Revolučná AI funkcia navždy zmení, ako používate Windows. Vo vašom PC sa objaví už čoskoro

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Veľká zmena vo Windows 11

Microsoft predstavil 100 nových služieb a aktualizácií umelej inteligencie a cloudu. V stredu 15. novembra otvoril CEO spoločnosti Satya Nadella konferenciu Ignite s hlavnou prezentáciou noviniek v Microsoft Cloud. Prinášame vám zhrnutie tých najdôležitejších aktualizácií, ktoré sa týkajú aj vás a vášho Windowsu.

Cloudová infraštruktúra

Na konferencii spoločnosť oznámila nový kremík optimalizovaný pre umelú inteligenciu, ktoré budú využívané v cloudových serveroch Microsoftu. Predstavené boli dva nové čipy navrhnuté spoločnosťou Microsoft:

  1. Azure Maia, čip akcelerátora umelej inteligencie určený na spúšťanie cloudových školení a inferencingu pre pracovné zaťaženia umelej inteligencie, ako sú modely OpenAI, Bing, GitHub Copilot a ChatGPT.
  2. Azure Cobalt, cloudový čip založený na architektúre ARM optimalizovaný pre výkon, energetickú účinnosť a nákladovú efektívnosť pre všeobecné pracovné zaťaženie.
windows 11 umela inteligencia
Zdroj: Microsoft

Dostupnosť funkcie Microsoft Copilot

Spoločnosť počas uplynulého roka pracovala na programe Microsoft Copilot, súboru nástrojov, ktoré pomáhajú ľuďom pracovať pomocou umelej inteligencie.

Copilot už bude dostupný pre všetkých. Začína to Bingom, chat cez tento prehliadač sa teraz jednoducho stane funkciou Copilot. V našich počítačoch bude tento nástroj založený na AI dostupný od 7. decembra.

Údaje a umelá inteligencia  vo firmách

Umelá inteligencia je len taká dobrá, aké dobré sú údaje, ktoré ju poháňajú. Preto sa spoločnosť zaviazala vytvoriť integrované a zjednodušené prostredie na prepojenie vašich údajov cez Microsoft Fabric, ktorý je súčasťou tohto riešenia. Služba spája všetkých na jednej platforme poháňanej umelou inteligenciou. Práve tá zjednocuje všetky tieto dátové vlastnosti na dátovom základe podnikovej úrovne.

windows 11 aktualizacia
Zdroj: Microsoft

Výhody pre vývojárov aj bezpečnosť

Spoločnosť sa taktiež snaží pomáhať vývojárom ľahko integrovať najnovšie modely AI, ako je Llama 2 od spoločnosti Meta a nadchádzajúce prémiové modely od spoločnosti Mistral a Jais od G42, ako koncové body rozhrania API do svojich aplikácií. Využívajú na to funkciu Model-as-a-Service.

V oblasti SIEM, XDR a generatívnej umelej inteligencie kombinuje systémy pre bezpečnosť do prvej zjednotenej platformy bezpečnostných operácií. Pridali tiež vložené funkcie Security Copilot v rámci portfólia zabezpečenia.

Zdroj: TS Microsoft

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -