Prvý trailer na film Resident Evil: Vitajte v Raccoon City vyzerá ako verná adaptácia videohier

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako dlhoročný fanúšik hernej série Resident Evil som šťastný, že éra filmových adaptácií s Millou Jovovich v hlavnej úlohe konečne skončila. Filmy, ktoré jej manžel a režisér zároveň Paul W.S. Anderson vydával, jednoducho boleli. Preto ma potešila správa, že kompletný reštart série prinesie filmár Johannes Roberts (47 Metrov, Oni 2: Nočná korisť). Jeho vízia znela na papieri skvele. Vrátiť Resident Evil k jeho hororovým koreňom, ba čo viac, adaptovať príbeh prvých dvoch hier. Zasadený tak bude do roku 1998.

Projekt získal príznačný názov Resident Evil: Vitajte v Raccoon City, a na prvý pohľad veľmi rozpačité herecké obsadenie. Kaya Scodelario a Avan Jogia sa ukážu ako Claire Redfield a Leon S. Kennedy, naša obľúbená dvojica z dvojky. Postavu Jill Valentine uvidíme v podaní herečky Hannah John-Kamen. Ukážu sa aj Robbie Amell ako Chris Redfield, Tom Hopper ako Albert Wesker a Lily Gao ako Ada Wong. Nakoniec netreba opomenúť Neala McDonougha ako vedca Williama Birkina, ktorý z prvého traileru vyzerá najlepšie.

Prvý trailer na Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

Ako nám bolo sľúbené, štúdio Sony Pictures (ktoré točí príšerné horory) a produkčná spoločnosť Constantin Film vydali prvý trailer na Resident Evil: Vitajte v Raccoon City. A moje pocity sú na vážkach. Ako prvé však musíme pochváliť, že tvorcovia nepochybne hrali prvé dve hry. Film totiž vyzerá ako verná adaptácia videohier, naše postavy navštívia miesta ako Spencer Mansion alebo policajnú stanicu Raccoon City. Uvidíme, ako sa Raccoon City stane stredobodom chaosu a vôbec prvým miestom šírenia T-Vírusu na Zemi.

Hercom stále príliš neverím ich postavy, no tentokrát to vyzerá lepšie. Je jasne cítiť, že hlavným ťahúňom bude Claire Redfield (Kaya Scodelario) a jej brat Chris (Robbie Amell), pričom Leon S. Kennedy (Avan Jogia) bude skôr vedľajšou postavou. Tiež sme dostali prvý pohľad na zombie psov, Lickerov, či Williama Birkina v jeho zmutovanej podobe. S čím sa mi spája, že digitálne efekty vyzerajú absolútne hrozne. A keďže je premiéra naplánovaná na budúci mesiac, tak veľa toho opraviť nestihnú. Otázne je, či na to vôbec majú peniaze…

Film z prvého traileru vyzerá ako lacnejšie béčko, ktoré malo vyjsť v 90. rokoch. No aj napriek tomu je trailer dobre zostrihaný do zaujímavej hudby a nechýba mu kopa hororovej atmosféry. Preto budem hodnotiť až výsledný produkt, ktorý do slovenských kín dorazí 2. decembra 2021. Resident Evil: Vitajte v Raccoon City je na dobrej ceste a dúfam, že režisér Johannes Roberts dodrží svoje slovo.

Do komentárovej sekcie nám napíšte, či ste si adaptáciu Resident Evil predstavovali takto. Presvedčil vás prvý trailer a tešíte sa do kina?

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -