Resident Evil Village nie je Resident Evil 8, prehlásil japonský Capcom

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Milé prekvapenie od Sony

Pred niekoľkými týždňami prebehla oficiálna konferencia, na ktorej sa po prvýkrát ukázala konzola PlayStation 5, dokonca i jej hry. Jedným z neočakávaných prekvapení bolo predstavenie Resident Evil Village, čiže nového prírastku do početnej hororovej rodinky.

Jeho existencia však bola známa ešte pred tým, nakoľko unikli informácie, ktoré Village pomerne detailne popisovali. Ešte pred samotnou ukážkou sme vedeli o zasadení, unikátnych strašidelných prvkoch, hrateľnosti a vlastne i o názve.

Každopádne, zverejnený trailer uniknuté správy potvrdzoval. Nový diel fanúšikmi hororu milovanej série sa presúva do odstrašujúcej dediny, v ktorej narazíme na mnohé beštie, pričom všetko opätovne uzrieme z pohľadu prvej osoby.

Čaká na nás tradičná hrateľnosť, ktorá bude pozostávať zo súbojov, logických hádaniek a prieskumu strastiplných oblastí. Príbeh navyše priamo nadväzuje na predchodcu, čiže v prípade, že ste ho ešte nehrali, mali by ste mu dať šancu.

Resident Evil Village
Zdroj: news1.news

Je Resident Evil Village oficiálny ôsmy diel?

Hoci v hrateľnosti majú vývojári zo štúdia Capcom jasno, očividne sa tak úplne nezhodli na názve. V rozhovore pre japonský magazín Famitsu, ktorý bol preložený zahraničným Kotaku, sa jeden z redaktorov spýtal na oficiálny názov.

Ten podľa vývojárov neznie Resident Evil 8: Village, ale iba Resident Evil Village, pričom rímska číslovka sa ukrýva práve v záverečnom slove názvu. Producenti Tsuyoshi Kanda a Peter Fabiano ponúkli zaujímavé vysvetlenie.

Oni sami chcú, aby prítomná dedina pôsobila ako samostatný a žijúci charakter. Boli by radi, ak by sme si slovíčko Village zapamätali a spájali ho s ôsmym dielom, ktorý ale mimo prezentačné logá nenesie danú číslovku.

RE8
Zdroj: venturebeat.com

Z toho môže vzniknúť otázka, či príde nejaký ďalší diel, ktorý bude mať v názve poradové číslo osem. Predsa len, to môžeme v prípade Village vidieť iba na fyzických obaloch hry, prípadne rôznych plagátoch. Na to už odpoveď nepoznáme.

Očividne je ale dedina kľúčovým a dôležitým prvkom, nakoľko naň tvorcovia tak výrazne a aktívne upozorňujú. Ďalšie informácie by mali prichádzať v najbližších týždňoch a mesiacoch, čiže o aktuálnych správach vás priebežne informujeme.

Aký máte názor na pomerne mätúce prehlásenie? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -