Resident Evil seriál je naozaj v príprave. Pozrieme sa v ňom na rodinu najznámejšieho antagonistu hernej série

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Resident Evil seriál konečne prichádza

Hororová sága Resident Evil patrí medzi najväčšie katalyzátory popularity tohto žánru v rámci videoherného média. Nemožno sa teda čudovať, že vzniklo hneď niekoľko filmových adaptácií, ktoré však nedokázali adekvátne pretaviť ducha pôvodných titulov (snímky mali omnoho bližšie k megalomanským akčným hrám z minulého desaťročia). Zdá sa ale, že na kvalitný Resident Evil seriál by mohlo konečne dôjsť. O čo pôjde a kto za projektom stojí?

Albert Wesker. Meno, ktoré mnohí nenávidia, iní milujú, avšak v ušiach fanúšikov hier výrazne rezonuje. Ide o zďaleka najpopulárnejšieho antagonistu celej série, ktorý sa objavil vo viac ako štyroch tituloch, pričom súčasťou univerza je od úplne prvého dielu.

A práve o jeho rodine má byť samotný seriál. Jedna z časových línií sa pozrie na sestry Jade a Billie Weskerové. Tie kvôli otcovi (možno je ním práve Albert) prichádzajúcu do nechválne známeho mestečka Raccoon City, no a čoskoro odhaľujú temné tajomstvá skrývajúce sa v lone ich nového domova.

Kvalitná produkcia?

Druhá časová línia posúva dianie vpred. Konkrétne o šestnásť rokov, kedy vypukla nákaza a (podľa filmového a očividne i seriálového univerza) vyhladila takmer celú populáciu. Zaujímavé je, že správy zo zahraničia upozorňujú na jednu vec – druhá časť príbehu sa bude sústrediť na prežívajúcu Jade, čo nepriamo naznačuje smrť sestry Billie v prvej polovici.

Každopádne, príbeh môže fungovať, no ako výstražný prst figuruje spoločnosť Constantin Film, ktorá seriálovú adaptáciu produkuje. Ide o identickú firmu, ktorá svojho času spolupracovala na filmovej sérii od Paula W. S. Andersona. Súčasne vyjde seriál prostredníctvom digitálneho Netflixu. To by mohlo (nutne nemuselo) predznamenávať zásahy do postáv, ktoré nezriedka musia spĺňať politicky korektné tabuľky a je irelevantné, či to v rámci daného sveta funguje (viď. Zaklínač).

Resident Evil seriál - Netflix,
Zdroj: deadline.com

Na druhej strane sa na scenári podieľa Andrew Dabb, pričom ten dlhé roky kreatívne píše príbehy z obľúbeného a chváleného Supernatural. Aj režisérska stolička mierne zaháňa obavy z produkcie, keďže na ňu v prvých dvoch epizódach usadne Bronwen Hughes. Táto režisérka pracovala hneď na niekoľkých populárnych seriáloch, takže o jej skúsenosti a profesionalitu sa báť nemusíme.

Nakoniec ešte dodávame, že má ísť o osem epizód s hodinovou minutážou. Scenár je už s najväčšou pravdepodobnosťou hotový, nakoľko naň láka i Netflix vo svojom Twitter príspevku, čiže bude čoskoro zahájené samotné nakrúcanie. Na hotový seriál, či aspoň kratšiu ukážku, si ale ešte chvíľu počkáme.

Ste zvedaví na seriál, ktorý by mohol poodhaliť tajomstvá Alberta Weskera, alebo vás produkčné tímy skôr desia? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -