KináKino premiéry

rewindWEEK#23 (2017) – Okrem návratu Múmie s Tomom Cruisom sa tento týždeň nedočkáme ničoho preborného

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Po dlhom čase tu máme znova týždeň, v ktorom nás ukrátili o pár filmov. Do kín sa totižto dostávajú iba dva. Jedným z nich bude Múmia, ktorá odštartuje tzv. Dark Universe od štúdia Universal. V hlavnej úlohe sa predstaví výborný herec Tom Cruise, ktorý sa postaví proti egyptskej kráľovnej Ahmanet (Sofia Boutella). Film zatiaľ dostáva veľmi biedne ohlasy, no treba sa presvedčiť v kine. Druhým filmom tohto týždňa je Radio Dreams, komédia o rockovom rádiu. Vybrali sme pre Vás tri dva najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#23.

Múmia

Múmia, Zdroj: kino.ruzomberok.sk

Radio Dreams

Radio Dreams. Zdroj: ceftandcompany.com

 

 

 

 

 

 

 

rewindWEEK#23

Múmia

ň

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Štúdio Universal pripravilo svojim fanúšikom impozantný filmový zápas, v ktorom sa stretnú dve legendy. Tento súboj bude mať podobu výpravného akčného dobrodružstva, ktoré má byť prvým dielom veľkolepej série, ktorá nás zavedie do sveta bohov a monštier.
Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis).

Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka.

Radio Dreams

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Jeden deň v živote malej rádiovej stanice Pars Radio, vysielajúcej v perzštine zo San Francsica. Nie je to ale len taký obyčajný deň, pretože dnes večer tu má zahrať naživo legendárna skupina Mettalica s kapelou Kábul Dreams – prvou rockovou skupinou z Afganistanu. Ale do večera je ešte ďaleko a Hamid, spisovateľ v exille a programový riaditeľ rádia, má pred sebou dlhý deň.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Kiná

  Koronavírus útočí aj na slovenské kiná a zatvára skoro všetky z nich. Aké filmy neuvidíme?

  Kino premiéry

  Jumanji sa po dvoch rokoch vracia do kín - KINO PREMIÉRY #50 (2019)

  Kino premiéry

  Čaká nás týždeň plný dobrej komédie - KINO PREMIÉRY #48 (2019)

  Kino premiéry

  Nadupaný kinotýždeň plný výborných filmov - KINO PREMIÉRY #46 (2019)

  Pridaj komentár