Zo Slovenska až do Brazílie na šampionát Red Bull Neymar Jr’s Five

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Slovensko má víťazov druhého ročníka futbalového turnaja Red Bull Neymar Jr’s Five. Po štyroch kvalifikačných zastávkach, jednom veľkom finále a viac ako 400 odohratých zápasoch sa v sobotu v areáli gymnázia Gamča v Bratislave rozhodlo o šampiónoch v malom futbale.

Red Bull Neymar Jr's Five
Zdroj: Denis Vanco / Red Bull Media House

Red Bull Neymar Jr’s Five 2019

V skutočne horúcom počasí predviedli všetky tímy fantastické výkony, ale miestenky na svetové finále v Brazílii čakali iba na tie najlepšie. V Praia Grande budú naše farby nakoniec hájiť dve nepremožiteľné partie – obhajkyne titulu z minulého roka Spartak Myjava a mužský tím Thisismysen z Banskej Bystrice. V konkurencii 156 tímov z celej krajiny zabojovali z plných síl a vyradili všetkých, ktorí im stáli v ceste za celkovým víťazstvom. Už o mesiac sa postavia na ihrisko v Neymarovom inštitúte a hrať budú proti tímom z ďalších 47 krajín.

Baby zo Spartak Myjava sa už tešia na atmosféru v Brazílii a veria, že tento rok sa umiestnia ešte na lepšom mieste. Po minuloročnej skvelej tretej priečke sú pripravené vyhrať. Zita Baníková hovorí za celý tím: „Atmosféra tu bola skvelá, chalani skvelí, baby kamarátky, bol to veľmi dobrý turnaj.

Zdroj: Tomas Bukoven / Red Bull Media House

Baby do toho išli dnes naplno, pokračuje Zita: „V každom zápase si musíte veriť, pokiaľ si neveríte a nie ste aspoň troška sebavedomý, tak to proste nejde. Takže my sme verili do poslednej chvíle, do poslednej chvíle sme aj bojovali a vyplatilo sa to. Sme šťastné a uvidíme, čo to bude v Brazílii. Budeme sa snažiť!

ŽENSKÉ VÍŤAZKY
1. Spartak Myjava
2. A4ka
3. Baby z NŠK

red bull
Zdroj: Filip Nagy / Red Bull Media House

Partia kamarátov z Thisismysen z Banskej Bystrice účasť na Red Bull Neymar Jr’s Five pôvodne ani neplánovala. Lukáš Riša si však teraz ide naštudovať všetko, čo ich vlastne na svetovom šampionáte čaká:

„Sme radi, ale ani sme nedúfali, že pôjdeme do Brazílie. Na svetovom turnaji čakám kvalitu, Juhoameričania sú veľmi dobre technicky vybavení hráči, takže budeme musieť potrénovať. Veľmi sa tešíme a dáme do toho všetko, aby sme dobre reprezentovali Slovensko, keď už to dnes vystrelilo tak, že sme prví.

MUŽSKÍ VÍŤAZI
1. Thisismysen
2. To-Day Hydrokres
3. Morghan Team

red bull
Zdroj: Filip Nagy / Red Bull Media House

Do povzbudzovania sa dnes opäť pridal aj Laco Borbély, v bratislavskom finále mal totiž až dva tímy, ktoré koučoval. A podporu mladým hráčom prišiel ukázať aj tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal. Dnes to bol ďalší úspešný a rekordný ročník. Celkový počet 1050 registrovaných hráčov vsietil do brán na štyroch kvalifikáciách a jednom finále 1519 gólov. Teraz už sledujte cestu slovenských tímov za brazílskym snom. A držte im palce!

O turnaji Red Bull Neymar Jr’s Five

Globálny turnaj brazílskeho útočníka Neymara Jr prostredníctvom futbalu spája celý svet. Pravidlá hry sú jednoduché – zápasy sú rýchle, technické a trvajú maximálne desať minút. Hrá sa na malom ihrisku, bez brankára, piati na piatich. Keď jeden tím skóruje, ten druhý prichádza o hráča. Turnaj dáva priestor tímom zo všetkých kútov sveta – mužským, ženským aj zmiešaným. Tento rok sa do neho zapojilo 48 krajín a takmer 100 000 hráčov.

red bull
Zdroj: Filip Nagy / Red Bull Media House

Tohtoročný Red Bull Neymar Jr’s Five je už štvrtým v poradí, na Slovensku prebehol po druhý raz. Prvé miesto v národnom finále zabezpečilo víťazným tímom účasť na svetovom šampionáte v brazílskom Praia Grande. V júli 2019 sa v Instituto Projeto Neymar Jr rozhodne o globálnych majstroch, ktorí si zahrajú aj proti Neymarovi a jeho kamarátom.

Úvodný ročník v roku 2016 vyhrali Brazílčania, kráľmi malého futbalu v roku 2017 sa stali Rumuni a minulý rok trofeje nad hlavy zodvihli Mexičania a ženský tím z Brazílie. Na finále v roku 2018 sa v Južnej Amerika darilo aj Slovákom. V silnej konkurencii tímov z viac ako šesťdesiatich krajín obsadil Atletico Trnava F.C deviate miesto a dievčatá zo Spartak Myjava sa tešili zo skvelej tretej priečky.

PRE VIAC INFO KLIKAJ SEM

Zdroj: Red Bull TS

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -