Hry

Slovák si na hernom turnaji Red Bull M.E.O. vybojoval fantastické miesto!

“Tisícky stratégií, takmer stovka zemí, 5 mesiacov a iba jeden víťaz alebo víťazka.”

Tak znejú základné čísla turnaja v super-populárnej hre Clash Royale. S organizáciou od veľkého mena ako ESL sme nečakali nič iné ako skvelé herné podujatie. V dnešnej dobe si už pomaly zvykáme, že e-športy sú podstatnou súčasťou zábavného priemyslu, čo Red Bull M.E.O. a podobné podujatia posúvajú ešte ďalej. Taktiež nás teší, že šampionáty vo videohrách už nie sú len zahraničné, ale máme aj vlastných hráčov zo Slovenska, na ktorých môžeme byť pyšní. A práve dnes oslávime jedného Slováka, ktorý sa umiestnil na skvelom mieste!

turnaj Red Bull M.E.O.

Zdroj: Balazs Palfi/Red Bull Content Pool

Herný turnaj Red Bull M.E.O.

Na svetovom finále Red Bull M.E.O. zabojovalo uplynulý víkend o titul 36 hráčov mobilnej stratégie Clash Royale. S najväčšou pravdepodobnosťou ste o nej už počuli a mnohí z vás ju určite sami hrajú. Určite vás preto poteší, že aj medzi nami sú skvelí hráči na vysokej úrovni.

Po kvalifikáciách, ktoré sa odohrali koncom minulého roka, boli vybraní najlepší hráči. Po časovej medzere sa konečne presunuli do nemeckého Dortmundu, kde súťažili ďalej. Do výberu tých najlepších sa dostal aj Slovák Daniel “danoboss” Sehnoutek. Mladému gamerovi sa v turnaji podarilo dostať do top šestnástky a z Nemecka si nakoniec odniesol parádne tretie miesto. Gratulujeme!

turnaj Red Bull M.E.O.

Zdroj: Jonathan Ferreira / Red Bull Content Pool

Ako vnímate slovenskú scénu e-športov a jej hráčov? My sa z ich rastu veľmi tešíme a všetkým Slovákom, ktorí si hrami robia kariéru, prajeme veľa šťastia!

Zdroj: redbull.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Hry

  Nová hra Batman: Court Of Owls reštartuje Arkham sériu a mohla by vyjsť už túto jeseň

  Hry

  Nahota a sexuálny obsah? Aj tak bude vyzerať pripravovaná hra The Last of Us Part II

  Hry

  Hra The Sims 5 by mala obsahovať aj multiplayer, na ktorý čakáme už dlhé roky

  FilmyHry

  Môžeme sa tešiť na nový Silent Hill film. Ako si popritom vedie herná séria?

  Pridaj komentár