Ratchet & Clank: Rift Apart bol bližšie predstavený. Insomniac Games sľubuje množstvo technologických noviniek

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Technologicky pokrokové dobrodružstvo

Ratchet & Clank: Rift Apart bol jedným z príjemných prekvapení nedávnej konferencie spoločnosti Sony, kde sa objavilo PlayStation 5 a dokonca i hry pre túto konzolu. Ukážka sa javila naozaj pokrokovo a pútavo predstavila silu nadchádzajúcej hernej generácie. Aktuálne sa vývojárske štúdio Insomniac Games pustilo do vlastnej prezentácie, kde jeden z tvorcov približuje technologické novinky.

Kreatívny riaditeľ Marcus Smith okrem iného vysvetľuje, že na predchádzajúcej, respektíve ešte stále súčasnej generácii konzol by vytvorenie tohto dobrodružstva nebolo možné. SSD disk PlayStation 5 umožňuje plynulé cestovania medzi svetmi a dimenziami, čo sme ostatne videli i v prvom traileri.

Takéto prechody prebiehajú bez akéhokoľvek nahrávacieho času a sú až fascinujúco svižné. Keď už sme spomenuli cestovania naprieč svetmi, poškodenie dimenzií by mal spôsobiť nepriblížený protivník, s ktorým sa Ratchet a Clank v novinke popasujú.

Ratchet & Clank: Rift Apart využije možnosti PlayStation 5

Marcus vysvetľuje, že bola táto značka vždy založená na explorácii exotických svetov. Nová konzola Sony však azda najviac zo všetkých dielov série vyťaží tento aspekt a to najmä vďaka dostupnému výkonu.

Neodlúčiteľnou súčasťou príbehov o Lombaxovi menom Ratchet bolo vždy strieľanie a arzenál. Ten bude pre zmenu využívať prvky ovládača DualSense. Jednotlivé tlačidlá majú byť citlivé a na základe tlaku vašich prstov má zbraň vystreliť raz, či rovno dvakrát. Nový ovládač údajne dodáva zbraniam väčšiu silu a streľba tak pôsobí intenzívnejšie.

Kreatívny riaditeľ ďalej spomína aj zvukové možnosti, ktorými sa Sony a PlayStation 5 pýšili. Všetci sľubujú dychberúci zážitok, ktorý nás absolútne pohltí a doslova prenesie do daných interiérových, prípadne exteriérových kulís.

Rachet and Clank - Rift Apart
Zdroj: androidcentral.com

Na záver ešte Marcus spomína, že čoskoro by sme mali vidieť z pripravovaného dobrodružstva viac. Budúce mesiace teda pravdepodobne prinesú ďalšie prezentácie podobného charakteru.

Konkrétneho dátumu vydania sme sa stále nedočkali, avšak teraz je snáď zrejmé, že pôjde o launch titul nových konzol. Ak všetko dobre dopadne, snáď si už nadchádzajúcu zimu zahráme atraktívne dobrodružstvo, ktoré sa očividne pokúsi predstaviť mnohé technologické funkcie PlayStation 5.

Tešíte sa na nové dobrodružstvo tohto dynamického dua? Ratchet & Clank: Rift Apart sa rozhodne javí ako svižná akčná jazda, ktorá predstaví možnosti konzol PlayStation 5, avšak dáte mu šancu? Určite sa podeľte o svoj názor v dostupných komentároch.

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -