Sci-fi Netflixu je obrovská hanba. Porazila ho aj lacná novinka z Kuvajtu

Nenechajte si ujsť

Rebel Moon prudko padol

O Rebel Moon sa toho od premiéry druhej nevydarenej časti popísalo viac než dosť, na adresu ambicióznej sci-fi novinky však putovalo len málo slov chvály. Netflix teraz zverejnil údaje sledovanosti za druhý týždeň od uvedenia Rebel Moon do svojej ponuky, a čísla potvrdzujú nelichotivý trend. Záujem o novinku Zacka Snydera začína prudko klesať a predbiehajú ju aj lacné béčkové záležitosti.

Druhý film Rebel Moon v záujme divákov podliezol očakávania a od premiéry zaznamenal približne 40 miliónov videní. Ide o veľmi tragickú vizitku, fantasy Damsel s Millie Bobby Brown napríklad za prvé dva týždne videlo viac než 86 miliónov divákov. Záujem o Rebel Moon sa navyše výrazne ochladil a v sledovanosti ho predbiehajú menej známe, predovšetkým však výrazne lacnejšie snímky.

rebel moon djimon hounsou
Zdroj: themoviedb.org

Na Slovensku napríklad filmu Zacka Snydera v čase písania článku patrí až piata priečka. Na čele sledovanosti aktuálne stojí podpriemerne hodnotená romantika z Kuvajtu Honeymoonish, Rebel Moon však predbehli aj dokument o zdravej výžive, česká komédia Ženy a život či animovaná rozprávka Woody Woodpecker.

Podobný scenár sa píše aj v ďalších krajinách, kde sci-fi veľmi rýchlo odchádza do úzadia. Veľké plány Zacka Snydera na ďalšie pokračovania sú teda v ohrození, aj keď rozšírenej 6-hodinovej verzie by sme sa napriek tomu mali dočkať.

Pôvodný článok:

Obavy Netflixu sa naplnili. Veľkovýpravné sci-fi Rebel Moon, ktoré malo byť tohtoročnou vlajkovou loďou služby, v sledovanosti prepadlo. Druhý film Rebel Moon zaznamenal ešte horší štart ako jeho predchodca a v záujme divákov sa teraz navyše začína prudko prepadávať. Režisér Zack Snyder sa napriek neúspechu nevzdáva a chystá pre značku veľkú budúcnosť.

Rebel Moon 2 za prvý týždeň po premiére zaznamenal 21,4 milióna videní, informuje Screenrant. Pre Netflix ide o piaty najúspešnejší filmový debut tohto roka, čo je vzhľadom na gigantický rozpočet i smelé plány pre novú sci-fi značku sklamaním. Netflix chcel z Rebel Moon spraviť svoje vlastné Star Wars, kritici však film v hodnoteniach rozdupali a príliš nadšení z filmu neboli ani diváci. Aj v tom najlepšom prípade ho označovali len ako znesiteľnú jednohubku.

6 hodín rebel moon
Zdroj: Netflix

Nečakane rýchly prepad

Netflix dúfal, že keďže je Rebel Moon rozdelený na dva filmy, viacerí diváci si počkajú na pokračovanie a pozrú si oba diely naraz. Nič podobné sa ale nestalo a druhý film už začína v popularite služby prudko klesať. Veľké hity Netflixu sa v rebríčku vedia na prvom mieste sledovanosti držať aj niekoľko týždňov, Rebel Moon 2 už druhý týždeň po premiére stráca pôdu pod nohami.

V USA ho predbehla romantická komédia Miluje ma, nemiluje ma, trend však vidieť aj v ďalších krajinách, vrátane Slovenska. U nás napríklad Rebel Moon 2 v popularite patrí až tretie miesto, veľkorozpočtové sci-fi predbehla česká komédia Ženy a život či dokument o zdravej výžive.

Snyder chce pokračovať

Plány na veľkú budúcnosť sa tak Netflixu rozpadajú hneď v zárodku, Zack Snyder ale nestráca nádej a snaží sa značku držať pri živote. Pripravuje špeciálnu režisérsku verziu filmu, ktorá dorazí ešte tento rok, ponúkne množstvo nových záberov a prístupnosť až od 18 rokov. Snyderova verzia bude mať až 6 hodín a podľa režiséra ponúkne úplne iný divácky zážitok.

zack snyder rebel moon
Zdroj: themoviedb.org

Snyder má s rozšírenými verziami skúsenosť, vyšlo mu to pri Justice League, ktorá bola oproti pôvodnému filmu skutočne výrazne lepšia. Rozdielom však je, že o superhrdinský blockbuster fanúšikovia prosili roky. Je otázne, aká veľká základňa divákov túži po šiestich hodinách filmu, kde sa spomalene zobrazuje aj kosenie úrody.

Rozšírená verzia však nie je jediným rozbehnutým projektom. Netflix v spolupráci s režisérom a externými partnermi pripravujú knihy aj videohry z univerza Rebel Moon. S s novým pokračovaním počíta aj Zack Snyder a nechce skončiť len pri ňom. Celkovo chce režisér natočiť až 6 filmov série.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -