TOP 5 najznámejších reality šou na Netflixe. Pri niektorých ide o lásku, pri iných o výzor

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 5 – najznámejšie Netflix reality šou

Dlhé obdobie pandémie a lockdownov stále trvá. Niektorí z nás už majú všetky filmy a seriály na Netflixe či iných streamovacích gigantoch odsledované, a teraz nevieme, čo so životom. Ak už teda nemáte čo pozerať a máte chuť na jednoduchú zábavu na účet iných ľudí, určite skúste reality šou. Buď vás vtiahnu, alebo sa aspoň dobre zasmejete na hlúposti iných ľudí. Prinášame vám zoznam najznámejších reality šou na streamovacej platforme Netflix, ktorý je zoradený podľa hodnotenia IMDb.

5. Too Hot to Handle – 4,6/10

Too Hot to Handle
Zdroj: stylecaster.com

Reality šou Too Hot to Handle má síce nízke hodnotenie, no aj tak je jednou z najpopulárnejších šou na Netflixe. Zatiaľ má dve série. Niekoľko príťažlivých promiskuitných mladých ľudí nastúpi do plážového rezortu na dovolenku snov, ktorá je plná alkoholu, zábavy, slnka a sexu. Alebo nie?

Do hry vstúpi počítačový program Lana, ktorý im po pár hodinách od nástupu oznámi, že cieľom šou je niečo úplne iné. Súťažiaci musia potlačiť svoje sexuálne pudy a formovať zmysluplné partnerstvá bez toho, aby sa bozkávali, či aby medzi nimi prebehlo niečo sexuálne. Hrajú o výhru stotisíc amerických dolárov. Z tejto sumy je ale vždy istá časť odpočítaná, keď niekto z nich poruší pravidlá.

4. Love Is Blind – 6,1/10

reality šou Netflix - Love Is Blind
Zdroj: time.com

Nick a Vanessa Lachey prišli s nápadom sociálneho experimentu, v ktorom chcú dokázať, že lásku je možné pociťovať aj k človeku, ktorého sme nikdy v živote nevideli. S touto premisou založili reality šou Love Is Blind. Súťažiaci strávia niekoľko dní spoznávaním sa a rozprávaním sa v boxoch, ktoré oddeľuje nepriehľadná stena. Niektoré z týchto párikov sa dokonca zasnúbia ešte skôr, než svojho partnera či partnerku uvidia naživo.

Otázkou ale je, či niekto dokáže človeka naozaj spoznať bez reči tela a či ho dokáže milovať aj bez fyzickej príťažlivosti. Páriky následne sledujeme aj po tejto spoznávačke, a nie vždy im to vydrží.

3. Glow Up – 6,8/10

Glow Up
Zdroj: popsugar.co.uk

Svet filmu a kinematografie, rovnako ako svet modelingu, bude vždy potrebovať vizážistov. Umenie make-upu je stále populárnejšie, a tak nie je divu, že čoraz viac mladých ľudí sa chce presadiť v tejto oblasti. Konkurencia narastá. V reality šou Glow Up sa stretne skupina ašpirujúcich vizážistov, ktorá súťaží v rôznych kreatívnych súťažiach. Ukážu svoj talent a nápady a výherca dostane možnosť presadiť sa v profesionálnom svete kozmetiky.

2. The Circle – 7,3/10

reality šou Netflix - The Circle
Zdroj: vocal.media

The Circle sa, podobne ako Love Is Blind, zameriava na dojmy a vzťahy bez fyzického kontaktu. Súťažiaci sa nasťahujú do budovy, kde každý dostane svoj vlastný apartmán. Následne si vytvoria profil na exkluzívnej sociálnej sieti, v ktorej sú iba ďalší účastníci. Tu ale prichádza háčik. Môžu hrať ako oni sami, alebo si vytvoriť úplne inú personu s úplne iným výzorom.

Súťažiaci sa zúčastňujú rôznych hier a spoločne komunikujú prostredníctvom textových správ. Vytvárajú vzťahy a priateľstvá a následne sa musia hodnotiť na základe sympatií. Kto nie je dostatočne obľúbený, opúšťa súťaž a nahrádza ho niekto nový. Výhercom stotisíc amerických dolárov sa stáva ten, koho si ostatní súťažiaci obľúbia najviac.

1. RuPaul’s Drag Race – 8,4/10

RuPaul's Drag Race
Zdroj: vox.com

Táto reality šou je asi najextravagantnejšou na Netflixe. Zároveň nesie pomerne odlišný formát, než ostatné spomenuté. RuPaul, známa drag hviezda, zorganizoval súťaž pre ostatné drag kráľovné. Tie súťažia o stotisíc dolárov a o titul Drag Superstar Ameriky. Táto šou beží najdlhšie zo všetkých spomenutých reality šou na platforme Netflix a nesie najvyššie hodnotenie. Okrem toho v minulosti dokonca získala cenu Emmy.

Dáte šancu týmto reality show na platforme Netflix, alebo to nie je vôbec pre vás? Videli ste už niektorú z nich? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch. 

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -