Akčné duo Ratchet & Clank prichádza na PlayStation 5. Čaká nás však neočakávaná zmena

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Ikonické akčné duo je späť 

Hráči, ktorí sú odchovaní na klasických PlayStation 2 hrách, nepochybne veľmi dobre poznajú tieto dve postavičky. Štúdio Insomniac Games (mimo iné vývojári Marvel’s Spider-Man) nám už takmer dve dekády prináša dobrodružstvá z akčnej série o nerozlučnom due, i keď sme o ňom posledné roky príliš nepočuli. Teraz už však vieme, že Ratchet & Clank na PlayStation 5 nie je iba zbožným prianím, ale realitou.

Správa prišla oficiálne prostredníctvom Sony prezentácie, kde mali byť predstavené hry pre nadchádzajúcu generáciu konzol spomínanej spoločnosti. Bojovník Ratchet a intelektuálny robot Clank nezostali nič dlžní svojej povesti.

Dočkali sme sa audiovizuálne fantastickej kombinácie hrateľnosti a cutscén. Tá dáva najavo, že PlayStation 5 už na začiatku svojho životného cyklu ponúkne prekrásne dobrodružstvá, ktoré nebudú šetriť detailmi. Vývojári z Insomniac Games si navyše tentokrát prichystali jedno neočakávané a pomerne zásadné prekvapenie.

Ratchet & Clank na PlayStation 5 sú väčší a akčnejší 

Ak náhodou máte skúsenosti s akýmkoľvek titulom z tejto značky, viete presne, čo očakávať. Tonu akcie, v rámci ktorej využívate originálne vytvorený arzenál bizarných zbraní. Skákanie, bujaré svety, kde autori nešetria fantáziou, no a toto všetko je pevne spojené na svoju dobu unikátnou vizuálnou stránkou.

Novinka s podtitulom Rift Apart ponúkne spomínané prvky, akurát vo väčšom meradle. Akcia je divokejšia, deštrukcia detailnejšia, svety akoby boli priamou inkarnáciou predstáv tvorcov. Skutočne pôsobia nádherne, avšak realisticky a uveriteľne (samozrejme s prihliadnutím na fakt, že nepodliehajú pravidlám našich reálií).

Ratchet & Clank na PlayStation 5
Zdroj: eurogamer.net

Gameplay video, ktoré nasledovalo ihneď po úvodnom traileri, muselo vybiť dych i najväčším skeptikom. Niečo podobné sme tu totiž dlho nemali (možno naposledy v predchádzajúcej Ratchet and Clank hre, ktorá vyšla v roku 2016). Plynulá, svižná a do drobných detailov prepracovaná hrateľnosť akčnej adventúry, ktorá je vhodná pre všetky vekové kategórie.

PlayStation 5 sa počas krátkeho videa pýši množstvom vedľajších efektov, pričom tie zintenzívňujú pocit z ľubovoľnej činnosti v hre. Je jedno, či budete skákať, strieľať, prípadne len pozorovať živo pôsobiace planéty. Už teraz môžeme s pokojným svedomím prehlásiť, že nás čaká unikátne a zábavné dobrodružstvo.

Aké strasti čakajú na hrdinov tentokrát? 

Z traileru je evidentné, že nastal nejaký problém s dimenziami, ktoré sa navzájom spájajú a rôzne upravujú. Koniec koncov, celá ukážka je postavená na tom, že Ratchet prirodzene skáče z jedného sveta do druhého a to v pomerne dlhej skriptovanej pasáži.

To by naši ostrieľaní hrdinovia nepochybne zvládli, no čo robiť, keď sa z Ratcheta pravdepodobne stane žena? Môže ísť síce iba o dobre zvolený úsek, no buď sa na scéne objaví nežné pohlavie identickej rasy, prípadne cestovanie medzi dimenziami pozmení chod udalostí a skutočne sa zhostíme úlohy ženy. Kľúč k odpovedi majú pochopiteľne len autori.

Žiaľ, dátumu vydania sme sa momentálne nedočkali. S prihliadnutím na to, že ide o jednu z prvých takto detailne predstavených exkluzivít však možno predpokladať, že príde Ratchet & Clank na PlayStation 5 krátko po pomyselnom narodení sa tejto platformy. Dúfajme preto vo vznik ďalších podobných prezentácií, ktoré by potvrdili, že si toto dobrodružstvo zahráme už počas nadchádzajúcej zimy.

Tak čo, tešíte sa na návrat tohto unikátneho dua, ktoré nikdy nešetrí bizarnými nápadmi, trefným humorom a svižnou akciou? My rozhodne áno, no nezabudnite nám dať vedieť svoj názor prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -