Rebríček TOP 10 hraných adaptácií animovaných Disney filmov

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10 hraných adaptácií animovaných Disney filmov

V roku 2010 vyšla hraná verzia Alice v Krajine zázrakov. Odvtedy sa Disney chytilo prerábaní animovaných klasík na hrané celovečerné filmy. Tieto filmy majú medzi divákmi obrovský úspech, a tak nie je prekvapením, že Disney plánuje ďalšie. Medzi nimi Mulan, Cruellu, Malú morskú vílu a iné. Ktoré adaptácie by mal určite každý vidieť a ktorým sa radšej vyhnúť? Prinášame vám rebríček TOP 10 hraných adaptácií animovaných Disney filmov.

10. Dumbo

Dumbo recenzia
Zdroj: thedailybeast.com

Tim Burton má na svedomí nejeden úžasný Disney film. Bohužiaľ, Dumbo natočený v roku 2019 medzi ne nepatrí. Štatisticky je to najhoršia adaptácia animovanej klasiky od Disney. Zároveň už pred filmom nemal dobré reklamy a upútavky, a tak sa naň ani netešilo toľko ľudí. Je škoda, že táto milovaná animovaná postava sa nedočkala slávy aj medzi hranými filmami.

9. Alica v Krajine zázrakov

Fantasy hudba z Alice v Krajine zázrakov dokáže privodiť až zimomriavky.
Zdroj: thepandorasociety.com

Tento film, ktorý je tiež od Tima Burtona, odštartoval maratón hraných adaptácií v Disney. Na film boli zvedaví snáď všetci filmoví fanúšikovia. Recenzie však neboli také pozitívne. Napriek tomu sa Disney rozhodlo natočiť aj pokračovanie – Alica v Krajine za zrkadlom. Namiesto toho, aby nám film prerozprával príbeh, ktorý poznáme z knihy a animovanej verzie, vysvetľuje, ako Krajina zázrakov v podstate funguje. Druhý film však dopadol ešte horšie, a tak Disney upustilo od tohto príbehu.

8. Vládkyňa zla

pokračovanie filmu Maleficent
Zdroj: thenerdsuncanny.wordpress.com

Aj keď Alica v Krajine zázrakov bola naštartovaním hraných adaptácií, dobré odozvy zožala až Vládkyňa zla, ktorá vyšla v roku 2014. Aj keď nemala taký úspech ako filmy, ktoré prišli po nej, našla si svojich fanúšikov a obdivovateľov. Tento rok vyšla aj Vládkyňa zla 2, ktorá ale dopadla o dosť horšie, než prvý film.

7. Leví kráľ

Prvé reakcie na Levieho kráľa
Zdroj: ew.com

Jedným z najočakávanejších filmov tohto roka bola hraná adaptácia Levieho kráľa. Bohužiaľ, podľa kritikov tento film nedokázal navnadiť atmosféru a vyrozprávať príbeh takým spôsobom, ako obľúbená klasika z roku 1994. Príbeh, očakávania a soundtrack predpovedali veľký hit. Predpovede sa však nenaplnili a fanúšikovia Levieho kráľa odchádzali z kín sklamaní.

6. Aladin

aladin recenzia
Zdroj: moviemania.io

Táto adaptácia konečne dosiahla očakávaní, no bohužiaľ ich nepredčila. Film nebol zlý, dokonca aj kritikom sa páčil. Nemal však magickú atmosféru, aká sa niesla animovaným filmom. Jeho miesto v rebríčku adaptácií od Disney patrí priamo do stredu. Povedali by sme, že to bolo „v pohode“.

5. Lady a Tramp

lady a tramp
Zdroj: comingsoon.net

Tento film je najnovší. Nemohli ste ho však vidieť v kinách, pretože vyšiel exkluzívne na Disney+. Film je sladký, zábavný a rozprávanie zvierat nepôsobí kontroverzne napriek obavám po Levom kráľovi. Určite patrí medzi tie lepšie adaptácie!

4. Kráska a Zviera

Zdroj: anoncraft.com

Narozdiel od animovanej klasiky je Bella z roku 2017 oveľa silnejšia, emancipovanejšia a rozumnejšia. Hrala ju slávna Emma Watson, ktorá taktiež disponuje týmito vlastnosťami. Napriek kritike častí filmu, v ktorých sa spievalo, môžeme povedať, že sa divákom film veľmi páčil.

3. Christopher Robin

Christopher Robin RECENZIA
Zdroj: hdqwalls.com

Spracovanie klasiky Macko Pú bolo pre Disney určite zložitým orieškom. Nakoniec to však zvládli a po dobrých ohlasoch na dovtedajšie filmy vydali v roku 2018 film Christopher Robin. Pred oči divákov tak navrátili milovaného medvedíka. Film zožal dobré recenzie a obdiv fanúšikov.

2. Popoluška

cinderella
Zdroj: empireonline.com

Aj keď očakávania fanúšikov neboli veľké, film všetkých veľmi príjemne prekvapil. Mal veľmi dobré ohlasy aj od kritikov. Príbeh, ktorý poznajú snáď všetci, sa vrátil na kinové plátna v roku 2015.

1. Kniha džunglí

jungle book
Zdroj: newstatesman.com

Je ťažké porovnať hocijakú inú Disney adaptáciu s úspechom Knihy džunglí, ktorá vyšla v roku 2016. Nasledujúci rok film vyhral Oscara a zarobil skoro miliardu dolárov po celom svete. Tento film dodal Disney odvahu pokračovať v adaptáciách. Rovnaký, alebo aj väčší úspech sa im však zatiaľ nepodarilo dosiahnuť so žiadnym ďalším filmom.

Ktorá hraná adaptácia animovanej klasiky od Disney je vašou najobľúbenejšou? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -