Quantic Dream údajne pracuje na Star Wars hre. Bude vyzerať ako Detroit: Become Human?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Nové Hviezdne Vojny

Quantic Dream údajne pracuje na Star Wars hre. Tieto chýry sa šírili herným svetom v posledných dňoch, pričom sa nezdalo, že by boli nejak pevne podložené argumentami a faktami. Každopádne, ďalšie správy zo zahraničia k nám priplávali a tie sa o prípadnom projekte vyjadrovali v trochu konkrétnejších a podrobnejších kontúrach. Ako by teda nadchádzajúci titul z dielne nadšených naratívnych rozprávačov zo zmieneného štúdia mal vyzerať?

Meno, respektíve názov, Quantic Dream vám nemusí byť nutne známe, no s ich tvorbou ste sa nepochybne v minulosti alebo aj súčasnosti stretli. Sú to totiž tvorcovia primárne príbehových hier ako napríklad Heavy Rain, Detroit: Become Human, no a v neposlednej rade i Fahrenheit, ktorý výborne kombinoval prvky nadprirodzena a temnej detektívky.

Rád by som zmienil, že práve spomenutý Fahrenheit považujem za zďaleka najvydarenejší, i keď musím uznať, že scenárista David Cage sa do veľkej miery nechal inšpirovať žánrovými trópmi, pričom do nich vložil aj prvky vtedy enormne populárneho fenoménu s názvom The Matrix (pôvodné vydanie hry bolo v roku 2005).

Napriek tomu pôsobí tajuplný príbeh o vražde a prichádzajúcom konci sveta naratívne upevnene a pomerne umne zovreto. Snáď s výnimkou opulentného finále, ktoré preberá práve súboje zo science fiction univerza s Neom v hlavnej úlohe. Veľkej popularite sa však tešili i ďalšie príbehové hry od týchto autorov, pričom si spravidla našli svoju fanúšikovskú komunitu.

Quantic Dream a Star Wars

Vzhľadom na predchádzajúcu autorskú tvorbu ale mnohých prekvapí, že údajný Star Wars projekt by nemal byť naratívnou hrou s QTE (quick-time event) sekciami. Zahraničný report prezradil, že na túto ikonickú súčasť všetkých Quantic Dream hier tvorcovia pre tentokrát zabudnú. Počin zo svetov Hviezdnych Vojen má byť tradičnou akčnou adventúrou, dokonca sa špekuluje aj o otvorenom svete.

Čo ale nasvedčuje tomu, že by sme sa ako hráči dočkali takejto zmeny? Jeden z dôležitých bodov argumentácie je napríklad to, že štúdio naberalo množstvo zamestnancov. A nie hocijakých. Do Quantic Dreams prišli vývojári z rôznych pozícií a z rôznych štúdií. Napríklad z Ubisoftu, Eidosu alebo z WB Games Montréal.

Čo majú tieto štúdiá vlastne spoločné? Konkrétne to, že každé z nich pracovalo na akčných adventúrach, ktoré sa nezriedka odohrávali v otvorenom svete. Eidos má na konte Deus Ex a Shadow of the Tomb RaiderWB Games Montréal zasa prinieslo solídne Batman: Arkham Origins. No a Ubisoft snáď ani netreba detailne predstavovať. A ak náhodou áno, postačíte jediné – Assassin’s Creed.

heavy rain
Zdroj: juegostorrentpc.net

Účel…

Cieľom tohto náboru je údajne zlepšenie schopností štúdia v rámci ďalších odvetví nad rámec virtuálneho storytellingu. Práve toto tvrdenie by mohlo naznačovať, že sa pracuje na žánrovo odlišnom projekte, než na aké sme v prípade Quantic Dream zvyknutí.

Súčasne ešte doplníme, že donedávna malo exkluzívnu licenciu na Star Wars hry iba EA. Tá však už skončila a najmä preto sa videoherné projekty z tohto univerza dostávajú aj k ďalším autorov (viď. ohlásenie Star Wars v produkcii Ubisoftu a remake KOTORu). Aj táto informácia nahráva faktu, že by sme sa takto orientovaného počinu od Quantic Dream mali jedného dňa dočkať.

To je aktuálne všetko, čo môžeme s istotou povedať a prehlásiť. Ak by náhodou nevznikala nová Star Wars hra, v Quanticu budú minimálne pracovať na novom žánrovom počine, ktorý sa nám v najbližších rokoch bližšie odhalí.

Čo hovoríte na formujúce sa správy ohľadom Star Wars v produkcii Quantic Dream? Prijali by ste si takýto projekt alebo radšej čakáte na Jedi: Fallen Order 2? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom dostupných komentárov.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -