Najlepšie checkpointy Red Bull Can You Make It? Plavba gondolou, prechádzka okolo Ufa v Bratislave, ale aj prezutie monopostu F1

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Red Bull Can You Make It?

To, že Red Bull plechovka je jediným platidlom počas sedemdňovej cesty naprieč Európou, to už asi viete. To, že na začiatku cesty dostane každý tím iba jeden kartón (24 plechoviek), aj to už možno viete. Ale ako sa počas cesty dá získať viac plechoviek, ktoré tímom môžu pomôcť dostať sa do cieľa cesty rýchlejšie, sa dozviete teraz.

Red Bull Can You Make It
Zdroj: Filip Nagy – Red Bull Content Pool

Úvodný kartón poslúži na prvé dva či tri dni, ale čo potom? Jediným povoleným platidlom v cestovateľskej súťaži Red Bull Can You Make It? sú plechovky a akékoľvek použitie peňazí či bankomatových kariet je zakázané. Aby ich súťažiaci mohli získať viac, musia sa na ceste do Berlína zastaviť v minimálne šiestich checkpointoch. Každý z nich preverí tímovú zručnosť, strategické myslenie, odvahu, alebo zmysel pre uletené úlohy. Pozrite sa, čo všetko museli tímy z celého sveta absolvovať na ceste za dobrodružstvom a plechovkami počas minulých ročníkov:

NA SLOVENSKU UFO AJ DRONY

V Bratislave si počas posledných ročníkov užili cestovatelia jeden checkpoint priamo nad mostom SNP, kde sa týči jedna z ikon hlavného mesta – bratislavské Ufo. Práve tam si súťažiaci preverili svoju odvahu a strach z výšok, keď sa museli prejsť po vonkajšom obvode reštaurácie. Na poslednom ročníku ich zase v podzemí Fakulty architektúry čakala špeciálna prekážková dráha postavená pre drony.

PREZUTIE MONOPOSTU F1

V Queens Dock v Liverpoole si všetci užili možnosť naučiť sa wakeboardovať a na minulom ročníku cestovateľskej súťaže si tímy mohli v Milton Keynes vyskúšať prezutie monopostu F1 v Red Bull Racing Factory.

Red Bull Can You Make It
Zdroj: Getty Images / Red Bull Content Pool

TRADIČNÉ AJ NETRADIČNÉ PLAVIDLÁ

V hlavnom meste Českej republiky, uprostred rieky Vltava, sa ako checkpoint vynoril nový ostrov. Aby sa k nemu tímy dostali, museli na brehu získať akékoľvek plavidlo, ktorým by sa na ostrov doplavili. V talianskych Benátkach si zase súťažiaci vyskúšali kormidlovať gondolu po známych kanáloch.

V MAĎARSKU ČAKALA VÝZVA

Zábavný checkpoint priamo v hlavnom meste Maďarska preveril rovnováhu a presnú mušku súťažiacich. Strieľať na terč s lukom a šípom, otočený chrbtom k terču a popritom sedieť na labilnom sude? Aj takáto komplikovaná bola výzva v Budapešti.

Ak chcete zažiť podobné dobrodružstvá aj vy, tak sa musíte stihnúť prihlásiť do 17. februára 2020 na webe redbullcanyoumakeit.com. Dajte dokopy trojčlennú partičku študentov, nahrajte krátke, originálne a presvedčivé video a možno práve váš tím bude mať možnosť vyskúšať si cestu naprieč Európou bez peňazí a mobilov.

Zdroj: Red Bull TS

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -