Prieskum, aký ste ešte nevideli! Sú väčší gastro fajnšmekri „Appláci“ alebo „Androiďáci“?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Z každej strany na vás padajú rôzne prieskumy, no takýto ste ešte nevideli! Pozreli sme sa na to, aké je konzumné správanie v gastro prevádzkach používateľov dvoch najznámejších operačných systémov v smartfónoch. Sú väčší gastro fajnšmekri „Appláci“ alebo „Androiďáci“?

Apple alebo Android? Na tento „battle“ tentokrát upriamilo svoju pozornosť aj Qerko, revolučná aplikácia v platení a objednávaní v gastro zariadeniach. Ukázalo sa, že objednávky používateľov AndroiduiOS-u sa diametrálne líšia.

Qerko
Zdroj: Qerko

Fajnšmekrom sa stáva…

Na základe dát, ktoré aplikácia zbiera vznikol zaujímavý prieskum. Qerko vyhodnotilo vzorku 150 000 používateľov na základe platieb cez appku.

„Androiďákom“ chutí pivo oveľa viac ako „Applákom“. V treťom kvartáli roka 2022 na obľúbený nápoj z chmeľu minuli až o 20 % viac. Obedové menu si častejšie, presne o 28 % viac, doprajú používatelia operačného systému Android ako majitelia telefónov s jabĺčkom v logu. Tí zase vedú v objednávaní dezertov a sladkostí. Ich objednávka je až o 25 % vyššia ako u zákazníkov, ktorí majú aplikáciu nainštalovanú na zariadení s operačným systémom Android.

Medzi obľúbené alkoholické nápoje „Applákov“ patria miešané drinky a kokteily. Používatelia Androidu zase objednávajú vo väčšom objeme všetky druhy vín.

Ktorá peňaženka je bohatšia? Apple Pay vs. Google Pay

Údaje tiež poukázali na fakt, že používatelia rôznych operačných systémov sa od seba líšia nielen v objednávkach, ale aj v používaní platobných metód. Zatiaľ čo fanúšikovia iOS sa z 90 % spoliehajú na Apple Pay, používatelia Androidu sa delia na dve skupiny. Tých, čo platia svoje objednávky debetnou kartou a tých, ktorí používajú službu Google Pay.

Od októbra minulého roka sme boli svedkami postupného nárastu počtu používateľov, ktorí v aplikácii Qerko používali na platenie službu Google Pay. Tento počet sa stabilizoval, čo naznačuje, že platby kartou sú u našich používateľov stále obľúbené a neočakávame, že sa tento trend v budúcnosti zmení,“ hovorí o platobných návykoch požívateľov Qerko zakladateľ spoločnosti Lukáš Kovač.

Qerko event
Zdroj: Qerko

Ušetrite si čas pri objednávaní aj platení

Revolučnú aplikáciu si stačí jednoducho stiahnuť do smartfónu. Používatelia vďaka nej razom zistia, ako sa dá efektívne ušetriť čas. Jednoduchým naskenovaním QR kódu umiestneného na stole v reštaurácii si môžu objednať a rýchlo, bez čakania na obsluhu zaplatiť svoje obľúbené jedlo z jedálneho lístka, ktorý uvidia priamo v aplikácii.

„Appláci“ si môžu aplikáciu stiahnuť TU a „Androiďáci“ zasa TU.

Zdroj: PRime Time

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -