RECENZIA: Testovali sme smartfón, ktorý má lepšie parametre ako váš herný PC

Nenechajte si ujsť

Herné monštrum, ktoré nie je iba pre hráčov

ASUS so svojou značkou ROG už dávno ukázal, že fantastický zážitok vie hernej komunite sprostredkovať aj pomocou smartfónov. ROG Phone sa medzi mnohými hráčmi tešili veľkej popularite vďaka výkonu, ale tiež modernému dizajnu a dedikovaným herným funkciám, ktoré iní výrobcovia neponúkajú. Herná séria ROG Phone však napriek výhodám mala, odhliadnuc od hráčov, len malý potenciál zaujať aj širšie obecenstvo.

Výrobca si toho bol dobre vedomý a predstavil svoju novú vlajkovú loď v podobe ROG Phone 8 Pro. Nový smartfón prešiel doposiaľ svojou najväčšou modernizáciou a z plnokrvného telefónu sa razom stáva prémiové zariadenie pre masy. Dizajnéri si vybrali to najlepšie zo svojich sérií ROG a Zenfone a predstavili špičkový herný smartfón, ktorý už nerobí žiadne kompromisy.

V úžase už pri rozbaľovaní

V redakcii nám pristál ROG Phone 8 Pro, ktorý sa s cenovkou nad tisíc eur radí do prémiovej kategórie vlajkových lodí. To, že nejde o bežný smartfón, je jasné už pri pohľade na balenie. Kým súčasným trendom medzi výrobcami je minimalizmus, ASUS svoje prémiové zariadenie zabalil do futuristickej čiernej krabice, ktorá dokonale ladí s imidžom značky.

Pri pôsobivom balení sa to však iba začína a pri zapnutí telefónu ROG Phone 8 vyrukuje s netradičnou úvodnou aplikáciou, ktorá používateľa oboznámi s hlavnými funkciami a okamžite dá do pozornosti prednosti nového smartfónu. Ide síce iba o kratšie technické demo, ktoré dokonca spolupracuje aj so samotnou krabicou, už v prvých minútach však ASUS ukazuje, že používateľ dostáva do rúk niečo špeciálne. Rozhodne ide o unikát, aký sa len tak nevidí.

Fantastický dojem neutícha ani pri prvom plnohodnotnom kontakte. Oproti predchádzajúcej generácii je ROG Phone výrazne konzervatívnejší a nekričí z neho extravagantnosť čistokrvného herného zariadenia. Nová osmička je v porovnaní s predchodcom o poznanie tenšia a ľahšia. S hrúbkou iba 8,9 mm sa ROG Phone 8 vyrovnáva vlajkovým lodiam iných výrobcov, s váhou 225 gramov len o trošičku prevyšuje iPhone 15 Pro Max, ktorý na zníženie hmotnosti využíva titánovú konštrukciu.

Osmičková „Pro“ rada od ASUS na trh prichádza v matnom čiernom prevedení, aj napriek konzervatívnejšiemu vzhľadu však nestráca svoju identitu. Dokazujú to ostré výkroje kamery na zadnej strane, zabudovaná dvojica tlačidiel AirTrigger, efektívny chladiaci systém, ale tiež zadný panel so vstavaným podsvietením AniMe Vision a 341 LED diódami, ktorý novinke pridáva na futurizme. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE…) 

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -