rewindWEEK#42 (2017) – Tri úplne rozdielne filmy, tri iné cieľové kategórie. Do ktorej patríte vy?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Diverzita filmov tohto týždňa je značná, a tak možne nebude moc ťažké si vybrať, na čo zájsť do kina. Prvým filmom tohto týždňa je katastrofická sci-fi dráma Geostorm, v ktorej zažijete tie najrôznejšie prírodné katastrofy a zmeny počasia. V hlavnej úlohe sa ukáže aj Gerard Butler, ktorý bude viesť vojnu proti matke prírode samotnej. Ďalej uvidíme film, ktorý je známy tým, aký je znepokojujúci. Samozrejme, rozprávame o diele legendárneho režiséra Darrena Aronofskeho s názvom matka! Posledným filmom tohto týždňa je animák My Little Pony vo filme, ktorého názov hovorí za všetko. Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#42.

Geostorm
Geostorm, Zdroj: impawards.com
matka!
matka!, Zdroj: empireonline.com
My Little Pony vo filme
My Little Pony vo filme, Zdroj: forumfilm.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

rewindWEEK#42

Geostorm

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Po sérii prírodných katastrof ohrozujúcich našu planétu, sa poprední predstavitelia štátov celého sveta dohodnú na vytvorení rozsiahlej sieti satelitov k riadeniu globálnej klímy, ktorá má zaistiť bezpečnosť všetkých obyvateľov planéty. Niečo sa však pokazí a – systém vytvorený na ochranu Zeme, začne na Zem útočiť a začína závod s časom, kedy je nutné zistiť skutočnú hrozbu skôr, než geomagnetická búrka zmetie zo zemského povrchu všetko… a všetkých.

matka!

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Najhorší zvuk, ktorý môžete počuť v raji, je zaklopanie na dvere. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrajú v thrilleri matka! manželský pár. Ich idylické spolužitie v krásnom dome v lone prírody naruší príchod nezvaných hostí, ktorých počet neustále narastá. Jeden z najoriginálnejších filmárov súčasnosti, Darren Aronofsky (Čierna labuť, Rekviem za sen) natočil nezaraditeľný a originálny thriller, ktorý svojich divákov prekvapí, aj keď budú akokoľvek pripravení. Na matku! sa podľa režiséra pripraviť nedá.

“Tento film sa dá len ťažko zaradiť do ľubovoľného žánrového boxu. Inšpiráciu som čerpal z novinových titulkov, ktoré nás dennodenne desia, ovplyvnilo ma aj neustále pípanie upozornení na smart telefónoch alebo dlhý výpadok elektriny počas hurikánu Sandy. Ak by to bol kuchársky recept, nikdy by som ho nemohol presne zrekonštruovať. Ale viem, že sa mi podarilo zmiešať drink, ktorý musíte vypiť na ex,” hovorí Aronofsky.

Jennifer Lawrence hrá vysnenú partnerku každého umelca. Svojmu básnikovi je nielen múzou, ale sama zvláda aj všetky praktické otázky súvisiace s ich životom v honosnej vile mimo civilizácie. “Zamilovať sa môže byť desivé. Byť zraniteľný? Hrozné. Snažiť sa všetko ustáť? Tiež hrozné, ” popisuje Jennifer Lawrence emocionálne jazdu, ktorá jej postavu čaká, keď na ich dvere začnú klopať zástupy divných ľudí, ktorí postupne ničia všetky jej doterajšie istoty. “Niektoré filmy sú vlažné, niektoré škandalózne horúce. Tento je ako Rímska sviečka. Ako výbuch. Je to filmová revolta, ” dodáva oscarová herečka.

My Little Pony vo filme

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

MY LITTLE PONY vo filme predstavuje šesticu obľúbených farebných koníkov, ktorých na veľkom plátne čaká najzaujímavejšie a najkrajšie dobrodružstvo všetkých čias! Keď strašný Búrkový kráľ napadne Canterlot s úmyslom ukradnúť poníkom ich čarovnú moc, budúcnosť Equestrie je ohrozená. Všetky poníky sa musia vydať na nebezpečnú hrdinskú cestu, ktorá ich po prvýkrát zavedie za hranice domoviny. Aby vyhľadali pomoc, budú musieť prejsť cez magické hory, tajomnú podmorskú krajinu a dokonca sa odviezť na lietajúcej pirátskej lodi!

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -