Capcom údajne pracuje na remake verzii Resident Evil 4 , prísť by mal v roku 2022

Nenechajte si ujsť

Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

Minulý rok nás Capcom prekvapil remakeom hry Resident Evil 2. Hra obstála skvelo a aj vďaka jej výborným hodnoteniam si fanúšikovia tejto legendárnej série pýtali viac. Capcom nám preto tento mesiac priniesol remake Resident Evil 3. Hra bola tiež dobrá, no pre niektorých príliš krátka. V posledných dňoch sa hovorí aj o remakeu najlepšej časti zo série – Resident Evil 4.

re4
Zdroj: wall.alphacoders.com

Kedy môžeme očakávať Resident Evil 4 remake?

Z viacerých dostupných zdrojov sme sa dozvedeli, že Capcom plánuje v roku 2022 vydať remake Resident Evil 4. Zo zdrojov vyplýva aj to, že hra je momentálne vo vývoji a plne sa na nej pracuje. Vývoj spoločnosť ponecháva štúdiu M-Two, ktoré pracovalo aj na predošlom remaku. Capcom bude na vývoj dohliadať a financovať ho.

Pôvodný herný riaditeľ hry Resident Evil 4 Shinji Mikami odmietol remake viesť, no štúdiu ponechal zopár rád. Začiatkom apríla sme sa dočkali remakeu hry Resident Evil 3, ktorý beží na tom istom engine, ako minuloročný Resident Evil 2. Hra vyzerá a hrá sa skvele, no nedosiahla takých hodnotení, ako dvojka. Vo väčšine recenzií sa píše, že hra má viac cutscén ako akcie a je príliš krátka.

re4
Zdroj: wall.alphacoders.com

Prerobiť hru nebude vôbec jednoduché

Väčšina fanúšikov sa zhodne na tom, že práve štvrtá časť z tejto série bola tou najlepšou. Hovoria o tom aj jej hodnotenia. Mala všetko, čo by Resident Evil mal mať – hrôzostrašné príšery, akciu a hádanky. Dokonca ovplyvnila iné hry, ktoré používali pohľad z tretej osoby. Resident Evil 4 je jedna z mála hier, ktoré zostarli dobre. Niektorí fanúšikovia sa kvôli tomu boja, že remakom sa hra pokazí.

Preto určite nebude hru jednoduché prerobiť. Originál, ktorý vyšiel v roku 2005, bude naozaj ťažké prekonať. Ešte aj dnes sa dá stále povedať, že Resident Evil 4 bol jednou z najlepších akčných hier vôbec. Vývojári musia pri remakeu myslieť na všetko, čo Resident Evil 4 urobilo majstrovským dielom a zdokonaliť to.

Tešíte sa na remake Resident Evil 4 alebo si naopak myslíte, že by nemal vzniknúť? Napíšte nám do komentárov! 

Zdroj: pcgamer, vg247

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -