Texaský masaker motorovou pílou sa pravdepodobne dočká ďalšieho reštartu!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Možno nie je veľa fanúšikov, ktorí čakali na tohtoročné „pokračovanieTexaského masakru, ktorý sa v kinách ukázal pod názvom Leatherface. Film si so sebou odniesol pozitívne, no i negatívne recenzie. Tento film sa nemohol zaradiť do dejovej línie a preto sme sa dočkali niečoho úplne iného. Avšak to by sa mohlo zmeniť. Celý filmový svet sa týka práv, ktoré niekedy môžu urobiť obrovské problémy. To isté sa udialo aj v tomto projekte, ktorý sa však blíži do toho lepšieho konca. Nie síce tak ako by sme chceli, ale opäť príde ďalší reštart. Práva oficiálne patrili štúdiám Grobman Films a Millennium Films, no tie ich stratili. Dôvodom mala byť dlhá doba čakania na nový film z prostredia mäsového vraha.

Túto správu potvrdila aj producentka Christa Campbell, ktorá dlhú dobu bojovala za film Leatherface. Tá je podľa jej slov na film hrdá a chcela by s ním pokračovať aj do budúcnosti. Hrdá alebo nie, film sa stal neutrálnym. Nájdeme fanúšikov, ktorí film budú milovať a druhá skupina ho v sekunde odsúdi. Najhoršie na tom je fakt, že sa „organizácia“ nedokáže dohodnúť na stratégii, ktorou by sa mal film poberať. Aj preto je otázne, kedy a akým spôsobom sa sa táto ikonická postava dostane na strieborné plátno. Tu je to, čo Campbellová napísala na svojom Twitter účte:

„Milovala som tento film a som veľmi hrdá. Bohužiaľ kvôli dobe čakania, čo nám trvalo vypustiť tento film, sme stratili všetky práva… takže nie, od nás už film tento film nebude.“

zdroj: youtube

To, že „nie je od nás“ bude veľmi dôležitým faktorom. Leatherface bol prequelom, ktorý nám vyrozprával príbeh o pôvode známeho zabijaka zo známeho Texaského masakru. Preto sa pokračovanie zdá byť nepravdepodobné a to znamená len jednu vec. Reštartovať celý projekt a ukázať divákom niečo iné? Niečo lepšie? Na tieto otázky budeme vedieť odpoveď až vtedy, keď sa dozvieme kto získal práva k danému filmu.

Ďalší reštart filmu Texaský masaker motorovou pílou?

Nakoniec by to nemuselo byť až tak zlé. Predsa len, všetky filmy majú vo svojom jadre obrovský neporiadok. Pôvodná klasika priniesla štyri pokračovania, ktoré sa skončili filmom Texaský masaker motorovou pílou: Ďalšia generácia. Neskôr, v roku 2003 dostal pôvodný film úpravu a stal sa z neho remake. Daný projekt sa posúval stále v pred a k nám dorazila nová snímka Texaský masaker motorovou pílou: Počiatok. Tento film nás zaviedol do dejovej línie a určite dokázal zaujať. Táto snímka taktiež patrí do reťazca, v ktorom sa nachádza film Texas Chainsaw 3D. A posledným do partie sa pridáva posledný Leatherface, ktorý oficiálne ukončil líniu filmov. No ešte nič nie je isté.

Leatherface
Len si predstavte to množstvo adrenalínu, ak by vás naháňal Leatherface; Zdroj: screenrant.com

Už len neostáva nič iné ako si počkať, komu sa podarí uchmatnúť si práva k danému projektu. No problémom môžu byť aj peniaze, ktoré budú určite dôležité. Síce sa filmu Leatherface podarilo zarobiť nejaký ten balík, no takáto suma určite nebude stačiť. Ako sa to celé vyvinie, vás určite budeme informovať.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -