REPORTÁŽ: AnimeSHOW 2019 – Ako sa nám páčilo na tohtoročnom festivale popkultúry?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Reportáž AnimeSHOW 2019

Uplynulý víkend sa v bratislavskom DK Ružinov konal najväčší festival popkultúry na Slovensku. Posledné tri dni sme si užili na AnimeSHOW 2019 – 365.bank a ja vám dnes poviem, ako sa nám páčilo! Hry, filmy, anime, cosplay a skvelá komunita – to je len zopár z vecí, ktoré medzinárodná výstava ponúka. Ktorá časť festivalu nás zaujala najviac, ako AnimeSHOW opäť presadzuje lásku v tejto komunite a oplatí sa zájsť aj nabudúce?

Piatok

Žiaľ, v piatok sme sa fantastického programu nemohli zúčastniť, no podľa toho, čo sme počuli od ostatných, aj otvárací deň víkendu stál za to. Zábava 29. marca začala už o 14:00 a nezastavila sa až takmer do deviatej hodiny večer. Ako každý deň, aj v ten úvodný si na svoje prišli všetci fanúšikovia toho, čo ich baví.

Pre filmových maniakov sa konali premietania hitov ako Solo: A Star Wars Story, Rodinka úžasných 2, Predátor a Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny. Samozrejme však, samotný festival má v názve „anime“ – ktoré program tiež neobišlo. Premietania v Anime Salóne doplňovali rôzne prednášky s tematikou sci-fi, fantasy, hry a tak pod. Návštevníci sa taktiež mohli zúčastniť workshopu o hraní kartových hier Magic the Gathering či Pokémon TCG a viac.

Reportáž AnimeSHOW 2019
Zdroj: Andrej Cvik

Sobota

Práve prostredný deň sme sa AnimeSHOW zúčastnili aj my. Na tento deň sme sa veľmi dlho tešili a aj keď nás zamrzelo, že sme si našli čas len na sobotu, naplno sme si ju užili. Tento deň je medzi návštevníkmi a organizátormi známy ako „najsilnejší,“ čo vám jednoznačne môžem potvrdiť. Program totižto začínal už o 10:00 ráno.

My sme sa naň preto čo najskôr vydali, aby sme nezmeškali očakávanú besedu z hviezdou Game of Thrones – hercom Danielom Portmanom (Podrick Payne). Herec nám kdečo porozprával o sebe, svojej minulej či budúcej kariére a očakávaných veciach. Portman taktiež dal priestor ľuďom, aby mu dávali tie najrôznejšie otázky. Žiaľ, na žiadosť hercovho agenta táto časť programu nemohla byť filmovaná ani fotená, no verím, že tí, čo tam boli, si to náramne užili.

Reportáž AnimeSHOW 2019
Zdroj: Andrej Cvik

Po spomínanej besede s hercom sme išli na našu zvyčajnú obchôdzku priestorov. Medzi tisícmi ľuďmi sme hľadali, čo tu tentokrát môžeme robiť. Najväčší problém bol pritom v tom, že sme si nevedeli vybrať, čo budeme robiť ako prvé. Išli sme teda od kraja a postupne sme si poprezerali predajné stánky s figúrkami, komiksami či hrami (bolo naozaj ťažké nekúpiť všetko, o čo naše oči zavadili), pozdravili sme sa s našimi kamarátmi a šli sme si zahrať naše obľúbené spoločenské hry.

Vedeli sme však, že pomaly sa musíme začať presúvať späť do Hlavnej Sály, pretože už o 15:30 sa konala asi najočakávanejšia časť programu za celý víkend – Cosplay súťaž. Dokopy sa nám na pódiu predstavilo až 25 úžasných kostýmov, ktorým sme s ostatnými nestačili tlieskať. Ihneď po Cosplay nasledovalo taktiež obľúbené Karaoke, no toho sme sa už účastniť nestíhali, a preto sme uvoľnili miesta na sedenie ďalším ľuďom.

Reportáž AnimeSHOW 2019
Zdroj: Andrej Cvik

V sobotu večer sa taktiež odovzdávala Cena Popkultúry a tesne po siedmej hodine večer sa ľudia mohli zúčastniť aj tomboly. Zhruba v rovnakom čase sa začalo stmievať, čo znamená jedno – párty. Priamo v priestoroch DK Ružinov sa konala obľúbená K-pop Párty, no my sme sa rozhodli, že zavítame do Dungeon Pubu, kde bola oficiálna Afterparty AnimeSHOW 2019. Musím povedať, že sme si to skvelo užili! Nie je nič lepšie ako bar plný cosplayerov a geekov.

Reportáž AnimeSHOW 2019
Zdroj: Andrej Cvik

Nedeľa

Ako som spomínal vyššie, ani v tento deň sme sa nanešťastie nemohli zúčastniť. Ak by sa však našiel čas, určite by sme nedeľu nevymeškali. Narozdiel od toho, čo si mnohí myslia, posledný deň ani zďaleka nie je „slabý.“ Popravde, program býva nastavený tak, že po celom víkende si oddýchnete, no nudiť sa nebudete.

31. marec bol už od 10:00 plný obvyklých prednášok, workshopov, herných turnajov a iných aktivít. Vypichnúť sa dá prakticky každý moment dňa v hlavnej sále: od animáku Hotel Transylvánia 3, cez Cosplay divadlo, Súťaž originálnych kostýmov a K-pop contest až po hororový hit Mníška a finálny záverečný program. AnimeSHOW 2019 – 365.bank oficiálne skončila okolo 17:00 a musím povedať, že to bol znova skvelý zážitok. Určite sa vidíme aj o pol roka na Comics Salóne!

Boli ste tento rok na AnimeSHOW, alebo ste ju vymeškali a zúčastnite sa až Comics Salónu na jeseň?

Zdroj: comics-salon.sk
Zdroj foto: Andrej Cvik

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -