Najpozeranejší Netflix film Red Notice dostane druhú a tretiu časť. Čo o nich zatiaľ vieme?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Red Notice 2 a 3

Najpozeranejším Netflix filmom sa po krátkej dobe od vydania stala akčná komédia plná áčkových hviezd s názvom Red Notice. Aj keď hodnotenia od kritikov mala viac-menej priemerné, svojím príbehom plným akcie, vtipov a lovu za tajuplnými tromi zlatými vajcami si obmotala mnohých divákov. Snímka je teda najpozeranejším filmom na najväčšej streamovacej platforme, čo len dopomohlo k tomu, že sa začne nakrúcať aj Red Notice 2 a 3.

Pôvodný film nám ukázal FBI agenta v podobe Dwayna Johnsona. Ten sa snažil chytiť najlepšiu zlodejku umenia, stvárnenú krásnou herečkou Gal Gadot. Na to však bude (neochotne) potrebovať pomoc od druhého najlepšieho zlodeja umenia, ktorým nie je nik iný ako herec Ryan Reynolds. Obom zlodejom ide ale hlavne o to, aby si každý pre seba získal tri bájne Kleopatrine vajcia. Za tie je totiž vypísaná tučná finančná odmena.

trailer Red Notice
Zdroj: popsugar.com.au

O film sa znova postará Rawson Marshall Thurber

Rawson Marshall Thurber mal v prvom filme naozaj veľa práce, keďže pôsobil ako režisér, scenárista aj producent. Pri ďalších dvoch pokračovania to vraj nebude iné. Mal by sa tak vrátiť aj ako režisér, no tiež by sa mal postarať o scenár oboch filmov. Režisérovi tieto akčné komédie s Dwaynom Johnsonom naozaj idú, keďže pred Red Notice spolu natočili divácky obľúbené snímky Mrakodrap a Centrálna inteligencia.

Čo je ale zaujímavé, režisér ešte nikdy nenatočil k svojim filmom pokračovania, čo znamená, že to bude pre neho novinka. Film sám o sebe neskončil nejakou potitulkovou scénou alebo cliffhangerom, skôr tak, že pokračovanie nebolo úplne nutné. Avšak ak by Netflix chcel, mohlo by byť. A keďže on chce, pokračovania sú v začiatočných fázach vývoja. Očakáva sa do nich návrat hlavnej trojice, kvôli ktorých nabitému programu sa nakrúcanie môže začať až niekedy v roku 2023.

klip red notice
Zdroj: collider.com, thetealmango.com, slashfilm.com

Zaujímavým faktom je aj to, že sa oba filmy majú natáčať naraz (tzv. back-to-back film production). Zrejme to je kvôli tomu, aby medzi ich vydaniami nebola dlhá pauza. Takýto druh produkcie je totiž o niečo lacnejší a kratší, než nakrúcať oba filmy samostatne. Začína to teda vyzerať tak, že Netflix z Red Notice plánuje vytvoriť úspešnú filmovú sériu o honbe za pokladom na štýl Indiany Jonesa alebo Dannyho jedenástky. Uvidíme, či sa im to podarí.

Zaslúži si Red Notice pokračovanie? Myslíte, že z týchto filmov bude úspešná zlodejská séria? Dajte nám vedieť vaše názory dole do komentárov.

Zdroj: collider.com, movieweb.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -