rewindWEEK#34 (2017) – Užijete si radšej fantasy, akčnú jazdu alebo českú drámu?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Prvým filmom tohto týždňa je akčné fantasy na motívy kníh od Stephena Kinga s názvom Temná Veža. Idris Elba sa ako posledný z rodu pištoľníkov postaví proti Matthewovi McConaugheymu ako Mužovi v čiernom. Tešíte sa na odveký súboj dobra proti zlu? Druhým snímkom je Barry Seal: Nebeský gauner, kde si zahrá filmová legenda Tom Cruise! Ten si zahrá muža, ktorý si zahrával s CIA, Bielym Domom a dokonca aj samotným Pablom Escobarom. Posledným filmom je česká dráma s názvom Po strništi bos. Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#34.

Temná Veža
Temná Veža, Zdroj: itafilm.sk

Barry Seal: Nebeský gauner
Barry Seal: Nebeský gauner, Zdroj: zilina.stercentury.sk

Po strništi bos
Po strništi bos, Zdroj: tv-program.aktuality.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

rewindWEEK#34

Temná Veža

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Idris Elba a Matthew McConaughey vo fantasy filme inšpirovanom rovnomennou knižnou sériou bestsellerov z pera majstra hororu Stephena Kinga.
Posledný žijúci pištoľník Roland Deschain (Idris Elba) sa už roky snaží nájsť bájnu Temnú vežu, ktorá spája všetky svety a drží vesmír pohromade. O jej pád sa však usiluje temná moc – Rolandov odveký nepriateľ známy ako Muž v čiernom (Matthew McConaughey). Podarí sa pištoľníkovi zlo poraziť a ochrániť tak celú existenciu?

Barry Seal: Nebeský Gauner

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Režisér úspešného sci-fi Na hrane zajtrajška Doug Liman sa opäť spojil s Tomom Cruisom a natočili príbeh podľa skutočnej udalosti, ktorý je jedným slovom neskutočný.

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje ako pilot dopravného lietadla a rutina amerických vnútroštátnych letov začne byť preňho ubíjajúca. Aj preto nadšene skočí po ponuke “náhodne okoloidúceho”, z ktorého sa vykľuje agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služieb. Barryho čakajú prelety nad základňami kolumbijských narkobarónov, z ktorých zhotovuje širokú fotodokumentáciu, nutnú pre boj s drogovými kartelmi. Lenže prečo lietať len tak naprázdno, keď sa môžete spojiť aj s protistranou a okrem fotiek pre CIA voziť do Ameriky aj drogy? A prečo sa zároveň nestať informátorom DEA (Národná agentúra pre boj s drogami), ktorá má v oblasti tiež svoje špecifické záujmy? A prečo sa rovno nezapojiť do jednej z najväčších tajných operácií, ktoré kedy americká vláda zosnovala? Barry to proste hrá na všetky svetové strany a ide mu to viac než dobre. Už dávno sa nenudí, má krásnu ženu, topí sa v peniazoch a vôbec si nepripúšťa, čo sa stane, ak sa tento domček z kariet raz zrúti. Ale on sa jedného dňa zrúti.

Barry Seal hazarduje s vlastným aj s cudzími životmi, lenže robí to s takým nadhľadom a noblesou, že mu chtiac-nechtiac musíte fandiť.. Aj keď ho jeho činy mnohokrát zaženú do kúta, vždy z neho utečie nejakým postranným východom a nahodí taký odzbrojujúci úsmev, že by ste ho za to snáď zabili.

Po strništi bos

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Osemročný Eda je vytúžené dieťa, ktoré rodičia strážia viac, ako je zdravé. Edu Součka a jeho mamičku a otecka už diváci poznajú z filmu Obecná škola. Vo filme Po strništi bos sa príbeh vracia na samotný začiatok, do Edovho raného detstva. Do času, kedy jeho otecko odmietne príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musí z Prahy odsťahovať na vidiek. Malé mesto, kde chlapec doteraz trávil len krátke chvíle prázdnin, sa teraz stáva jeho domovom. Eda si musí nájsť cestu nielen k miestnej chlapčenskej partii, ktorej svet je úplne odlišný od toho mestského, ale aj k nečakanému rodinnému tajomstvu, a hlavne k vlastnej odvahe. Autorská rodinná dvojica Jan a Zdeněk Svěrákovci prináša do kín ďalší zo svojich lyrických filmov o detstve a hrdinstve v každom z nás.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah