Remake Ninja Gaiden hier pravdepodobne prichádza. Dočkáme sa ho už budúci rok?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Ninja v novom háve

Značka Ninja Gaiden sa, pravdepodobne, dočká oficiálnej remake adaptácie, prípadne ďalšieho vydania. Na akých platformách si brutálne tituly zahráte a kedy ich možno očakávať? Správy hovoria pomerne jasne.

Séria Ninja Gaiden začínala ešte v roku 1988. V tých dobách šlo o tradičné 2D akčné adventúry, v ktorých ste bojovali s hŕbami protivníkov, skákali cez početné prekážky a snažili sa dosiahnuť konca hry.

S príchodom nového tisícročia a, samozrejme, aj nových konzol však prišiel zásadný zlom. Pokročilejšie technológie umožnili značke mierne pozmeniť žáner a v zásade identickú hrateľnosť umiestniť do plnohodnotných 3D lokácií. Vtedajší reboot Ninja Gaiden ale vyšiel výhradne na konzolách Xbox.

Neskôr sa ale predsa len dostal na PlayStation 3 a to prostredníctvom upravenej verzie s podtitulom Sigma. Verzia sa dočkala ovácií a nadšených reakcií. Pokračovanie vyšlo opätovne výhradne na Xbox a neskôr vo verzii Sigma 2 na „konkurenčnej“ platforme.

Treba dodať, že tretí diel vyšiel na oboch platformách súčasne, akurát získal najhoršie hodnotenia a bol považovaný iba za mierne nadpriemerný počin. Prišiel síce s najvyladenejšou vizuálnou stránkou, slušnou naratívnou líniou, avšak kritizované boli jednoduchšie RPG prvky a simplicitné súboje.

Remake Ninja Gaiden už budúci rok?

Čo sú ale ikonické aspekty, vďaka ktorým je práve táto značka populárna? Je to jednoduché – sú nimi súbojový systém a nemalá náročnosť, ktorá preverí aj skúsených. Vzhľadom na to, že na neskorších hrách pracovali autori z Team Ninja, prítomnosť zmienených prvkov nie je až tak prekvapujúca.

Vyššie obťažnosti sú naozaj nepríjemné a vytrvajú v nich iba tí najtrpezlivejší. Odmenou za pokorenie bude skvelý pocit z víťazstva a zdolania jednej z najnáročnejších hier svojho žánru.

Ninja Gaiden Sigma remake
Zdroj: funstockretro.co.uk

Prípadný remake, či vydanie pre modernejšie systémy má obsahovať diely Sigma, Sigma 2 a Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge. Balíček je teda pomenovaný Ninja Gaiden Trilogy a má vyjsť na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Bližšieho oznámenia a predstavenia sa zrejme dočkáme na prichádzajúcej akcii Tokyo Game Show.

Každopádne, logo na Reddite momentálne pripomína skôr klasické tituly z osemdesiatych a deväťdesiatych rokov, no všeobecným konsenzom je to, že sa dočkáme moderne trilógie. Jej vydanie je naplánované na marec 2021, čo súčasne potvrdzuje pretrvávajúcu životnosť konzol PlayStation 4, kde budú naďalej vychádzať hry, akurát nie tie exkluzívne.

Priali by ste si takýto remake alebo aspoň nové vydanie? Máte už s náročnou a mimoriadne násilnou sériou Ninja Gaiden nejaké skúsenosti? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -