rewindWEEK#23 (2017) – Okrem návratu Múmie s Tomom Cruisom sa tento týždeň nedočkáme ničoho preborného

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Po dlhom čase tu máme znova týždeň, v ktorom nás ukrátili o pár filmov. Do kín sa totižto dostávajú iba dva. Jedným z nich bude Múmia, ktorá odštartuje tzv. Dark Universe od štúdia Universal. V hlavnej úlohe sa predstaví výborný herec Tom Cruise, ktorý sa postaví proti egyptskej kráľovnej Ahmanet (Sofia Boutella). Film zatiaľ dostáva veľmi biedne ohlasy, no treba sa presvedčiť v kine. Druhým filmom tohto týždňa je Radio Dreams, komédia o rockovom rádiu. Vybrali sme pre Vás tri dva najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#23.

Múmia
Múmia, Zdroj: kino.ruzomberok.sk
Radio Dreams
Radio Dreams. Zdroj: ceftandcompany.com

 

 

 

 

 

 

 

rewindWEEK#23

Múmia

ň

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Štúdio Universal pripravilo svojim fanúšikom impozantný filmový zápas, v ktorom sa stretnú dve legendy. Tento súboj bude mať podobu výpravného akčného dobrodružstva, ktoré má byť prvým dielom veľkolepej série, ktorá nás zavedie do sveta bohov a monštier.
Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis).

Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka.

Radio Dreams

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Jeden deň v živote malej rádiovej stanice Pars Radio, vysielajúcej v perzštine zo San Francsica. Nie je to ale len taký obyčajný deň, pretože dnes večer tu má zahrať naživo legendárna skupina Mettalica s kapelou Kábul Dreams – prvou rockovou skupinou z Afganistanu. Ale do večera je ešte ďaleko a Hamid, spisovateľ v exille a programový riaditeľ rádia, má pred sebou dlhý deň.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -