Resident Evil Village dostal nový trailer a gameplay ukážku, ktorá nám približuje temný svet

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Event k dvadsiatemu piatemu výročiu značky

Áno, azda najpopulárnejšia zombie sága je tu s nami už takmer tri dekády. Za svoju existenciu si stihla prejsť mnohými vzostupmi i pádmi, vydesila niekoľko generácií hráčov a viackrát prezliekla žánrový kabát. Začínala ako survival horor, neskôr sa z nej stala zombie akcia alebo kooperačná strieľačka, no a aktuálne vývojári opätovne zakotvili vo vodách, v ktorých začínali. Nadchádzajúci prírastok do rodiny Resident Evil Village pokračuje v šľapajach sedmičky, pričom aktuálne dostal nový trailer a plnohodnotný gameplay.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Siedmy diel ságy zožal obrovský úspech a darilo sa mu ako v recenziách, tak aj komerčne. Je teda celkom pochopiteľné, že autori opätovne vsadili na koncept, s ktorým prišli v roku 2017 a novinku spracovali vo first-person pohľade, keďže sa náramne ujal.

Nový trailer láka na dobre známe aspekty. Tie samotní autori avizovali už niekoľkokrát predtým. Temné prostredia tajuplnej dediny a obrovského hradu, ktorý už napohľad pôsobí chladne. Respektíve, pôsobí rovnako bezútešne ako okolité kulisy posiate bielym snehom, ktorým sa budeme brodiť do momentu, pokiaľ sa nedostaneme do centra celého príbehu. Tým bude (s najväčšou pravdepodobnosťou) práve majestátny hrad.

Resident Evil Village dostal nový trailer i gameplay

(celé gameplay video pochádza z PlayStation 5 verzie hry)

Sprievodný hlas gameplay ukážky hovorí, že sa autori rozhodli zachovať pohľad z prvej osoby aj kvôli tomu, že dokáže lepšie vtiahnuť do diania. Každopádne, postava menom Ethan Winters sa vracia a tentokrát bude pátrať po svojom unesenom dieťati. Ako už iste tušíte, pátranie ho zavedie až do srdca temnoty, v ktorom prebývajú groteskné monštrá a mocní, doposiaľ nijak výrazne priblížení, antagonisti s nadprirodzenými schopnosťami.

Capcom si údajne dal záležať na vytvorení nádherných a bizarne temných kulís, ktoré minimálne z pohľadu diváka videa fungujú na výbornú. Samozrejme, ich skutočná sila vynikne až pri osobnom hraní, takže aktuálne môžeme povedať len to, že vizuálne pôsobia úchvatne.

Nakoniec dôjde i súbojovú zložku v tmavých a zatuchnutých katakombách. V nich sa Ethan postaví akýmsi démonom, ktorí naňho útočia mečmi. Neoddeliteľnou súčasťou stretov má byť i bránenie, ktoré zohráva kľúčovú rolu v úspešnom prežití. Oponenti majú tentokrát rozličné taktiky a spôsoby boja, takže nie vždy sa vám vyplatí používať brokovnicu a klasickú pištoľ. A aby sme nezabudli, najnovším technologickým výdobytkom v hororovej dedinke sú zrejme červené sudy, ktoré sú uložené na príhodných miestach.

Gunplay ako taký sa javí byť ťažkopádny, čo je ale nepochybne autorskou víziou, nakoľko krkolomné strieľanie bolo prítomné aj v sedmičke. Koniec koncov, Ethan nie je trénovaný vojak a preto nepáli s presnosťou Chrisa Redfielda alebo Scotta Kennedyho. Na druhej strane majú strely váhu a o kvalitnom pocite zo streľby nepochybujeme.

Resident Evil Village nový trailer a gameplay
Zdroj: hobbyconsolas.com

Vyjde Resident Evil Village už tento rok?

Inventár je takmer úplne prevzatý z originálneho štvrtého dielu (čo môže opätovne naznačovať práce na jeho remaku), takže máte k dispozícii kufrík. V ňom sa okrem manažmentu dočkáte simplicitného crafting systému, prostredníctvom ktorého sa dostanete k liečiacim predmetom alebo ďalším drahocenným nábojom.

Ako mnohí tušili, vracia sa aj ikonický kupec a predajca zbraní, ktorý sa taktiež objavil v legendárnej štvorke. Nejde o tú istú postavu ale o obézny a mierne mystický charakter. Jeho predstavenie pritom dokazuje, že sa počíta s omnoho väčším arzenálom zbraní, čo by mohlo odkazovať na väčší počet akčných pasáží.

Na úplný záver prezradíme, že Resident Evil Village dostal i dátum vydania. Dúfajme teda, že sa nič nezmení a nedôjde k nežiadúcemu odkladu. Každopádne, to by znamenalo, že sa unikátneho hororu dočkáme 7. mája 2021, čiže o štyri mesiace.

Na desivú cestu naprieč ohavnou dedinou plnou odporností sa môžu pripraviť majitelia konzol PlayStation 4, PlayStation 5, PC a taktiež i hrdí vlastníci Xbox One, Xbox Series X/S.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na Resident Evil Village? Pozdáva sa vám autorský prístup alebo by ste radšej chceli komornejšiu záležitosť v štýle predchodcu? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom dostupných komentárov.

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -