OsobnostiVýber šéfredaktora

Naozaj Quentin Tarantino končí s režírovaním filmov? Takto seriózny ešte nebol…

Jeden z najznámejších, najobľúbenejších a, samozrejme, najlepších žijúcich režisérov končí. Tvorca mnohých legendárnych klasík a nadchádzajúceho filmu Vtedy v Hollywoode už dlhšie rozpráva o svojich nemilých plánoch. Posledných pár rokov viackrát povedal, že pri 10. titule sa zastaví a odíde z režisérskej stoličky. Čo je na tom pravdy? Naozaj ikonický Quentin Tarantino končí s filmami? Poďme sa spolu pozrieť na to, čo povedal!

quentin tarantino najnovší film

Zdroj: nanopress.it

Naozaj Quentin Tarantino končí?

Quentin Tarantino má za sebou už naozaj neskutočne plodnú kariéru. Popravde, keby skončil aj 10 rokov dozadu, stále by bol známy ako jeden z najlepších. To však nespravil a rozhodol sa pokračovať po to stále dookola spomínané číslo 10. Desať filmov. Čo to znamená? Pozrime sa najprv na to, aké už má portfólio celovečerákov:

 1. Reservoir Dogs
 2. Pulp Fiction
 3. Jackie Brown
 4. Kill Bill: Vol. 1 a Vol. 2
 5. Death Proof
 6. Inglourious Basterds
 7. Django Unchained
 8. The Hateful Eight
 9. Once Upon a Time … in Hollywood (vyjde 15. 8. 2019)
 10. Neznámy Star Trek projekt (začne na ňom pracovať koncom leta 2019)
vtedy v hollywoode na cannes

Zdroj: vanityfair.com

Desať a dosť

“Myslím si, že čo sa týka celovečerných filmov, prišiel som na koniec cesty,” povedal Tarantino v rozhovore s GQ Australia. “Vidím sa, ako píšem filmové knihy či ako začnem písať divadlo, takže stále budem kreatívny,” pokračoval. A pokračoval, až nakoniec jednou vetou vystihol skutočný dôvod, prečo chce skončiť:

“Myslím si, že filmom som už dal všetko, čo som mohol.”

Tarantinov najznámejší film, Pulp Fiction; Zdroj: wallpaperscraft.com

Režisérov nadchádzajúci projekt Vtedy v Hollywoode má byť jeho vzdanie pocty filmovej ére, vďaka ktorej sa ako dieťa zamiloval do kinematografie. Ide o projekt z lásky. Dokonca až tak, že možno neskončí pri desiatom počine, ale rovno po premiére jeho najnovšieho titulu.

“Ak sa ľuďom naozaj zapáči, možno ani nepôjdem po desiatku. Možno skončím hneď! Prestanem, kým mám náskok. To ešte uvidíme.”

once upon a time in hollywood quentin tarantino

Zdroj: itafilm.sk

Žeby Tarantino nesrandoval a naozaj končil po deviatom filme? To znie nepravdepodobne, keďže je už dosť hlboko ponorený do svojho desiateho projektunového Star Treku. K tomu má už dokonca napísaný predbežný scenár, pričom už aj stihol odhaliť, že ponesie krvavo-neslušné Rkové hodnotenie. A áno, vráti sa aj Patrick Stewart ako Picard. Je teda naozaj nepravdepodobné, že by Tarantino nedobojoval aspoň po desiaty film. Avšak, čo bude potom, to netušíme…

Myslíte si, že Quentin Tarantino končí desiatym filmom, alebo to spraví ešte skôr? Prípadne predpokladáte, že bude pokračovať aj jedenástym? Vaše predpoklady nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: empireonline.com, indiewire.com, gq.com.au

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Osobnosti

  Režisér Christopher Nolan sa vyjadril k pandémii. Ako sú na tom kiná?

  Osobnosti

  Daniel Craig nikdy nechcel byť James Bond. Akého superhrdinu chcel stvárniť?

  Osobnosti

  Herec Tom Hanks prináša nové informácie o jeho zdravotnom stave. Je mu konečne lepšie?

  Osobnosti

  Koronavírus už aj v Hollywoode. Ktorí herci boli testovaní pozitívne?

  Pridaj komentár