Informácie o hre Resident Evil 8 stále prichádzajú. Aký ponesie novinka názov?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Dočká sa hororová sága Resident Evil plnohodnotného pokračovania? 

Resident Evil netreba žiadnemu fanúšikovi virtuálneho hororu zdĺhavo a pedantne predstavovať. Ide o ikonickú sériu, ktorá spopularizovala žáner survival horor akcií. Vo svojich dobách kládla dôraz na pracovanie s inventárom, zabíjanie monštier, logické hádanky a v neposlednom rade nevraživú atmosféru, ktorá nejednému hráčovi vrážala mrazivú dýku strachu rovno do chrbta.

Je pravdou, že japonský Capcom svojho času stratil smer a sústredil sa hlavne na „over the top“ akciu i nepretržité strieľanie. V posledných rokoch sa však na prianie fanúšikov vývojári vrátili ku koreňom ságy, keďže mali podľa vlastných slov pocit, že v rámci divokej zombie akcie sa už nemali kam posunúť.

A práve vtedy, ako hororový dar z pekiel, prišiel siedmy diel ságy. Šlo o veľký odklon z tradičného prístupu vývojárov, nakoľko bola novinka videná z pohľadu prvej osoby. Efekt takéhoto dizajnového rozhodnutia je zrejmý, nakoľko vám zaručí, že všetky prítomné hrôzy budete prežívať omnoho intenzívnejšie.

Postup hlavnej značky, respektíve jej napredovanie, sa však od roku 2017 zastavilo. Medzitým Capcom vyvinul a vydal remaster druhého i tretieho dielu. Obe survival akcie vsádzali všetko na komornú atmosféru a poctivo budované napätie. Resident Evil 2 predstavoval pre mnohých vrchol vtedajšieho roku a nedávny Resident Evil 3 si viedol o niečo horšie, ale stále ide o nadpriemerný horor moderného strihu.

Resident Evil 8: Village? 

Áno, zrejme je to naozaj pravda. Prichádzajúca iterácia by mala za svojím tradičným názvom s poradovou číslovkou niesť slovíčko Village. Prečo autori zvolili práve takýto podnázov? Vychádza to z podstaty dejového zasadenia, ktorým bude podľa zahraničných insiderov európska dedina.

Pre tých, ktorí majú ešte stále desivé nočné mory zo štvrtého dielu série a v temných uliciach ich prenasledujú zúriví dedinčania so sekerami v rukách, vedzte, že najnovší diel môže vyzerať veľmi podobne.

Najlepší diel značky RE
Zdroj: gamepitt.co.u

Samozrejme, tentokrát všetko uvidíte z pohľadu prvej osoby a na nebezpečnú výpravu sa vydáte očami Ethana a Chris Redfielda, čiže charakterov, ktoré (SPOILER) sa v samotnom finále predchodcu stretli a spojili svoje sily. (KONIEC SPOILERU)

Okrem toho sa snažia autori spracovať mechaniky inventáru takým spôsobom, aby pripomínali kombináciu siedmeho a štvrtého dielu. A aby toho nebolo málo, celý čas vás bude prenasledovať akási čarodejnica, ktorú bude možno odraziť, ale iba na určitý čas. Do deja podľa správ vstúpia i halucinácie, kedy si nebudete celkom istí, čo je realita, a čo pre zmenu fikcia.

Resident Evil 8 Rumors
Zdroj: gamesradar.com

Desivý horor nás má strašiť už budúci rok

Stále pritom platí, že ôsmy diel by k nám mal doraziť v priebehu prvého kvartálu nadchádzajúceho roku, čo je v podstate tradičný dátum, ktorý Capcom využíva pre vydávanie Resident Evil hier. Súčasne sa môžeme domnievať, že vzhľadom na funkčnosť RE Engine, pobeží nový hororový projekt práve na ňom.

Záverom, pre zvýšenie kredibility prítomných tvrdení, upozorňujeme, že správy prichádzajú od overených insiderov. Konkrétne ide o Biohazardcast a Dusk Golem. Sú to nezávislé zdroje, ktorých informácie sa zhodujú a preto môžeme usúdiť, že sú pravdivé. Každopádne by sme sa mali už čoskoro dočkať oficiálneho predstavenia, ktoré môže početné správy potvrdiť, no i vyvrátiť.

Tak čo, ste už pripravení na ďalší hororový unikát, ku ktorému si všetci budeme musieť pribaliť balík plienok a pevných nervov? Pokojne nám prostredníctvom komentárovej sekcie dajte vedieť svoj názor týkajúci sa najnovšieho pokračovania legendárnej ságy. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -