V budúcnosti MCU uvidíme reálneho Mandarina! V ktorom filme to bude?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ ste čítali komiksy alebo sledovali animovaný seriál Iron Man z roku 1994, tak viete, že úhlavným nepriateľom Tonyho Starka je záporák Mandarin. V komiksoch ide o megalomanského, geniálneho vedca a majstra bojových umení. Jeho primárnym zdrojom sily je ale 10 prsteňov, ktoré mú dávajú rozličné schopnosti.

Nasledujúcich 5 rokov Marvel Cinematic Universe

Mnohým fanúšikom sa film Iron Man 3 nepáčil práve preto, akým spôsobom túto postavu zobrazili. Marketing filmu propagoval herca Bena Kingsleyho tak, že stvárni hlavného antagonistu. Nakoniec sme však zistili, že tým pravým záporákom vo filme bol po celý čas Aldrich Killian. Kingsley si teda nezahral reálneho Mandarina, ale iba postavu s menom Trevor Slattery.

Zdroj: www.richardcrouse.ca

Pravý Mandarin v MCU? Konečne!

Ten bol v príbehu najatý ako herec, ktorý iba na oko šéfoval teroristickej organizácii Ten Rings. Počas trilógie Iron Man sme sa tak ani raz nedočkali jeho úhlavného nepriateľa. Všetko sa však zmenilo, keď vyšiel krátky „One-Shot“ film s názvom All Hail the KingV ňom sa potvrdilo, že reálny Mandarin v MCU naozaj existuje a že je pravým lídrom skupiny Ten Rings.

Bohužiaľ, Tony Stark je po udalostiach Avengers: Endgame mŕtvy a nám je jasné, že sa ich stretnutia nedočkáme. Otázka je teda jasná – uvidíme niekedy v budúcnosti Marvel Cinematic Universe reálneho Mandarina a jeho organizáciu Ten Rings, ktorá sa objavila už v prvom Iron Man filme? Našťastie nám na túto otázku odpovedal samotný šéf Marvelu, Kevin Feige.

Kevin mal totižto QnA na stránke Reddit, kde mu jeden fanúšik položil túto otázku.

„Ahoj Kevin! Ďakujeme za to, že sa s nami dnes porozprávaš! Bez detailov ohľadom rozvíjaných projektov, sú nejaké plány do budúcna na zahrnutie Ten Rings z prvého Iron Mana, alebo „reálneho“ Mandarina, ktorý bol spomenutý v „All Hail the King“?“

Jeho odpoveď znela veľmi priamočiaro – Yes. To samozrejme znamená, že v budúcnosti uvidíme pravého Mandarina, tentokrát snáď už s desiatimi prsteňmi a jeho schopnosťami. Keď je ale Iron Man mŕtvy, proti komu sa tento záporák postaví? Nuž, aj na to máme (neoficiálnu) odpoveď.

Z jedného úniku informácií sme zistili, že by hlavným antagonistom filmu Shang-Chi mohol byť práve Mandarin. No a teraz keď je jeho budúcnosť v MCU potvrdená, tak to do seba všetko pekne zapadá! Túto sólovku by sme podľa všetkého mali vidieť už v roku 2021. Pokiaľ si o novom titule chcete prečítať viac, určite klikajte na tento odkaz.

Mandarin
Zdroj: comicbook.com

O čom je príbeh komiksov Shang-Chi?

Tým ozajstným Bruce Leem Marvelu je Shang-Chi. Táto postava bola začiatkom 70. rokov vytvorená scenáristom Steve Englehartom a umelcom Jimom Starlinom. Marvel Comics chceli pôvodne dosiahnuť získanie práv na televízny seriál Kung Fu, ktorý im však zamietli.

Namiesto toho však získali práva na záporáka Fu Manchu, ktorému vytvorili syna – Shang-Chi. V komiksoch bol Shang-Chi vychovaný a trénovaný svojim otcom, ktorý ho naučil bojové umenia. Keď však zistil, že je jeho otec na strane zla, otočil sa proti nemu.

Mohlo by vás zaujímať: Informácie o sólovke Shang-Chi

Keď nemáme dostupného Iron Mana, tak je podľa nás film Shang-Chi výborným výberom. Tak čo, tešíte sa na budúcnosť Mandarina v MCU?

Zdroj: reddit.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -