rewindWEEK#31 (2017) – Znovuzrodenie slovenskej kinematografie alebo John Wick v ženskom rode?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Akcia strieda akciu a po výbornom Baby Driveroveri prichádzajú dva vynikajúce filmy, zatiaľ čo jeden z nich je slovenskej tvorby. Presne tak, slovenský film Čiara konečne prichádza do kín a my sa môžeme presvedčiť, že niektoré hranice môžeme prekročiť iba raz. Tomáš Maštalír v hlavnej úlohe na Slovensko-Ukrajinských hraniciach prinesie jeden z najlepších filmov našej tvorby. Okrem neho uvidíme sexy Charlize Theron v akčnom filme Atomic Blonde, čo je jednoducho John Wick v ženskom rode. Ťažko však povedať, kto by boj medzi nimi vyhral. Nakoniec uvidíme poľskú drámu s názvom Posledná rodina. Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#31.

Čiara
Čiara, Zdroj: continental-film.sk
Atomic Blonde
Atomic Blonde, Zdroj: bleedingcool.com
Posledná Rodina
Posledná Rodina, Zdroj: aerofilms.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

                                rewindWEEK#31

Čiara

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Adam Krajňák (T.Maštalír) je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. V kruhu svojich najbližších zohráva nenahraditeľnú rolu starostlivého dôverníka, ale aj zásadového a nekompromisného vodcu, ktorému ani v rozhodujúcich okamihoch nechýba temperament. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov sa však začne otriasať, keď novovybudovaná hranica Schengenského priestoru spôsobí nárast nervozity z nejasnej budúcnosti.

A keď jedna z pašeráckych zásielok stroskotá, spustí sa nezastaviteľná lavína udalostí, počas ktorých bude musieť Krajňák spochybniť svoje vlastné hranice, ktoré doteraz odmietal prekročiť. Réžia Petra Bebjaka vnáša do kriminálneho námetu s prvkami trileru nákazlivú iskru, ktorá ho na míle vzďaľuje od obyčajnej žánrovej zábavy, a odhaľuje univerzálny ľudský príbeh zasadený do prostredia, v ktorom sa prelínajú kultúry, zvyky i životy…

Atomic Blonde

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Držiteľka Oscara Charlize Theronová exceluje v hlavnej úlohe akčného letného hitu, v ktorom je špičková agentka britskej tajnej spravodajskej služby vyslaná do mesta, v ktorom už tiká časovaná nálož blížiacej sa revolúcie a dvojití agenti a zradcovia majú plné ruky práce.

Agentka Lorraine Broughtonová je dokonalá agentka – zmyselná, divoká a schopná čohokoľvek. Neváha použiť všetky svoje strelné, ale i ženské zbrane, aby prežila aj na tých najnebezpečnejších misiách. Tá posledná má konečnú zastávku v Berlíne, odkiaľ má priniesť  prísne tajnú správu o situácii v destabilizovanom meste. Spojí svoje sily s druhou vyslanou spojkou Percivalom (Jamesom McAvoym) a spolu rozohrajú vysokú hru špiónov.

Posledná Rodina

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Maliar Zdzisław Beksiński trávi svoje dni medzi štyrmi stenami varšavského bytu, obklopený len svojou rodinou. Navzdory socialistickej šedi okolia je jeho vnútorný svet plný surreálnych vízií, farieb, vášne a perverzných fantázií. Píše sa rok 1977 a život rodiny sa točí okolo syna, neurotického Tomka, ktorý sa práve odsťahoval do domu oproti. Neustály boj s vnútornými démonmi mu znemožňuje normálne žiť, ponára sa však do sveta hudby a filmu a navzdory svojmu hendikepu sa stáva priekopníkom západnej popkultúry v Poľsku.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -