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Hviezda, ktorá plní želania. Tú sme v priebehu rokov mohli vidieť v niekoľkých rozprávkach od štúdia Disney. Veď práve všetky ich animáky sú o tom, že sa sny a priania stávajú skutočnosťou. Práve preto sa pri stom výročí štúdia rozhodli vytvoriť film, ktorý bude práve o prianiach a čarovnej hviezde. Jej príchod do rozprávkového kráľovstva predstavuje prvý trailer na rozprávku Wish.

Film bude okrem veľmi štúdiu blízkej tematiky využívať aj zaujímavú a inovatívnu animáciu. Skríži sa v ňom 3D animácia, ktorú požívajú posledné roky v rozprávkach, s 2D vodovými farbami, ktoré sa tradične používali kedysi. Tento hybridný štýl chceli použiť už pri rozprávke Na vlásku, no neurobili to. Prvou skúškou tohto hybridného štýlu bol krátky animovaný film Paperman.

Prvý trailer na rozprávku Wish

A v celovečernom filme to využijú po prvýkrát až pri tejto rozprávke. Tá nás prenáša do kráľovstva, v ktorom sa priania stávajú skutočnosťou. Tomuto kráľovstvu vládne kráľ Magnifico (Chris Pine), ktorý zbiera a chráni priania ľudí z celého sveta. Podľa smiechu a tónu jeho hlasu sa však z neho stane hlavný záporák, aj keď sa ešte presne nevie, ako a prečo.

17-ročné dievča Asha (Ariana DeBose) však vycíti, že kráľovstvu Rosas hrozí nebezpečenstvo v podobe blížiacej sa temnoty. Poprosí tak Hviezdu o to, aby jej kráľovstvo zachránila. Tá vypočuje jej želanie a dokonca zíde dole z oblohy až k nej, pričom okrem iného splní aj želanie Ashinmu zvieraciemu spoločníkovi, koze menom Valentino (Alan Tudyk).

Wish
Zdroj: disney.com

Vďaka Hviezde začne totižto Valentino rozprávať. Trailer nám inak neukazuje nič viac z deja, no pripravuje nás na vizuálne zaujímavý a príjemný zážitok, ktorý bude tradične dopĺňaný aj chytľavými piesňami. O réžiu sa postaral Chris Buck (Ľadové kráľovstvo) a Fawn Veerasunthorn, originálne piesne k filmu napísala Julia Michaels. Film príde do kín 22. novembra 2023.

Rozprávka, ktorá bola „vo výrobe storočie“, ako to Disney nazýva. Čo hovoríte na prvé zábery? Bude podľa vás patriť k tým úspešným počinom štúdia?

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -