Rating hry Ghost of Tsushima prezradil, že okrem násilia a brutalít máme očakávať i nahotu

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Samurajská cesta už čoskoro

Keďže sa súčasná herná generácia nachádza na konci svojho životného cyklu, spoločnosť Sony sa chce nepochybne s konzolou PlayStation 4 dôstojne rozlúčiť. Nedávno prišlo druhé The Last of Us, ktoré sa, minimálne od recenzentov, dočkalo výborných reakcií. Posledná exkluzivita na tejto platforme, teda Ghost of Tsushima, aktuálne dostala rating, ktorý láka na brutalitu a nahotu.

V prípade, že ste nezaregistrovali nadchádzajúci projekt štúdia Sucker Punch Productions (tvorcovia sérií Sly a Infamous), má ísť o open-world záležitosť zasadenú do feudálneho Japonska. Vývojári sa v niekoľkých ukážkach pýšia fantastickou vizuálnou stránkou a využitím fauny i flóry ako prostriedok k navigácii.

Ako samurajský bojovník sa vydávate na cestu lemovanú mŕtvolami dobyvačných Mongolov, ktorí zasiali do kútov Japonska strach, nepokoj a smrť. Nemožno sa preto čudovať, že ide o naozaj násilnú záležitosť, ktorá odseknutými končatinami šetriť nebude (koniec koncov, správny žánrový zástupca by ani nemal).

Rating Ghost of Tsushima predznamenáva záležitosť pre dospelých

Výsledné hodnotenie organizácie ESRB znie M, teda druhý najprísnejší rating (po ňom nasleduje už iba povestné AO, čiže Adults Only). Na oficiálnej stránke nájdete i anglický text, ktorý podrobne vysvetľuje toto vekové obmedzenie, respektíve odporúčanie.

Počas hrateľnosti a bojov budeme môcť oponentom odsekávať jednotlivé časti tela (hlavy, ruky aj nohy). Po takýchto činoch nasleduje explicitný krvavý efekt, pričom na mnoho násilností narazíme v príbehových scénach.

ghost-of-tsushima-7
Zdroj: cgmagonline.com

Aby toho nebolo málo, tak uvidíme i zadok muža, pravdepodobne hlavného hrdinu, keď sa pôjde okúpať v horúcich gejzíroch. Samozrejme, bez akejkoľvek cenzúry, či skrývania, čo je pomerne netradičný krok (pokiaľ teda nie ste gigantické Rockstar Games, ktoré zakaždým príde s novou kontroverziou).

Tento pohľad v spojení s naozaj detailným násilím zaistil novinke už spomínané hodnotenie. Ghost of Tsushima so svojou samurajskou pomstou pomaly kráča ku nám, pričom hráči sa jej dočkajú 17. júla 2020 exkluzívne na platforme PlayStation 4.

Potešilo vás, že pôjde o nekompromisnú záležitosť, ktorá nebude takmer nič cenzurovať? A myslíte, že prichádza tá najlepšia samurajská hra tejto konzolovej generácie? Nezabudnite sa podeliť o svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -