Prvá ukážka na Disney rozprávku Raya a posledný drak odhaľuje nádherný fantasy príbeh

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ste pripravení? Štúdio Walt Disney Animation Studios prináša po Ľadovom kráľovstve 2 (2019) svoj ďalší animovaný film. Tým bude Raya a posledný drak (Raya and the Last Dragon), na ktorý nás štúdio pripravuje už nejaký ten piatok. Aktuálne je jeho premiéra naplánovaná na 12. marca 2021 a dúfame, že sa tento dátum už kvôli celosvetovej pandémii koronavírusu nezmení.

Spočiatku sme videli niekoľko konceptov, včera prišiel prvý oficiálny plagát a dnes nám bol sľúbený teaser trailer, tak sa aj naozaj stalo. A stojí to za to. Raya a posledný drak vyzerá nádherne, prichádza s podmanivým vizuálnym štýlom a krásnym fantasy príbehom, ktorý sa z časti podobá na ten z Vaiana: Legenda o oceáne.

Teaser trailer na Raya a posledný drak

Raya a posledný drak rozpovie príbeh o hrdinke a bojovníčke menom Raya (Kelly Marie Tran), ktorá musí zachrániť svoju domovinu pred starodávnym zlom. Jej jedinou šancou na úspech je nájdenie posledného draka Sisu (Awkwafina), ktorý stratil svoje schopnosti a premenil sa na človeka. Okrem iného má Raya rozkošného zvieracieho pomocníka Tuk Tuk, ktorý v prvej ukážke ukradol všetku pozornosť na seba a inak to určite nebude ani vo filme.

Prvá neverejná ukážka bola odhalená na Disney akcii D23 Expo ešte minulý rok a diváci si nevedeli vynachváliť to, čo videli. Tešiť sa môžeme na akčnú jazdu plnú úžasnej choreografie súbojov – to všetko zasadené v daždivej Juhovýchodnej Ázii. A vodný drak Sisu je vraj jedným z najkrajších dizajnov, aké sme kedy v histórii animákov od Disney videli. Nuž, nechajme sa prekvapiť, pretože prvý teaser trailer nám zatiaľ draka neukázal v plnej krásne.

Raya a posledný drak
Zdroj: collider.com

Veľké zmeny tvorcov a hercov

Po odhalení na D23 Expo sa v zložení tvorcov a hereckého obsadenia ešte diali určité zmeny. Pôvodne mala hlavnej postave svoj hlas prepožičať Cassie Steele, no nedávno túto úlohu obsadila Kelly Marie Tran. Tú doplní Awkwafina, veľmi obľúbená a talentovaná herečka a komička, ktorú poznáme práve vďaka komédiám. Úplne sa pomenili aj filmári na režisérskych stoličkách, nakoniec sa o vznik filmu postarajú Don Hall (Veľká šestka) a Carlos López Estrada (Blindspotting).

Scenár majú na starosti Adele Lim (Šialene bohatí aziati) a novooznámený Qui Nguyen (The Society). Pôvodný dátum vydania bol naplánovaný už na november tohto roka, no nakoniec bol presunutý až na marec toho budúceho. O vydaní na streamovacej službe Disney+ zatiaľ nepadlo ani slovo, takže film asi nepôjde v šľapajach pixarovky Soul. Tú totiž uvidíme online už na Štedrý večer. Sme zvedaví, ako sa celosvetová situácia do marca stihne vyvinúť.

Čo hovoríte na prvú ukážku? Zaujal vás animák viac ako tohtoročná pixarovka Soul? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -