rewindWEEK#50 – Silný týždeň sa nesie v znamení Star Wars, nového hororu a drámy s Willom Smithom!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Na tento štvrtok ste mnohí čakali už rok. Nové filmy v kinách prinášajú jeden z najočakávanejších filmov tohto roka, Rogue One: A Star Wars Story. My sme si tento film mali možnosť užiť už včera, a verte nám, máte sa na čo tešiť. Uvidíme taktiež aj nový horor Inkarnácia, a nakoniec dlho očakávaná dráma Collateral Beauty. Po traileroch sme to kvôli hviezdnemu obsadeniu ako napríklad Will Smith videli na nomináciu na oskara, opak je však pravdou. Recenziu na tento film si môžete prečítať tu.

Collateral Beauty
Collateral Beauty
Inkarnácia
Inkarnácia
Rogue One: A Star Wars Story
Rogue One: A Star Wars Story

 

 

 

 

 

 

 

rewindWEEK#50

Rogue One: A Star Wars Story

Tento film snáď ani nemusím predstavovať. Rogue One: Star Wars Story je prvou z novej série samostatných filmov Lucasfilmu. Rozpráva príbeh skupiny netradičných hrdinov, ktorí sa dajú dohromady, aby splnili odvážnu a zdanlivo nemožnú úlohu: Ukradnúť plány Hviezdy smrti. 

Inkarnácia

Jedenásťročný Cameron (David Mazouz) sa zrazu začne správať zvláštne. Uzaviera sa vo svojej izbe, hovorí zvláštnymi pradávnymi jazykmi a vykazuje aj ďalšie príznaky posadnutosti. Hneď, ako to jeho matka (Carice van Houten) zbadá, spojí sa s odborníkmi z Vatikánu, ktorí za chlapcom vyšlú špecialistku na podobné prípady. Tá si na pomoc prizve Dr. Setha Embera (Aaron Eckhart) a jeho tím. Dr. Ember má totiž jedinečnú schopnosť – pri liečbe posadnutých osôb vstupuje priamo do ich mysle a v nej čelí zosobnenému zlu spôsobujúcemu pomätenie mysle. Nepovažuje sa za tradičného vymetača diablov, ale skôr za istého „upratovača“. A jeho chvíľa nastáva vtedy, keď zlyháva snaha tradičných exorcistov.
A táto situácia nastala práve u malého Camerona. Dr. Ember vstúpi do jeho podvedomia, v ktorom démon drží chlapca v zajatí v imaginárnom svete snov. Ukáže sa, že tento diabolský protivník je oveľa silnejší, než Ember čakal. Navyše ho prenasleduje nielen zákerný démon, ale i jeho vlastná traumatická minulosť. Ember musí nasadiť všetky svoje schopnosti a možno i život, aby premohol démona a chlapca zachránil.

Collateral Beauty

Všetkých nás niečo spája, láska, čas, smrť. Tieto tri veci spájajú všetky ľudské bytosti na Zemi. Túžime po láske, chceme viac času a bojíme sa smrti. Howard (Will Smith) je skvelý, kreatívny a charizmatický muž. Kedysi miloval život, teraz ho nenávidí. Zažije rodinnú tragédiu a stiahne sa do ústrania. Jeho kamaráti zostavia drastický plán, ako ho z ťažkej situácie dostať skôr, než stratí úplne všetko. Dotlačia ho do krajnosti, donútia ho čeliť pravde prekvapivými a hlboko ľudským spôsobom.

Bude nejaký film z tejto ponuky presne pre vás?

Foto: wallpapermade.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -