Bude Resident Evil Village dostupný aj vo VR režime? Leak preberá jeho existenciu

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Nová vlna hororu

Len máloktorej značke sa podarí udržať si relevantnosť po niekoľko dekád. Tomb Raider, Metal Gear Solid alebo hororový Resident Evil od Capcomu si už niekoľko desaťročí získavajú hráčsku pozornosť a patria preto medzi ojedinelé výnimky. Najnovší prírastok do ságy strachu, teda Resident Evil Village, je v hľadáčiku mnohých, pričom možný VR režim ho ešte väčšmi zatraktívni v očiach tých najodvážnejších z nás.

Pôvodná zombie survival akcia z roku 1996 si za celú dobu prešla mnohými podobami. Séria začínala v žánri, ktorý spomína predošlá veta, neskôr sa z nej stala takzvaná „hollywoodska“ over the top akcia, kooperačná záležitosť alebo on-rail strieľačka.

Nakoniec sa v roku 2017 autori vrátili ku koreňom, pričom siedmy diel slávil obrovský úspech. Ten, okrem iného, predznamenával i určitý vzostup, keďže nasledoval kvalitný remake legendárneho druhého dielu a vlažnejšie prijatá, ale stále nadpriemerne hodnotená prerábka trojky.

Každopádne, nadchádzajúci Village bude pokračovaním sedmičky (pretože vývojári v Capcome radi komplikujú časovú postupnosť). Nejde však iba o príbehový rozvoj, ôsmy oficiálny diel bude videný z pohľadu prvej osoby a preberie prvky predchodcu. Malo by ísť o tradičnú a hutnú survival akciu v neopozeraných kulisách, ktorá kladie dôraz na budovanie atmosféry.

Resident Evil Village VR režim

Vzhľadom k tomu, že sme siedmy diel pozorovali očami hlavného charakteru, Ethana Wintersa, VR mód sa ideálne k tomuto dobrodružstvu hodil. Do podobne orientovaných záležitostí sa dajú prvky tejto technológie veľmi ľahko implementovať, pričom odvážlivci nezriedka tvrdili, že ide o krutý zážitok.

Stačí si predstaviť, že nemôžete svojvoľne opustiť temné prostredie, nakoľko máte na očiach VR okuliare. Protivníci útočia priamo na vás a celkovo sa vďaka technologickej vymoženosti stáva každé nebezpečenstvo o čosi reálnejším.

resident evil village vr režim
Zdroj: uploadvr.com

Treba určite spomenúť, že VR režim je do dnešného dňa exkluzívny pre konzolu PlayStation 4. A rovnako je dôležité upozorniť na to, že Village bolo po prvýkrát predstavené na konferencii spoločnosti Sony, na ktorej sa promoval piaty PlayStation.

Ďalšou pozitívnou správou je fakt, že sa máme čoskoro (presnejšie v auguste) dočkať novej gameplay ukážky, ktorá zobrazí novinku v plnohodnotných kontúrach. Ak si teda všetky informácie spojíte, je možné, že v nadchádzajúcom traileri bude zmienený VR režim a opätovne sa stane exkluzívnym pre platformu Sony.

Ešte je vhodné dodať, že správy prichádzajú od údajných testerov, ktorí si podľa všetkého mohli vyskúšať demoverziu. Oficiálne nič potvrdené nie je, ale uvedené fakty naznačujú, že by mohol takýto režim vzniknúť. Ak nie rovno v deň vydania, tak minimálne v budúcom období po ňom.

Čo myslíte, dočkáme sa VR režimu Resident Evil Village, prípadne ide o nepravdivé správy? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -