Resident Evil 3 nám prostredníctvom novej ukážky predstavuje protagonistku Jill Valentine

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Tentokrát sa nám predstavuje Jill Valentine 

Remake Resident Evil 3 si to aj so svojimi hordami mŕtvych pomaly razí na naše herné platformy. Najmä preto sa stáva marketingová kampaň štúdia Capcom o niečo agresívnejšia a bola zverejnená hrateľná ukážka. K nej sa najnovšie pridáva trailer a je pravdepodobné, že v budúcnosti môžeme očakávať ešte niekoľko podobných, minimálne launch video.

Súhrnné dojmy sme vám už prostredníctvom článku priniesli a preto zrejme netreba presviedčať o početných kvalitách nadchádzajúcej prerábky, ktorá sa zrejme dočká nemenšieho úspechu ako remake predchodcu. Stačí teda, keď napíšeme, že sa môžete pripraviť na atmosférickú hororovú akciu, ktorej nechýba survival element, akurát sa autori o niečo viacej sústredia na strieľanie.

Tento fakt, samozrejme, vychádza z podstaty originálneho titulu, ktorý vyšiel ešte v roku 1999. Schválne si pritom pre zaujímavosť pozrite jedno z početných porovnávajúcich videí a razom zistíte, že japonskí vývojári vložili do remaku obrovské množstvo úsilia a snahy. Ostatne, nie nadarmo pôsobí prichádzajúci žánrový zástupca ako úplne nová hra.

Nový trailer pre Resident Evil 3, avšak bez hrateľnosti

Žiaľ, nových úsekov priamo z hrania sme sa v približne trojminútovej ukážke nedočkali. Autori sa skôr snažia nováčikom priblížiť charakter Jill Valentine, ktorá je však nám, fanúšikom, veľmi dobre známa. Každopádne je podobný krok pochopiteľný, nakoľko Capcom týmito prerábkami približuje svoju dlhoročnú zombie ságu novému publiku, ktorému sú už udalosti spred dvadsiatich rokov celkom neznáme.

Nejaký rozbor, ktorý by sa venoval prípadným novinkám, preto nie je príliš potrebný. Stačí ak dodáme, že ukážka mierne naznačuje premisu diania a nadchádzajúcich udalostí. Rovnako môžeme povedať, že vývojári pripravujú pôdu pre postavu Carlosa, čiže je možné, že sa s ňou bude počítať i do budúcnosti.

Resident Evil 3
Zdroj: sector.sk

Zápach mŕtvol, vystrelených nábojov a smrti je čochvíľa tu

Záverom môžeme dodať, že na začiatku traileru tvorcovia opätovne upozorňujú na Project Resistance, teda online súčasť celého remaku. Táto nie príliš originálna variácia na Dead By Daylight koncept však už mala mať sprístupnenú otvorenú betu, no pravdepodobne sa vyskytol problém. Je teda otázne, či budú tieto multiplayer zápasy dostupné ihneď pri vydaní alebo sa ich dočkáme neskôr.

Pre fanúšikov, prípadne tých, ktorí by si titul radi predobjednali, upozorňujeme, že vychádza už 3. apríla 2020. Konkrétne sa naň môžu pripraviť majitelia osobných počítačov, konzol PlayStation 4 a Xbox One, pričom posledné dni sa šíria správy o Nintendo Switch verzii. Tá však oficiálne potvrdená nebola a uvidíme, či nakoniec vznikne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tešíte sa na nadchádzajúci remake? A ak áno, už ste si stihli predobjednať túto survival akciu s apelovaním na atmosféru a grotesknosť monštier? Pokojne sa s nami podeľte o svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -