Najlepšia herečka Renée Zellweger: Kto je Judy Garland, za ktorej stvárnenie získala Oscara?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Renée Zellweger a jej životná rola?

Skvelá herečka Renée Zellweger bola počas 92. ročníka Udeľovania Cien Akadémie nominovaná na svojho štvrtého Oscara. Ako ste si mohli prečítať aj v našom kompletnom zhrnutí výhercov, nomináciu na Najlepšiu herečku vo filme JUDY sa jej nakoniec podarilo premeniť na výhru. Na konte tak má už dva Oscary, pričom toho prvého získala ešte v roku 2004 za film Návrat do Cold Mountain. Je jej nová úloha ešte lepšia?

V roku 1939 sa do kín dostal legendárny film menom Čarodejník z krajiny Oz. Dnes je považovaný za jeden z najvplyvnejších a najdôležitejších počinov v histórii kinematografie. Nad konkurenciou pred vyše 80 rokmi vynikal po každej stránke – či už technickej (vďaka farebnému filmu Technicolor), minutáži (vtedy nezvyčajnej dĺžke 112 min) alebo v akejkoľvek inej oblasti.

Hlavnú úlohu Dorothy stvárnila vtedy 17-ročná herečka Judy Garland, ktorej život nabral úplne nový rozmer. Jej talent si podmanil milióny divákov na celom svete. Jej kariéra sa stala doslova splneným snom. Ale všetko malo svoju cenu. Úspech a sláva si vybrali vysokú daň. Jej život začal sprevádzať pocit osamelosti, jej démonom sa stali alkohol a závislosť na liekoch.

Životopisný film JUDY

V životopisnom filme sa ocitáme v roku 1968, kedy Judy (Renée Zellweger) prichádza do Londýna, aby vystúpila na turné beznádejne vypredaných koncertov. Od začiatku jej slávy v Hollywoode uplynuli už tri dekády, a ona je konečne pripravená odhaliť masku šťastnej hviezdy, pod ktorou sa skrýva krehká žena. A to diváci zažívajú s množstvo emócií a realizmu hlavne vďaka hereckému talentu titulnej dvojnásobnej držiteľky Oscara.

renee zellweger oscar
Zdroj: oscar.go.com

„Nie, Judy Garland nezískala túto poctu počas jej života. Som si istá, že tento moment je rozšírenie osláv jej odkazu, ktorý začal na našom filmovom pľaci. Reprezentuje to tiež fakt, že jej unikátna výnimočnosť, dobrosrdečnosť a štedrosť nálady sú viac ako akákoľvek umelecká cena. Slečna Garland, ste jednoznačne medzi hrdinami, ktorí nás spájajú a definujú, a toto je rozhodne pre vás. Som tak vďačná. Ďakujem, všetci. Dobrú noc. Vďaka,“ povedala Renée Zellweger pri preberaní Oscara.

Kritici už od zahraničnej premiéry ospevovali neuveriteľný výkon titulnej herečky, ktorý bol v noci z nedele na pondelok ocenený Cenou Akadémie. Herečku môžete poznať z jej predchádzajúcich filmov ako Návrat do Cold Mountain (2003), Denník Bridget Jonesovej (2001) či Jerry maguire (1996).

V životopisnej romantickej dráme JUDY herečke sekundujú Rufus Sewell (Iluzionista), Michael Gambon (sága Harry Potter) či Finn Wittrock (La La Land). Film si môžete v slovenských kinách pozrieť už 13. februára vďaka distribučnej spoločnosti Magic Box.

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -