rewindWEEK#33 (2017) – Tento týždeň nás v kinách čakajú akčné trháky, od Ryana Reynoldsa až po Halle Berry!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Tento týždeň sa môžeme tešiť na poriadne akčné trháky. Prvým z nich je akčná komédia s názvom Zabijakov osobný strážca, a len si sami predstavte aké to môže byť, keď robí Ryan Reynolds bodyguarda Samuelovi L. Jacksonovi. A samozrejme, počuť Jacksona kričať jeho “motherfucker!” zatiaľ čo padá zo strechy, to jednoducho musíte vidieť. Druhým akčným filmom v poradí je Na Doraz, kde Halle Berry unesú jej dieťa, ona sadne do auta a začne sa zbesilá nahánačka. Verte nám, nedá si pokoj, dokým ho nedostane. Posledným filmom je životopisná dráma Neruda. Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#33.

Zabijakov osobný strážca
Zabijakov osobný strážca, Zdroj: forumfilm.sk

Na Doraz
Na Doraz, Zdroj: continental-film.sk

Neruda
Neruda, Zdroj: impawards.com

rewindWEEK#33

Zabijakov osobný strážca

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Špičkový bodyguard Michael Bryce (Ryan Reynolds) dostane špeciálnu úlohu – musí sa postarať o svojho úhlavného nepriateľa. Jeden z najznámejších zločincov sveta, Darius Kincaid (Samuel L. Jackson), je kľúčovým svedkom v dôležitom prípade, a treba ho bez ujmy na zdraví dopraviť na súdne pojednávanie. Neúprosný telesný strážca a obávaný zabijak, ktorí si dlhé roky šli po krku, sa na dlhých 24 hodín stanú súčasťou spoločného tímu. Na neuveriteľnej ceste z Londýna do Haagu na nich všade striehnu ľudia obávaného východoeurópskeho diktátora (Gary Oldman). Čakajú ich šialené naháňačky a divoké prestrelky na súši aj na mori. A všetko ešte skomplikuje Kincaidova žena (Salma Hayek), ktorá je rovnako známa firma ako jej manžel…

Na Doraz

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Nevinný deň v parku sa zmení na peklo, keď sa Karla (Halle Berry) na sekundu otočí, aby vybavila telefonát s právnikom. V zápätí vidí, ako jej 6-ročného syna Frankieho (Sage Correa) vlečú do auta dvaja cudzí ľudia a veľkou rýchlosťou unikajú preč. Bez pomoci a s takmer prázdnou nádržou je nútená prenasledovať únoscov svojho syna sama. V tejto divokej naháňačke sa musí spoliehať len na vlastné inštinkty, ak chce ešte niekedy svojho syna vidieť. Riskuje všetko a nezastaví sa pred ničím.

Neruda

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Píše sa rok 1948 a Studená vojna sa dostala k chilským hraniciam. Senátor Pablo Neruda obviňuje vládu zo zrady Komunistické strany, za čo ho prezident Gonzalez Videla zbavuje funkcie. Policajný prefekt Oscar Peluchonneau je poverený básnikovým zatknutým. Neruda sa pokúša spolu so svojou manželkou ujsť z krajiny, to sa mu však nepodarí a oba sú nútení sa viac ako rok skrývať. Inšpirovaný dramatickými udalosťami svojho nového života Neruda spisuje epickú zbierku básní Canto General (Veľký spev). V Európe medzitým legenda o prenasledovanom básnikovi silnie a umelci, vedení Pablom Picassom, sa dožadujú Nerudovho oslobodenia. Neruda však vidí tento boj so svojou nemesis Peluchonneauom ako príležitosť k znovuobjaveniu samého seba.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah