Quentin Tarantino – 10 legendárnych filmov, ktoré musí každý vidieť

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Quentin Tarantino

Quentin Tarantino je jedným z najznámejších žijúcich filmových režisérov. Je tvorcom jedných z najviac ikonických a najvplyvnejších snímok. Má unikátny štýl a každé jeho dielo je samostatným celkom, ktorý si zaslúži pozornosť fanúšika filmov. Dnes si preto zhrnieme jeho kompletnú filmografiu! 

Quentin Tarantino končí
Zdroj: usatoday.com

Reservoir Dogs

Mafián Joe najme na vylúpenie klenotníctva partiu gangsterov, ktorí sa vzájomne nepoznajú a oslovujú sa vymyslenými menami. Akciu však zmarí polícia a lupičom neostáva nič iné, než ujsť a ukryť sa v starom sklade. Pán Oranžový je postrelený a pán Biely sa ho pokúša udržať nažive, kým nepríde pomoc.

Napätie v sklade však narastá, pretože polícia im je v pätách a pán Ružový je presvedčený, že išlo o pasť – niekto z nich musí byť zradcom. Každý má okrem toho vlastnú verziu toho, čo sa vlastne stalo. Ako dlho potrvá, kým vytiahnú zbrane a dráma sa zmení na masaker?

Hodnotenie: 8,3/10

Zdroj: hollywoodreporter.com

Pulp Fiction

Najkultovejší z kultových filmov je vrcholným dielom Quentina Tarantina, ktorým definoval svoj štýl réžie a rozprávania príbehu. Pulp Fiction je multižánrovým filmom, ktorý preteká fetišistickými detailami a popkultúrnymi odkazmi, no zároveň dokonalo funguje ako klasicky napínavý a zábavný film.

Hodnotenie: 8,9/10

Zdroj: wallpaperscraft.com

Jackie Brown

Jackie Brown je čierna letuška, ktorá si privyrába pašovaním špinavých peňazí drogového dílera a obchodníka. Je ale chytená policajtmi, ktorí jej sľúbia prepustenie, ak im vydá svojho šéfa. Jackie, ktorá sa dostane na slobodu vďaka kaucii svojho milenca, vymyslí plán, ako naraz získať miliónový balík, zbaviť sa polície a odstrániť svojho nebezpečného šéfa.

Hodnotenie: 7,5/10

quentin tarantino
Zdroj: filmlinc.org

Kill Bill: Vol. 1 a 2

Nevesta musí v tomto dvoj-dielnom príbehu zabiť svojho bývalého šéfa a milenca Billa, ktorú ju na svadbe zradil, postrelil do hlavy a vzal jej nenarodené dieťa. Najprv však musí odstrániť zvyšných štyroch členov Deadly Viper Assassination Squad. Brutálne krvavý a ikonický príbeh, ktorý spája geniálne rozprávanie príbehu a viaceré žánre, je vrcholom Tarantinovej akcie.

Hodnotenie: 8,1/10
Hodnotenie: 8/10

Uma Thurmak Kill Bill
Zdroj: bloody-disgusting.com

Death Proof

Vraždiaci maniak za volantom nepozná zľutovanie. Jungle Julia, ktorá je najlepším DJom v meste, sa chystá s dvoma kamarátkami do mesta. Medzi chlapmi, ktorí sa na túto sexy trojicu pozerajú, je aj kaskadér Mike. Zjazvený rebel sleduje dámsku jazdu spoza volantu svojho auta. Zatiaľ čo dievčatá sa usádzajú v bare, Mike roztáča svoju zbraňnadupadné kaskadérske auto – do nebezpečných otáčok.

Hodnotenie: 7/10

quentin tarantino
Zdroj: lwlies.com

Inglorious Basterds

Druhá svetová vojna podľa Quentina Tarantina… Čo by sa mohlo nepokaziť?! V svete, kde historická realita ustupuje brutálnemu rozprávkovému rozprávaniu kontroverzného príbehu, sa fanúšikovia cítia ako doma. Zatiaľ najťažšia misia elitnej jednotky vojakov v nacistickom Nemecku môže dopadnúť všelijako…

Hodnotenie: 8,3/10

Zdroj: villains.wikia.com

Django Unchained

Dráma z obdobia pred vypuknutím americkej Občianskej vojny, ktorej hlavným hrdinom je otrok Django. Ten má šancu získať vďaka nájomnému zabijakovi Dr. Schultzovi slobodu, pokiaľ sa mu podarí polapiť vraždiacich bratov Brittlových. Djangovi sa tak zároveň naskytne príležitosť nájsť ženu, ktorú musel kedysi dávno opustiť. Ani jeden z hlavných hrdinov však netuší, ako blízko sú k najnebezpečnejšiemu dobrodružstvu ich života.

Hodnotenie: 8,4/10

quentin tarantino
Zdorj: cowboysindians.com

The Hateful Eight

Niekoľko rokov po Občianskej vojne sa medzi zasneženými kopcami Wyomingu stretávame s ôsmimi ľuďmi. John Ruth je lovec ľudí, Daisy Domergue je šéfka zločineckej organizácie. Po ceste stretnú majora Maruqisea Warrena a nového šerifa Chrisa Mannixa. Keď už ďalej cestovať nemôžu, rozhodnú sa zastaviť v drevenici u Minnie, kde stretnú štyroch ďalších neprívetivých cudzincov.

Hodnotenie: 7,8/10

Zdroj: collider.com

Once Upon a Time in Hollywood

V predposlednom filme Quentina Tarantina sa televízny herec a jeho dlhoročný kaskadér rozhodnú presadiť sa v šoubiznise na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles.

Hodnotenie: 8,9/10

quentin tarantino
Zdroj: vanityfair.com

Untitled Star Trek Project

Bližšie nešpecifikovaný filmový projekt z univerza moderného Star Treku by mal byť desiatym filmom Quentina Tarantina. Napísal k nemu už krvavý a neslušný R-rated scenár, takže vidieť by sme ho mohli o pár rokov. Ak sa rozhodne ho dokončiť.

Zdroj: marinimz.com

Ktorý film Quentina Tarantina je váš najobľúbenejší a ktorý máte naopak radi najmenej? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: imdb.com, csfd.cz,

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -