Ako sa hrá PUBG na novom mobilnom telefóne Sony Xperia XZ2 Compact?

Nenechajte si ujsť

Sony Xperia XZ2 Compact je jedným z dvoch mobilných telefónov, ktoré sú vlajkovou loďou Sony pre tento rok. Ja som mal možnosť si ho otestovať a tak som sa rozhodol na ňom vyskúšať aj populárnu hru PUBG, ktorá sa nedávno z počítačov preniesla aj na mobily.

PUBG Sony Xperia XZ2 Compact
PUBG Sony Xperia XZ2 Compact

PUBG na mobile sa doťahuje na PC verziu!

Aj keď nie som zrovna fanúšikom hier na mobil, rozhodol som sa vyskúšať PUBG, ktoré patrí k najnáročnejším titulom na mobilné telefóny. Myslel som si, že XZ2 Compact hru nebude vôbec stíhať a bude sa to neskutočne sekať. No hneď ako som sa do nej pustil som zistil, že som sa mýlil. Ale to už predbiehame. Hra sa už od začiatku kedy som bol v menu výrazne približovala PC verzii, čo nebýva zvykom a je to super. PUBG je určite revolučnou hrou na mobilné telefóny, no Xperii problémy nerobí.

Mobil nesklamal a hra bola zábavou!

V PUBG práve prebieha akcia k Mission: Impossible – Fallout, ktoré je u nás aktuálne v kinách. Recenziu na film si môžete prečítať tu. Hneď ako som si vypočul Mission: Impossible soundtrack, išiel som si zahrať prvú hru. Dal som si najkrajšiu grafiku a najlepšie nastavenia a novinka od Sony opäť nesklamala! Príjemne som sa presvedčil o tom, že na najlepších nastaveniach budem hrať úplne bez sekania. PUBG som už hral na viacerých telefónoch, no nikdy sa to nedalo hrať na najlepšej grafike – XZ2 Compact to však zvládol. Prvý hru som bojoval hlavne proti botom, no neskôr som sa často stretol už aj so skutočnými hráčmi.

PUBG Sony Xperia XZ2 Compact
PUBG Sony Xperia XZ2 Compact

Pohľad z prvej osoby nebol žiaden problém!

Na ďalší deň som sa rozhodol skúsiť, či mobil od Sony nebude mať problém ani s pohľadom z prvej osoby, ktorý niekedy býva náročnejší. Aj tak ale XZ2 Compact bežal skvelo, bez jediného väčšieho seknutia. Ďalším skvelým zistením bolo, že z baterky mi zostáva ešte asi 90% po pol hodine hrania. Keď som PUBG skúšal na staršom mobile, za rovnaký čas som minul aj 40% baterky. 

Ako by som hru na mobil zhodnotil?

Musím priznať, že PUBG na mobile ma naozaj celkom chytilo. Určite to nebudem hrávať stále, no občas si jednu hru pred spaním dám. Avšak našiel som jednu chybu, ktorá mi dosť prekáža. Zápasy trvajú pokojne aj 30 minút, čo je pre hru na mobil veľmi veľa, keďže ich väčšinou hráme len na cestách a podobne. No musím uznať, že na XZ2 Compact beží naozaj skvelo, bez akéhokoľvek záseku.

sony xperia xz2 compact
Zdroj: expertreviews.co.uk

Hrali ste už PUBG na vašom mobilnom telefóne? Ako sa vám hralo a čo na hru hovoríte? Napíšte nám do komentárov! 

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -