Naozaj Quentin Tarantino končí s režírovaním filmov? Takto seriózny ešte nebol…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Jeden z najznámejších, najobľúbenejších a, samozrejme, najlepších žijúcich režisérov končí. Tvorca mnohých legendárnych klasík a nadchádzajúceho filmu Vtedy v Hollywoode už dlhšie rozpráva o svojich nemilých plánoch. Posledných pár rokov viackrát povedal, že pri 10. titule sa zastaví a odíde z režisérskej stoličky. Čo je na tom pravdy? Naozaj ikonický Quentin Tarantino končí s filmami? Poďme sa spolu pozrieť na to, čo povedal!

Zdroj: nanopress.it

Naozaj Quentin Tarantino končí?

Quentin Tarantino má za sebou už naozaj neskutočne plodnú kariéru. Popravde, keby skončil aj 10 rokov dozadu, stále by bol známy ako jeden z najlepších. To však nespravil a rozhodol sa pokračovať po to stále dookola spomínané číslo 10. Desať filmov. Čo to znamená? Pozrime sa najprv na to, aké už má portfólio celovečerákov:

  1. Reservoir Dogs
  2. Pulp Fiction
  3. Jackie Brown
  4. Kill Bill: Vol. 1 a Vol. 2
  5. Death Proof
  6. Inglourious Basterds
  7. Django Unchained
  8. The Hateful Eight
  9. Once Upon a Time … in Hollywood (vyjde 15. 8. 2019)
  10. Neznámy Star Trek projekt (začne na ňom pracovať koncom leta 2019)
vtedy v hollywoode na cannes
Zdroj: vanityfair.com

Desať a dosť

„Myslím si, že čo sa týka celovečerných filmov, prišiel som na koniec cesty,“ povedal Tarantino v rozhovore s GQ Australia. „Vidím sa, ako píšem filmové knihy či ako začnem písať divadlo, takže stále budem kreatívny,“ pokračoval. A pokračoval, až nakoniec jednou vetou vystihol skutočný dôvod, prečo chce skončiť:

„Myslím si, že filmom som už dal všetko, čo som mohol.“

Tarantinov najznámejší film, Pulp Fiction; Zdroj: wallpaperscraft.com

Režisérov nadchádzajúci projekt Vtedy v Hollywoode má byť jeho vzdanie pocty filmovej ére, vďaka ktorej sa ako dieťa zamiloval do kinematografie. Ide o projekt z lásky. Dokonca až tak, že možno neskončí pri desiatom počine, ale rovno po premiére jeho najnovšieho titulu.

„Ak sa ľuďom naozaj zapáči, možno ani nepôjdem po desiatku. Možno skončím hneď! Prestanem, kým mám náskok. To ešte uvidíme.“

once upon a time in hollywood quentin tarantino
Zdroj: itafilm.sk

Žeby Tarantino nesrandoval a naozaj končil po deviatom filme? To znie nepravdepodobne, keďže je už dosť hlboko ponorený do svojho desiateho projektunového Star Treku. K tomu má už dokonca napísaný predbežný scenár, pričom už aj stihol odhaliť, že ponesie krvavo-neslušné Rkové hodnotenie. A áno, vráti sa aj Patrick Stewart ako Picard. Je teda naozaj nepravdepodobné, že by Tarantino nedobojoval aspoň po desiaty film. Avšak, čo bude potom, to netušíme…

Myslíte si, že Quentin Tarantino končí desiatym filmom, alebo to spraví ešte skôr? Prípadne predpokladáte, že bude pokračovať aj jedenástym? Vaše predpoklady nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: empireonline.com, indiewire.com, gq.com.au

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -