rewindWEEK#40 (2017) – Užijete si radšej najlepšie sci-fi roka, chladnú drámu alebo rodinný animák?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Verte nám, tento týždeň je z čoho vyberať. Prvým filmom jubilejného 40. týždňa je pokračovanie kultového sci-fi filmu, Blade Runner 2049. V roli režiséra vymenil legendárneho Ridleyho Scotta nový obľúbenec Denis Villeneuve a priniesol nám tak jeden z najlepších filmov tohto roka. Svoju postavu si zopakuje aj herec Harrison Ford, no predstaví sa aj nový Blade Runner, Agent K v podaní Ryana Goslinga. Druhým filmom je dráma Hora medzi nami, ktorá sa taktiež teší hviezdnemu obsadeniu. Kate Winslet a Idris Elba stroskotali v horách a jediné čo majú, je jeden druhého. Posledným filmom je rodinný animák Esá z pralesa. Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#40.

Blade Runner 2049
Blade Runner 2049, Zdroj: itafilm.sk
Hora medzi nami
Hora medzi nami, Zdroj: cinemart.sk
Esá z pralesa
Esá z pralesa, Zdroj: magicbox.sk

 

 

 

 

 

 

 

rewindWEEK#40

Blade Runner 2049

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Po tridsiatich rokoch od prvého filmu prichádza nový blade runner menom K (Ryan Gosling), aby odhalil tajomstvo, ktoré môže uvrhnúť zvyšky spoločnosti do chaosu. Jeho pátranie ho privedie až k bývalému blade runnerovi (Harrison Ford), ktorý bol tridsať rokov nezvestný..

Hora medzi nami

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Dvaja náhodní spolucestujúci, muž a žena, sa s malým lietadlom zrútia uprostred zasnežených hôr. Po čase sa v týchto extrémnych podmienkach medzi nimi vytvorí silné puto. Keď si uvedomia, že k nim žiadna pomoc nepríde, vydajú sa na nebezpečnú a ďalekú cestu naprieč divočinou. Počas nej sa učia vzájomnej tolerancii a nájdu v sebe silu, o ktorej nemali ani tušenie.

Esá z pralesa

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Mauric vyzerá síce ako obyčajný tučniak, ale vo vnútri jeho hrude bije statočné srdce tigra. Veď bol vychovaný hrdou a silnou tigricou. Mauricovým snom je, stať sa najlepším bojovníkom kung-fu na svete. To však nebude vôbec ľahká úloha, pretože vyniká skôr neohrabanosťou a nemotornosťou, ale nedá sa mu odoprieť obrovská odhodlanosť a bojovnosť.
So svojimi zvieracími priateľmi tvorí bandu známu  ako Esá z pralesa, ktorá sa snaží udržiavať v džungli poriadok a spravodlivosť. Presne tak, ako to kedysi robila jeho matka tigrica.
Na vedúce miesto v  pralese si brúsi zuby zákerný žoldnier paviánov, koala Igor, ktorý nadovšetko miluje chaos a so svojou armádou hlúpych opíc, chce raz a navždy zničiť celú džungľu. Esá z pralesa sa neohrozene a nebojácne postavia tomuto zloduchovi na odpor, začína sa boj o prales.

Animovaný rodinný príbeh nakrútil francúzsky režisér David Alaux, ktorý sa podieľal aj na scenári.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -