Splnený sen mnohých hráčov: Remaster Mafie 1 je údajne vo vývoji, Mafia 4 len na next-gen

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Pri čítaní nadpisu určite začalo mnohým hráčom búšiť srdce. Remaster Mafie 1, jednej z najlepších hier všetkých čias, je podľa najnovších únikov vo vývoji. Nové informácie máme aj o Mafii 4.

Lost Heaven v novej grafike

Používateľ s menom GotTheseLeaks uverejnil na Reddite obrovské množstvo informácií o tejto populárnej hernej sérii. Najviac však medzi nimi vyniká jedna – remaster prvého dielu. Donedávna sa totiž hovorilo len o remasteroch dvojky a trojky. Mafia 1 vyšla ešte v roku 2002 pod českým štúdiom Illusion Softworks, neskôr 2K Czech, a dočkala sa úžasného prijatia. Mnohí ju dokonca porovnávali s GTA 3, takže patrila k absolútnej špičke.

Príbeh Tommyho Angela si tak zahráme v novej grafike, má to však jeden háčik. Hra má byť z neznámych dôvodov len na grafickej úrovni Mafie 2. Tá síce nevyzerá zle, no predsa vyšla ešte v roku 2010. Aj tak to ale bude obrovský skok. Podľa vyjadrení nemá ísť o remake ale iba o remaster, čo je veľká škoda.

Mafia 1
Zdroj: cdr.cz

Definitive Edition

Celé sa to má volať Mafia: Definitive Edition a bude obsahovať všetky tri hry. Na pc pôjde o exkluzivitu pre Epic Games Store na dobu šiestich mesiacov. Po ich uplynutí sa hry objavia aj na Steame. Dočkáme sa aj krabicovej verzie, no tá vyjde až mesiac po tej digitálnej. Krabicová verzia bude ale obsahovať len jedno CD s treťou časťou, ďalšie diely budete musieť stiahnuť.

Väčšieho grafického vylepšenia sa nakoniec dočká len Mafia 1, do Mafie 2 sa pridajú lepšie textúry a reshade, a Mafia 3 vyjde presne taká, ako ju autori stvorili v roku 2016, len bez bugov. Jediné, čo do hry pribudne, je malá cutscéna na konci, ktorá bude odkazovať na Mafiu 4.

Cena každej hry samostatne sa bude pohybovať na úrovni 25 dolárov, zatiaľ čo vás spolu vyjdu na 55 dolárov. Leaker pridal aj obrázok, na ktorom môžeme údajne vidieť menu z hry. Ak už vlastníte Mafiu 2 alebo Mafiu 3 na Steame, dostanete aktualizáciu s novou verziou. Ak sa však vo vašej knižnici nachádzajú všetky tri hry, tie sa vám automaticky vymažú a obdržíte Definitive Edition.

menu Mafia: Definitive Edition
Zdroj: reddit.com

Hangar 13 už nepracuje na Mafii 4

Po fiasku s Mafiou 3 už štúdio Hangar 13 údajne nerobí na pokračovaní, sústredia sa na novú IP. Ťažko povedať, či ide o dobrú alebo zlú správu. Je síce pravdou, že trojku pokašlali, no na druhej strane treba uznať, že dostali na svoje plecia obrovské bremeno. Pokračovať v rozbehnutej sérii totiž nie je med lízať.

Zrejme sa už poučili z vlastných chýb a ich súčasťou boli aj mnohí Česi z pôvodného tímu. Hangar 13 navyše neskôr založilo pobočky v Prahe a v Brne. Zdalo sa tak, že je pokračovanie Mafie v dobrých rukách. Teraz na ňom opäť robí neznáme štúdio a fanúšikom nezostáva nič iné, než dúfať, že do toho dajú všetko a prinesú nám kvalitnú hru.

Mafia 3
Zdroj: tech.sme.sk

Ako to vyzerá s dátumami?

Mafia – Definitive Edition sa má na Epic Games Store a konzolách objaviť v septembri, no bez Mafie 1. Tá údajne príde o mesiac neskôr, aby ju autori stihli dokončiť. Odhalenia sa pravdepodobne dočkáme už čoskoro, na ďalšom State of Play od Sony.

Mafia 4 bude next-gen titul, čiže ju uvidíme až na novej generácii herných konzol od MicrosoftuSony. Pôjde skôr o reboot série, než o pokračovanie. 2K vraj robí aj na niečom, čo nikto nechcel – na mobilnej Mafia hre.

Tešíte sa na remaster Mafie 1? Vyjadrite sa do komentárov.

Zdroj: reddit.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -