Remake Prince of Persia je realitou. Piesky času sa začnú opäť presýpať už v januári

Nenechajte si ujsť

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...

AKTUÁLNE: Sony oficiálne odhalilo cenu a dátum vydania konzoly PlayStation 5

PlayStation 5 Showcase Microsoft vyložil všetky karty na stôl, takže bolo jednoznačné, že spoločnosť Sony musí skôr či neskôr dorovnať. Nová generácia konzol Xbox vyjde...

Apple Event 2020: Apple Watch Series 6, iPad Air, služba Apple One a veľa iných skvelých noviniek

Včera nám Apple odhalil zoznam nadchádzajúcich produktov a služieb, ktoré už čoskoro zavítajú na trh. Hodinový Apple Event 2020 zahŕňal naozaj bohatý program, ktorý...

Väčšia hrozba pre Avengerov ako Thanos prichádza. Marvel obsadil záporáka Kang the Conqueror

Jonathan Majors sa pripája do MCU Jonathan Majors, herec, ktorý hrá hlavnú úlohu v seriáli Lovecraft Country na HBO, sa aktuálne pripája do MCU. Do...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Remake Prince of Persia prichádza…

Prince of Persia je veľkou hernou klasikou, pričom remake si už dlhé roky prial nejeden zanietený hráč. Dlho sa však zdalo, že francúzski Ubisoft na túto kedysi úspešnú značku celkom zanevrel. Minulá Ubisoft Forward akcia ale mnohých prekvapila, nakoľko konečne došlo k oznámeniu prerábky jednej z klasík svojho žánru.

Perzský princ to nemal najjednoduchšie a začiatky jeho strastiplnej cesty sa datujú až do roku 1989. Vtedy vyšla prvá iterácia, v ktorej ste mali obmedzený čas (60 minút) na záchranu princeznej a porazenie zlého vezíra.

Pokračovanie s podtitulom The Shadow and the Flame sa nieslo v identickom duchu, takže šlo a 2D záležitosť, v ktorej ste prekonávali prekážky, prostredníctvom jednoduchého súbojového systému bojovali s protivníkmi, avšak limit bol tentokrát nastavený na sedemdesiatpäť minút. Obe prvotiny sa dočkali výborných ohlasov a taktiež fantastických predajov (minimálne na svoju dobu).

Následne ale prišiel veľký pád v podobe Prince of Persia 3D. Prechod do plnohodnotných 3D prostredí a animácie pôsobili rozporuplne. Súčasne treba dodať, že jasnou inšpiráciou boli vtedajšie tituly s jednou nemenovanou archeologičkou s bujným poprsím v hlavnej úlohe. Niektorí recenzenti ho chválili, iní zatracovali, pričom do dnešných čias sa jeho metascore pohybuje na hodnote iba mierne nadpriemerných šesťdesiatich percent.

Väčšina ľudí si myslí, že čas je ako rieka

Situáciu zachránil Ubisoft v roku 2003. Práve vtedy vyšiel začiatok princovej modernej trilógie, ktorý niesol názov The Sands of Time. Podľa vtedajších recenzií a i podľa názorov množstva hráčov ide o jednoznačne najlepšiu hru, v ktorej sa bezmenný hrdina objavil.

Titul fanúšikov prekvapil najmä možnosťou vrátiť čas. V prípade, že ste niečo pokazili alebo skočili na nesprávne miesto, mohli ste o pár sekúnd pretočiť pomyselné piesky času a ocitnúť sa v minulosti. Ide o revolučnú mechaniku, ktorá prebiehala v reálnom čase, pričom šlo o niečo dovtedy nevídané a fascinujúce.

Okrem toho bol princ výbornou akčnou adventúrou, ktorá v sebe skĺbila to najlepšie zo žánru. Zábavné súboje s početnými oponentami, niekoľko logických hádaniek a funkčný parkour, ktorý ohúril svojou plynulosťou a nepochybne slúžil ako základ pre neskorší Assassin’s Creed.

Remake Prince of Persia
Zdroj: fr.ebeneinfo.com

Staronový princ

A práve tento ikonický počin sa dočká remaku. Ohlásenie sprevádzal štýlovo vystavaný trailer, ktorý ale hráčov zarazil. Najmä vizuálna stránka pôsobí akoby ukážku zástupcovia svetoznámeho štúdia zabudli vydať pred niekoľkými rokmi. Graficky totiž nejde ani o aktuálnu generáciu, nieto ešte o nadchádzajúcu.

Odhliadnuc od tohto neduhu si však remake drží farebnú paletu a zrejme i hrateľnosť, do ktorej sa, pravdepodobne, výrazne zasahovať nebude. Mladí hráči preto môžu očakávať svižnú súbojovú zložku a náležitosti, ktoré sú typické pre adventúry. Zábavnú hrateľnosť lemujú exotické prostredia a podmanivá hudobná kulisa.

prince of persia new remake
Zdroj: rockpapershotgun.com

Novinkami sú vylepšené ovládanie, ktoré sa prispôsobí súčasným štandardom. Nostalgiou opantaní hráči si ale budú môcť zvoliť tradičnú ovládaniu schému, ktorú dobre poznajú z originálneho počinu. A ako bonus, v priebehu hrania si môžete odomknúť ikonický titul z roku 1989 a prejsť tak úplne prvé princovo dobrodružstvo.

Záver traileru prezrádza i dátum vydania, ktorý je momentálne naplánovaný na 21. januára 2021. Remake legendárnej hry si zahrajú majitelia konzol PlayStation 4, Xbox One a aj PC.

Tešíte sa na remake jednej z klasík žánru akčných adventúr? Máte nejaké skúsenosti s fantastickým originálom? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát. Do kín príde už v novembri

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát Tvorcom novej komédie Matky sa podarilo v rekordne krátkom čase zostrihať materiál natočený v lete a tak už v novembri si diváci...

Hotel Transylvánia 4, Krúdovci 2 a Baby šéf 2. Pokračovania obľúbených animákov prichádzajú

Pokračovania obľúbených animákov Naše obľúbené animované filmy sú späť. A tou najlepšou správou je, že si všetky stihneme pozrieť ešte tento a budúci rok. Presnejšie...

Prvé progaming podujatie na Slovensku prichádza – Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch 2020!

Už túto jeseň sa začína nová éra herných turnajov na Slovensku. Vďaka podujatiu Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch sa ešport v našej...

Tri ďalšie herné pecky zadarmo. Medzi nimi aj Watch Dogs 2 s veľkým otvoreným svetom

Vývojár videohier Epic Games plní svoj sľub a každý týždeň ponúka svojim užívateľom hry úplne zadarmo. Práve týmto spôsobom si digitálny obchod Epic Games...

Pozrite si prvé fotografie z anime Blade Runner: Black Lotus. Seriál rozšíri obľúbený sci-fi svet

Prvé fotografie z Blade Runner: Black Lotus Zaujíma vás, čo sa dialo medzi filmami Blade Runner a Blade Runner 2049? Časť z tejto 30-ročnej príbehovej...