Bláznivý Saints Row čaká reboot. Vyjde už budúci rok

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Svätý opäť v zbroji

Reboot Saints Row bol zbožným prianím snáď každého fanúšika obľubujúceho túto divokú akčnú jazdu. Ostatne, len v máloktorej hre sa vám pošťastí mlátiť sokov fialovým vibrátorom, plniť misie úplne nahý, strieľať živé mŕtvoly alebo rezať sokov legendárnym svetelným mečom. A to je len desatina toho, čo vám sága i dnes ponúka. No a presne táto sága dostane úplne nový reštart.

Fanúšikovia si veľmi dobre pamätajú o čom bolo univerzum Saints Row. Séria bizarných akčných open world hier nás previedla rôznymi epochami gangu Svätých (Saints), ktorých viedol Johnny Gat. Prešli sme si naozaj všetkým. Od striedmych gangsterských prestreliek evokujúcich uvoľnenejšie Grand Theft Auto, cez bizarnú mafiánsku ságu so zombies a super schopnosťami, až po dobu, kedy boli Svätí a jeho hlava pánmi Ameriky.

Naozaj, v štvrtom diely ste sa stali samotným prezidentom. A aby som nezabudol, univerzum zakončilo svoju cestu v roku 2015, kedy sme sa ako hráči dočkali Saints Row: Gat out of Hell. Pekelný projekt zobrazoval strasti (SPOILER) mŕtveho Johnnyho Gata v útrobách samotného semeniska diabla a jeho stúpencov (KONIEC SPOILERU). Kvalitatívne ale šlo o prepad, ktorý značku na dlhšiu dobu pochoval. Tá bola až doposiaľ na hernom cintoríne.

Reboot Saints Row bude…

Dvorným vývojárom série je štúdio Volition, ktoré od roku 2011 pracovalo výhradne na Saints Row, respektíve s drobnou odbočkou v podobe Agents of Mayhem, no treba dodať, že táto akcia sa odohráva v identickom fiktívnom svete. Reboot má na starosti rovnakí autorskí tím, čiže sa pravdepodobne nedočkáme iného vedenia alebo odlišného spracovania.

Vývojári s najväčšou pravdepodobnosťou zostanú verní bláznivému štýlu, ktorý dobre poznáme, a pre ktorý sériu milujeme. Nové Saints Row bude zrejme rovnako divoké, akčné a plné vtipných nápadov (minihru Fekální mstitel si pamätám dodnes). Minimálne zverejnená ukážka pôsobí odviazane, i keď vizuálne trochu nešťastne, nakoľko nasleduje tradičný hipsterský trend súčasných titulov všemožných žánrov.

reboot saints row
Zdroj: theverge.com

Každopádne, akcia by mala byť dobrá, nakoľko gunplay v sérii nepatril k úplnej špičke, avšak výrazne nesklamal a nezaostával. Pretekanie bolo divoké a k tomu tvorcovia nešetrili na nekompromisnosti a istej názorovej drzosti alebo humornej dynamike.

To fanúšikovia, vrátane mňa, očakávajú i od práve ohláseného rebootu. Či to ale dodá je momentálne vo hviezdach budúcnosti. Autori a vydavateľ Deep Silver sľubujú, že nás čakajú výbuchy, tradičné strieľanie a frenetické tempo na cestách i v bojoch. Dôkazy nad rámec efektne vystavanej ukážky ale neponúkli. Hrateľnosť totiž zostáva skrytá za clonou neznáma.

feministický?

Neočakávajte ale žiadneho Johnnyho Gata ani dobre známy gang Svätých. Ako som vyššie spomenul, tvorcovia si zvolili hipsterov a futuristický vizuál, ktorý je na míle vzdialený jednotke alebo dvojke. Nanešťastie, titul sme nevideli priamo v akcii a bola nám sprístupnená iba filmová CGI ukážka.

Vzhľadom na blízky dátum vydania je ale logické očakávať plnohodnotné gameplay predstavenie v najbližších dňoch alebo mesiacoch. Až tam sa ukážke akú cestu si vývojári zvolili a čo všetko reboot ponúkne alebo neponúkne. Dovtedy môžeme spoločne iba hádať a dúfať, že nás čaká moderná akčný open world, ktorý absolútnym spôsobom popustí uzdu kreativite.

Tak či onak, Saints Row (oficiálny názov) sa na naše herné platformy pozrie už skraja budúceho kalendárneho obdobia. Užiť si ho pritom budú môcť majitelia konzol PlayStation 4, PlayStation 5 a Xbox One, Xbox Series X i Xbox Series S.

Ochudobnení nebudú ani majitelia osobných počítačov, avšak budú sa musieť uspokojiť s verziou pre Epic Games Store. Reboot vyjde dvadsiateho druhého februára 2022. O Steam edícii pritom nepadlo ani slovo, takže ak ste zarytými odporcami platformy Epicu, na hranie a hru samotnú si jednoducho počkáte.

Čo momentálne hovoríte na reboot Saints Row? Tešíte sa naň alebo by ste radšej videli pokračovanie krvavých a v neskorších fázach nadmieru bizarných situácií okolo gangu Svätých? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -