Recept na strúhaný tvarohový koláč – Doprajte si sladkú odmenu

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Najčítanejšie za 7 dní

Recept na tvarohový strúhaný koláč

Rozmýšľate nad tým, čo ďalej robiť v karanténe? Nebavia vás už žiadne aktivity, ktoré ste si vybrali vy, alebo ktoré vám ponúkli vaši známi? Čo tak vyskúšať si recept na tvarohový strúhaný koláč, ktorý vám v tomto článku ponúkame. Napriek vašim sľubom, že schudnete, tomuto určite neodoláte! Tak vyberte si zástery a hor sa do vypekania!

Čo potrebujeme

Recept na strúhaný tvarohový koláč
Zdroj: Daniela Hochvartová

Cesto

400 g – hladká múka

250 g – margarín

150 g – práškový cukor

1 balík – vanilkový cukor

1/2 prášku do pečiva

1 žĺtko

3 lyžice kakaa

Tuk a múka na plech

Plnka

750 g – tvaroh

250 g práškový cukor

1 balík vanilkového cukru

1 lyžička solamylu

3 žĺtky

4 bielky

Postup

Na doske spracujeme múku, práškový a vanilkový cukor, prášok do pečiva, žĺtok a kakao. Cesto uložíme do chladničky na 30 minút. Medzitým si pripravíme plech s tukom a múkou. Cesto potom rozdelíme na dve časti. Na pripravený plech na strúhadle postrúhame polovicu cesta. Cesto rozprestrieme po celom plechu.

Recept na tvarohový strúhaný koláč
Zdroj: Daniela Hochvartová

Plnka: Žĺtky, práškový a vanilkový cukor vymiešame do peny, potom pridáme prepasírovany tvaroh a solamyl. Nakoniec vymiešame sneh z vaječných bielkov. Plnku rozotrieme na postrúhané cesto uložené na plechu. Snažíme sa tak, aby to bolo rovnomerne po celej ploche. Na plnku nastrúhame druhú polovicu cesta.

Recept na tvarohový strúhaný koláč
Zdroj: Daniela Hochvartová

Posledným krokom je koláč upiecť v predhriatej rúre. Váš výsledok by mal vyzerať približne takto. A ak sa s tým ešte viac pohráte, bude to vyzerať oveľa lepšie.

Recept na strúhaný tvarohový koláč
Zdroj: Daniela Hochvartová

Tento recept vám nezaberie veľa času. Ak sa takýmto činnostiam nevenujete príliš často, určite to vyskúšajte a prekvapte svojich blízkych týmto lahodným zákuskom. Samozrejme, my budeme naďalej pokračovať v témach, ktoré vás zaujímajú, tentokrát ide len o prvý apríl.

Ako sa vám pozdáva recept na tento tvarohový strúhaný koláč? Plánujete si to vyskúšať? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -