Ako by po správnosti malo vyzerať obsadenie seriálu Game of Thrones, keby sa vzhľad postáv riadil knihami?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Určite sa všetci zhodneme na tom, že samotné obsadenie dokáže filmy a seriály buďto zruinovať, alebo urobiť naozaj úžasnými. Pokiaľ sa jedná o adaptáciu knihy, platí to dokonca dvakrát. Nie raz sa predsa stalo, že po obsadení „nesprávneho“ herca alebo herečky do role sa naštvala kompletne celá základňa fanúšikov a danej adaptácii to naozaj uškodilo. Podobné prípady sa bohužiaľ objavujú naozaj často, pretože tvorcovia filmov a seriálov jednoducho nemôžu použiť rovnaký vzhľad postavy, aký majú popísaný v knihe. Pre praktickejšie vyrozprávanie príbehu tak musia producenti a scenáristi často pozmeniť to, ako budú dané postavy vyzerať. V tom horšom prípade sa môže stať, že sa jednoducho nedokáže nájsť herec, ktorý by vzhľadu zodpovedal…

Tyrion Lannister
Zdroj: literaryadventureswithbrittany.wordpress.com

Jedným z týchto seriálov je práve obľúbený titul z dielne HBO, Game of Thrones (Hra o tróny). Pokiaľ by ste si porovnali aktuálne obsadenie bok po boku s postavami od spisovateľa Georga R. R. Martina, väčšina vyzerá úplne inak. Séria kníh „Pieseň ľadu a ohňa“ totižto nádherne popisuje to, ako dané postavy vyzerajú. Verte nám, poväčšine sa v seriáli pozeráme na úplne rozdielne tváre. Najlepším príkladom je pravdepodobne postava Tyriona Lannistera, ktorá má v knihe vyslovene prasačí nos. Vedeli by ste si predstaviť to, že by ste sa 7 sérii museli pozerať na herca Petera Dinklagea s prasačím nosom?

Ako by malo vyzerať obsadenie seriálu Game of Thrones?

Kreatívec menom Branden Stall tak upravil väčšinu postáv zo seriálu do ich „knižnej“ podoby. Teraz si tak môžete bok po boku porovnať, ako vyzerá terajšie obsadenie a ako by mali postavy vyzerať podľa slov Georga R. R. Martina. Poďme na to!

ZDROJlooper

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -